Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IUI/IVF/ICSI Maj 2017

IUI/IVF/ICSI Maj 2017

Zdravo punce!

Meni prejšnji cikel žal ni uspelo….Gremo v boje naprej…ta cikel zdaj sem na femari, brez IUI.

Allstar, žal mi je. :-((

Jaz sem tudi pri Rešu. Meni odgovarjajo te njegove ure med 5-6, ker tako ne zamujam v službo..sem pa zdaj pri tazadnjem, neuspelem, poskusu bila pri Uršuli, ki pa me je naročala na UZ med 7.30-8.00 mi pa ni blo ok…upam, da bom naslednjič spet pri Primožu.

Hej. Vidim, da nas je veliko takšnih, ki smo v teh vodah. Jaz sem dobila M 12.6. in potem imela punkcijo 6.7., transfer pa 11.7. Poleg tega, da sem noro utrujena, da me obcasno špika v jajčnikih in me veckrat dnevno obide slabost se je vceraj pokazal se rjavkast izcedek. Danes je še močnejši…mislim, da ne bo nič 😐

Živjo Punce,

že dolgo časa se nismo tipkale. 😉

Za vas imam “frišne” novičke. Predvsem je to za tiste, ki imate postopke v Postojni/Dravljah.

Včeraj sem bila v Dravljah, ker naj bi se dogovorili za ETZ … Polna pričakovanj sva čakala s partnerjem v čakalnici. Na koncu pa dobila “hladen tuš” po 2- urnem čakanju.Izvedela sva, da se trenutno klinika seli iz Postojne v Dravlje in da imajo zaprt laboratorij … Čakajo pa na podpis ministrstva. Kar pomeni, da v avgustu ne bodo delali postopkov. Mogoče šele septembra!

Bom pa vesela tudi kakršnih koli drugih informacij, če ste jih mogoče prejele … Saj je tole res šok terapija. 🙁

Hvala in lep dan vsem ****

Zivijo!
Tina Miracele eno vprasanje bi mela…..a to pomeni da tud tiste k smo mele punkcijo v Postojni in imamo tam shranjene zamrznjencke, da bodo to vse preselili v Lj in da bo transfer eskimov v Lj al jih bomo mogli it iskat jih v Postojno?
Koliko eskimckov te caka….in ali si ze mela kak postopek z njimi al samo s svezimi? Sprasujem zaradi postopka ce kaj ves kako poteka…baje da injekcij nimas nic ce gres po zamrznjene zarodke…
Lp in hvala za odgovor?

Hey Tinc12 🙂

Dr. Mili Lomšek mi je povedala, da se sedaj dokončno selijo iz Postojno v Ljubljano, tako da bodo sedaj vse postopke delali v LJ – punkcije, ET, ETZ,…

Laboratorij naj bi že preselili, čakajo pa na podpis z ministrstva (gospa, ki naj bi ta dokument podpisala pa naj bi bila do 7. 8. na dopustu). Če bo vse po sreči bodo postopki šele z mesecem septembrom (mogooooooče jim uspe do konca avgusta). Ah ta birokracija. 🙁

Torej bodo tudi zamrznjene zarodke selili v Ljubljano. Mene čakata 2. Do zdaj sem imela 1 IVF – neuspešno. V tem istem postopku pa sem “pridelala” 2 eskimčka.

Mi je pa dr. Mili Lomšek razložila, da obstajata 2 vrsti postopka – stimuliran in nestimuliran. Je pa odvisno od sluznice in seveda diagnoze neplodnosti. Pri meni gre za nepojasnjeno, tako da če bo sluznica OK grem v nestimuliran postopek. V kolikor bo sluznica pretanka, bom dobila podporo.

Kdaj pa naj bi šla ti v naslednji postopek – z zamrznjenčki ali sveži zarodki? Koliko postopkov si imela in kakšna je tvoja diagnoza? Upam, da nisem zastavila preveč vprašanj 🙂

* Lepo bodi *

Ooo a res? No sj to je kr fajn novicka☺ nama je lj blizje kot po. Cakanje je pa resnicno zoprno. Tina,a bi mogla startat ze z naslednjo m? Kako to,da si pri Lili Lomsek?

