Najdi forum

Irski seter

Zanima me, ali ima kdo izkušnje z irskim setrom? Ta pasma mi je na videz zelo všeč, vendar ne vem kaj dosti o njihovem značaju, prehrani,… nasplošno me zanima kaj več o skrbi zanje – kaj vse zahtevajo? In kakšne so približno cene?

Hvala za odgovore in lep pozdrav!

Mojca

jah irski seter je lovski in hisni pes. obicajno so ti psi visoki okoli 65 cm.dlaka je srednje dolga in gladka, cim manj valovita ali kodrasta. je temno mahagonijeve ali kostanjevo rjave barve brez vsakrsnega sledu crne.
NEGA: irski setri obcasno potrebujjo trimanje, pri cemer iz kozuha odstranimo odvecno dlako. pri cistih hisnih psih zadostuje, ce psu poleg trimanja obcasno postrizemo odvecno dlako med blazinicami ter pod usesi. to je potrebno, da omogocimo dostop zraka do notranjega usesa, ki deluje preventivno v primeri infekcij.
ZNACAJ: so ljubeznivi, zivagnni in igrivi, veseli, zvesti in zelo navezani na svojo druzino, so krotke narave, nekoliko svojeglavi in relativno malo lajajo.
SOLANJE. vzgodja ni problematicna, so dovolj inteligentni in hitro dojemejo.. priporocljivo in koristno je, da se z mladicem udelezimo kaksnega tecaja za mlade pse.
DRUZABNOST: te kuzki so praviloma do vseg ljudi prijaztni, tudi nezazelene goste bodo verjetno navduseno pozdravili. z otroki se dobro razumejo, z njimi so potrpezljivi, pa tudi druzenje z drugimi psi ponavadi ne prinasa posebnih tezav.
GIBANJE: Ker potrebujejo predstavniki te pasme zelo veliko gibanja, jih redno vodimo na dolge sprehode. fino je tudi, da veliko tecejo. pomembna je dokajsna pozornost, saj predstavniki te pasme radi sledijo svojemu nosu, ce zavohajo kaj posebnega.l v tem primeru znajo biti gluhi na nase klice. zelo pomembno je, da ze mladega psa naucimo, da na ukaz “SEM!” pride k nam….
upam da sem malo pomagala
ajde
TY

Na Viču blizu interšpara se stalno potika ena psička.Morda išče novega lastnika???
Lep pozdrav Luki

Hvala, Tyra!
Lp

Pozdravljeni jaz iščem mladička irskega setra. Lepo bi bilo če bi bila psička in brez rodovnika.

Lep pozdrav Matic

Lep pozdrav, Matic!
predlagam ti, da si kaj prebereš o rodovnikih in zakaj so pomembni.
Naj to povem le to, da “čistokrvni” brez rodovnika ne obstajajo in ljudje, ki take pse izdajajo za čistokrvne, delajo veliko krivico kupcem in sami pasmi!
Za začetek vam prilagam dva članka v branje:
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=937
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265
LP

Bravo, Fiamma :-), me veseli, da se še kdo zavzema za zdrave in z ljubeznijo vzrejene pse. Mislim pa, da smo se tudi Slovenci že naučili, da je “poceni in na hitro” lahko tudi zelo slabo in nekvalitetno. Zadnja leta niti ni več opaziti tovrstnih oglasov o “čistokrvnih kužkih, brez rodovnika”, kajti mislim, da se vsak potencialni kupec vpraša: “Zakaj so brez rodovnika, če naj bi bili “čistokrvni”..ali morda niso OPRAVILI vzrejnega pregleda, zaradi zdravstvenih zahtev???Zaradi pasemskih-standardnih odstopanj??

Bi pa še poudarila, da niso “običajno” setri veliki okoli 65cm, to so le samci, samičke naj bi bile do 62cm in nič več, čeravno vidimo po Sloveniji same velikane!

Če ima kdo še kako vprašanje, me lahko kontaktira na [email protected], Špela

Irski setri so irci. Ali jih ljubiš ali pa sovražiš. Kolegica ima psičko, naš sosed pa njenega nekaj let mlajšega “bratca”. Meni so to simpatični psi, družinski, prijazni, ni se za bati, da bo koga ugriznil.

TYRA, se mi zdi, da ti nimaš setra doma, ker bi drugače vedela, da šolanje ni ravno enostavno. So kar precej pametni psi in res hitro dojamejo. Vendar stvar naredijo pogosto kadar oni hočejo. Predvsem se zelo hitro naučijo, kako lastnika oviti okoli prsta. Tako, da je treba biti pri vzogi pošteno dosleden in vztrajen.

Gibanja rabijo kar nekaj in jih jaz ne bi priporočila nekimu, ki misli, da je krog okoli bloka sprehod. Če so utrjeni se z njimi lahko cel dan hodi v hribe, po gobe, 10, 20 km ob kolesu…

P.S.jaz imam doma Gordon (škotsko) seterko, ki je še malo bolj trmasta od irskih setrov.

morda pomaga:
http://www.dogbreedinfo.com/irishsetter.htm

Owners need to be calm, yet possess an air of natural authority, being firm, confident and consistent, giving the dogs clear rules they must follow and sticking to them. Meek or passive owners or owners who do not provide enough exercise will find them to be difficult to train.

Pozdravljeni

kaj pa cena? Kje se približno vrti? Kako je z zdravjem pri tej pasmi so kakšne posebnosti?

LP in hvala za odgovore

New Report

Close