Najdi forum

Je kdo tu, ki ga uporablja? Kakšne izkušnje?

Jaz pripravljam ingverjev čaj: gomolj narežem in ga dam v vrelo vodo.Pustim 15 min in krasen čaj je nared.Poskusi,dober je vroč in hladen.Jaz ga ne sladkam.

Ponyta

Sama ga uporabljam kot dodatek v svežem soku pese,korenja in ingver. Kuham ga v vseh juhah.

Poskusi ga dati v rabarbarin kompot. Rabarbara, nekaj vode, toliko, da je pokrita, ingver in nakoncu škrob. V skodelicah prelij s svežim, hladnim mlekom.

Na srečanju društva Joga v vsakdanjem življenju so gospe ponudile odličen mlečni napitek in mi tudi zaupale recept:
posebej v vodi (skodelica) kuhaš ingver, cimet, kurkumo, lovor in še kakšne začimbe, po okusu, in to kar kakšnih 15 min. Odcediš in doliješ k mleku ter dodaš še čašo pravega čaja. Napitek je bil osladkan z navadnim sladkorjem, sama ga raje osladkam z medom ali rjavim sladkorjem. Čudovito diši, okusno je in še zdravilno!

Za čaj (proti napenjanju) pa sem narezan surovi ingver samo namočila v vodo za nekaj ur.

Jaz dodam še lističe pravega čaja. Za eno skodelico 2 kolobarčka ingverja. Se mi zdi zelo okusno, ne vem pa zakaj je zdravo. Kar je dobro ni slabo!

….pojdite na forum prehrana…tam je babi podala že veliko koristnih nasvetov glede ingverja:))

New Report

Close