Ojla! 😃
Ja fino da bo vse v Lj. Tud nama je blizje kot Po ceprav se tudi tja nama ni blo noben problem peljat in ni sla tud tja.
Drugace je pa to najin 2.postopek. Tokrat greva prvic v postopek z zamrznjenimi zarodki.
Daisy007 a ti si tud v Dravljah? Si v postopku ali nanj se cakas?
Tina Miracle sem ti zelela poslati zasebno sporocilo pa mi ne uspe….. Ce si za mi ga ti poslji ce mi bo potem uspelo da ti odgovorim……

Doma imamo eno zivahno eskimko,zdaj pa rabi druzbo☺ prvi pregled mava v zacetku avgusta. Bo pa verjetno treba cez preiskave hormonov,spolne bolezni. Mimogrede,kje ste dale kri za amh? Je se vedno v trstu najceneje?

Dober vecer 😃
Lepo si nam dala upanje da uspe tudi z zamrznjencki 😃. Eni pravijo da je veliko manjsa verjetnost da se primejo, spet drugi pa zagovarjajo dejstvo da so vecji borci ker morajo preziveti ze zamrzovanje in nato se da prezivijo ko jih odmrznejo. A je uspelo v prvem postopku z eskimcki?
Drugace pa mene je G poslala na vzem krvi v adria lab mislem pa da sem morala dat kri v prvih dneh M. Tocno koliko je bila cena preiskave ne vem,lahko pa pogledam koliko je bilo in tocno za kaj sem dala kri in ti sporocim.
Pri komu pa si narocena ce ni skrivnost.
Lep vecer 😃🌞

Daisy 007 Tudi meni je LJ bližje, tako da glede tega je res super. S postopkom pa bi morala začeti z začetkom avgusta, pa se bo žal zdaj zamaknilo vse skupaj za mesec ali dva. Pri dr. Lomšek sem zato, ker so me prvič naročili k njej in sem potem tudi pri njej ostala. Ni nekih posebnih razlogov. Mi je pa punkcijo in ET delal dr. Reš. Test AMH pa sem delala v Adrialab LJ. Pregled vseh hormonov skupaj me je prišel cca. 80 eur.

Tinc12 Evo pošljem ZS (sicer bo to zame prvič in upam da mi uspe) 🙂

Tudi js sem slišala, da naj bi bili zamrznjenčki večji borci. 🙂 Upam, da je to tudi res.

Lep dan 🙂

Eskimcki so zakon! ☺ ni nama uspelo v prvo. Mela sem kar nekaj transferjev in ze ko sem cisto obupala naju je presenetil plusek☺tko da punce,kar pogumno tut z eskimcki😉
Nimam pojma pri komu sem narocena.sj verjetn je treba v vsakem primeru k resu zutraj na uz,al ma vsak drugace? Ker ce ma, potem bom kar poklicala pri komu sem☺

Džim pesti za eskimčke. 🙂

Js sem imela pri dr. Lomšek UZ zjutraj. Popoldanski termini so plačljivi. Vsaj tako so mi povedali v sprejemni. Mogoče res najboljše, da jih pokličeš in vprašaš pri komu si. 😉

Pozdravljene,
evo se javljam po dolgem času. Dr. Reš me je dal še za tri mesece na clomid in estimo. Brezveze, ce mene vprsasas. Ce ni prvo rundo delovalo, tudi drugo dvomim, da bo. Prvi ciklus sem ze dala skozi. Jutri pricakujem M, ker jo cutim ze cel teden (tezke in bolece noge, kriz, krci…). Vseeno moram natedit CB test in ce bo negativen (kar bo), preneham s estimo. Ma nehala bom ze danes, da cim pren pride tecka in gremo v nove boje. Dr. Res nama je rekel, da se lahko kadarkoli odlociva za zacetek postopka IVF, tudi pred pretekom treh mesecev, samo poklicem en teden pred M. No odlocila sva se, da zacneva semptembra, torej po dveh mesecih hormonov. Ker se mi ne da vec zavlacevati. Torej, je se katera, ki gre septembra v postopek, mogoce pri dr. Resu???

Vso sreco punce…

Živjo Ekapuka 🙂

se strinjam, da je predpisovanje Clomida brez smisla. Sploh, če že prej ni deloval in so tvoji hormoni ok. Trenutno ne delajo postopkov, ker čakajo na podpis z ministrstva (lahko si prebereš poste za nazaj). Upam, da začnejo septembra, ker čakam na ETZ, ki bi ga mogla imeti že avgusta. Pa se je žal vse skupaj zavleklo.

Tina M. sem prebrala ja…konec junija mi niso nic omenili. Sam da se vidimo oktobra, ce pa se odlocimo prej, naj poklice pred M. In tako bom tudi naredila, klicem septembra. Kako pa je s tabo? Kdaj imas?

