Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina insuficientna kardija

insuficientna kardija

Spoštovani!

Vljudno vas prosim, da mi razložite pojem insuficientna kardija.
Zahvaljujem se Vam za odgovor in Vas lepo pozdravljam.

Daniel

Spoštovani!

Med požiralnikom in želodcem je mišica zapiralka – neke vrste nepovratni ventil, ki dovoljuje pretok hrane iz požiralnika v želodec, nazaj pa ne. Včasih oslabi in ventil se pokvari – hrana zateka nazaj v požiralnik in skupaj s kislino draži sluznico, kar boli.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani!

Ali je mogoče mišično zapiralko,ki slabo tesni pozdraviti?
Jemljem že več kot pol leta Nexium 40 mg,po potrebi tudi ropurut,kljub temu imam hude bolečine in graspanje v grlu,posebej zjutraj. Ne kadim niti ne uživam alkohola,pazim kaj jem,imam višji vzglavnik,niti nisem debela. Moja diagnoza je:gastritis peptica Insufitientio cardiae,GERB. Sluznica želodca rahlo pordela,požiralnik ja v redu,kardija slabo tesni.
LP

Spoštovani!

Zapiralke ni mogoce pozdraviti. Z ustrenimi ukrepi glede hranjenja in lege v postelji se da narediti zivljenje znosno. Pogosto pa je potrebno jemati tudi zdravila.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

SPOŠTOVANI!

Vljudno Vas prosim, da mi odgovorite na vprašanje.
Ali je mogoče mišično zapiralko,ki slabo tesni pozdraviti?
Živim zdravo – ne kadim, ne uživam alkohola in ne poživil, imam normalno težo in uporabljam že 1 leto zdravilo nexium(40mg).
Zjutraj imam bolečine v grlu – graspa, boli in reže me.

LEP POZDRAV

Verjetno vam ponoči kislina zateka in draži sluznico žrela. Dvignite oz. nagnite posteljno dno.

Matjaž

Spoštovani!

Oprostite za pozen dogovor!

Pozdraviti ni moč, ker gre za anatomsko nepravilnost – z opisanimi ukrepi in z občasnim zdravljenjem z zdravili pa se da težave omiliti in imeti daljša obdobja brez težav,

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close