Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Informacija

Informacija

Hvala. Ja, temperaturo sem imela prvi dan do 38,5, sem enkrat zbijala, nato pa naslednni dan je nihala od 36,8 37,3, zvecer ni bilo. Zdaj pa vprasanje kako bo naprej. Imam nahod, res blago me grlo boli. Opazam pa, da imam pekoco kozo po hrbtu in glavi. To imam ponavadi ob vrocini in tudi drugih infekcijah. Sedaj pa tudi,ko je ni. Kaj je to se normalno?

Spoštovani, tegale občutka pekoče kože ne morem kometirati, saj ni značilen, vse ostalo pa kaže na blag potek. Želim vam vse dobro.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Edino obcasno se zgodi, da mi postane naenkrat vroce in malo zasvicam. To spada verjerno med prebolevanje?

Kaj oa kaki srcnozilni zapleti, aritmije itd po taki blagi obliki so redke, ne?

Spoštovani, oblivanje je značilno za okužbo s kovidom in mine v par dneh. Srčnožilni zapleti so pri omikronskih okužbah izjemno redki, kot rečeno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Torej temperature nimam zdaj ze dva dni, imam pa tu in tam suh kaselj. Pljucnica se razvije tudi bolj redko? Je temperatura v usesu do 37,1 normalna?

Spoštovani, T v ušesu 37,2 je normalna. Pljučnica ob omikronski okužbi je izjemno redka, kot rečeno, večina okužb poteka blago, oz. celo asimptomatsko.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Super. In se to, kdaj lahko pricnes s fizicnim delom ali sportanjem?

Spoštovani, v kolikor se dobro počutite, ni ovir za blažjo fizično aktivnost. Seveda je to odvisno, koliko fizične aktivnosti izvajate sicer in jo pač prilagodite počutju.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
Objava čaka odobritev

Spoštovani, če nimate simtomov in se dobro počutite, ni ovir za delo po 1 tednu. Koliko časa traja imunost, po okužbi z omikronom, ni znano. Najkrajši zaznani čas med okužbo z delta-sevom in omikronom je bil 20 dni. Glede na to, da omikronski sev dobro prelisiči začetno imunsko obrambo, je vsaj v prvih letih najbrž pričakovati pogostejše okuževanje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Sem šla na sprehod mogoče 500m, zelo rahel klanec en del, me je že oblilo in kot rahla omotica, a je to normalno? je pa 4.dan okužbe in nimam nekih simptomov, razen tu in tam zakašljam.

Ne vem, kakšno ste imeli kondicijo pred okužbo. Oblovanje v privih dneh okužbe je, kot rečeno, pričakovano. Če pa ste ob tem zadihani, nič ne morete, pa ni normalno in je pač treba poiskati pomoč izbranega zdravnika.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close