Hey Ekapuka

ja tudi meni niso nič omenili, ko sem jih klicala v juniju .. Js bi mogla imeti v avgustu ampak se žal prestavi na september ali oktober. Če bodo pravočasno dobili podpis in začeli s postopki, potem bo ok, ker imam v septembru M že čisto na začetu (2. 9.). Lahko, da bom ravno zgrešila septemberski termin. 🙁 Klicala pa bom konec avgusta, da vidim, kaj mi novega povejo. 🙂

Drage punce.
Javljam se prvic, prebiram pa redno.
Dve leti pa pol se matrava pa nic.
Moz je ok. Stara sva on 32, jaz 29.

Jaz imam policisticne jajcnike.
Dala skozi klomifen, histero, laparo.

Junija so rekli naj se prijavim prvi dan menstruacije v avgustu. In sem se. Pa so mi napisali datum – konec avgusta.
A mogoce katera ve, kaj bo takrat?
Mislila sem namrec, da bom ze zdaj dobila injekcije, ki si jih sama potem dajem, ampak ocitno se ne.
Ravno sem dobila menstruacijo in sem totalno sesuta.
Okolica nekako ne razume, pravijo naj se samo sprostim in odmislim.
Hjah. To je tako kot ce vam zdaj recem ne pomislit na krokodila. 🙂
Ce si nekaj zelis, je tezko nemislit na to.
Poleg tega mi telo skos sporoca. Ovulacijo cutim kot spikanje, pred menstruacijo me bolijo prsi – dve leti odkar se spremljam je isto tako da tezko ne vidim kje v ciklu sem.

Skratka.
Kaj vse bo pred dejanskim postopkom? A katera ve? Ker sem mislila da bo to ze zdaj sem namrec ful razocarana. In rada bi se pripravila.

In se to- kako ve odmislite?
Mam tudi kup znank ki so zanosile brez problema v prvo ali drugo, naravno. Ne samo da z njimi tezko govorim o tem ker itak ne morejo razumet cez kaj vse moramo nekateri it. Ampak tudi nasvet “sprosti se pa bo”, ne pomaga. Kvecjemu bi kar udarila tistega ki mi to rece.

Hvala punce. Pisem sem ker upam da najdem se kaksno ki gre ravno zdaj skozi iste stvari… ali kaksno ki je ze sla ali pa bo.
Da nam bo nekako lazje. Da ne bom tako sama 🙂

Objem.

Magdalena 29 dobrodošla 🙂

Hmmm… Kaj pa so ti rekli, ko so ti dali datum? Pred postopkom je potrebno opraviti še test za spolno prenosljive bolezni.

Pri meni je bilo tako, da sem se naročila na prvi pregled na kliniki in potem smo začeli najprej s preiskavami – hormonske, hsg, UZ,… Ker je bilo na koncu vse bp, sem po 8 mesecih jemanja Klomifena končno prišla do 1 postopka IVF. No zdaj pa zaradi dopustov in čakanja na podpis že 3 mesece čakam na transfer zamrznjenčka.

Glede psihičnih obremenitev in groznega občutka, ko dobimo M pa lahko razumemo samo me punce, ki smo v tem. Ostali pač nekaj tolažijo in pravijo mogoče je pa tudi to za nekaj dobro!? Zakaj že? Ah … js sem vsem okoli že povedala, da takoh “bednih” tolažb ne rabim in naj bodo raje tiho. 🙂 Pa imam mir. 😉

Jaz sem trenutno vse skupaj malo odmislila tako, da sem se lotila alternative in s tem preusmerila misli. Sem veliko bolj pozitivna in upam na naravno zanositev. Poleg tega pa sem veliko na svežem zraku in komaj čakam dopust, kjer bom dala vse na OFF in samo uživala. 🙂 Rekla sem si – dokler ne zanosim so ti meseci samo MOJI in jih bom izkoristila tako, kot meni najbolje paše. No skupaj s partnerjem – se razume. 🙂 In tudi on je veliko bolj sproščen, kot je bil do zdaj.

In vedi, da nisi SAMA. 🙂

Lepo bodi ***

Hoila magdalena,nisi sama😉 midva imava v cetrtek prvi posvet za drugi narascaj. Si pri rešu? Jaz bom morala verjetno dat se kri za amh in ostale hormone in pa za spolno prenosljive bolezni. Drugega nisem delala. Upam, da gres ze v jeseni v postopek😉
Kako sem odmislila? Nisem. V tolazbo mi je bilo da sva v postopku. Ob vsaki menstruaciji po transferju sem jokala in obupovala. Tudi ce sem se nekako zamotila, je podzavest nardila svoje. Kakega pametnega nasveta ti ne znam dat. Vem pa, da okolica se bolj otezuje celo stvar.

New Report

Close