Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina infektivni kolitis

infektivni kolitis

Spostovani !

Ponovno se obracam na vas s prosnjo malo bolj globalne razlage.
Sredi januarja sem vam pisal, da me zelo skrbi kri in sluz na blatu, sedaj sem po preiskavi – kolonoskoriji in izvide sem dobila, ki kazejo na infektivni kolitis.
Zdravnik mi ni dal nikakrsne terapije z zdravili. Tezave se pa se niso umirile in se vedno, kljub bolj zdravi prehrani imam probleme pri odvajanju, saj se na blatu se vedno pojavlja kri in sluz.
Prosim, ce mi lahko poveste koliko casa se zdravi taksen infektivni kolitis.
Zanima me tudi, od kje to pride, oz. kaj povzroci infektivni kolitis ?

Obcasno me tudi boli v predelu kriza, pa me zanima, ce je to lahko povezano s kolitisem ? Veliko vec se mi po vsaki hrani izpahuje, kot vcasih, je to mogoce kaksna povezava ?

Hvala za podgovor in vse dobro
vam zeli

Sabina

Spoštovani!

Infektivni kolitis se zdravi, dokler težave popolnoma ne ponehajo. Čas je težko napovedati. Če je bil resnično infektiven, pomeni, da ste se okužili z virusi ali bakterijami. Katere so bila, bi verjetno takrat lahko povedala preiskava blata. Sam vzrok pri zdravljenju ni bistven, ker se zdravi samo s čakanjem in lajšanjem simptomov. Tudi bolečine v predelu križa slo lahko povezana s kolitisem. Spahovanje je mogoče posredno povezano tudi s spremembami na želodčni sluznici.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spostovani

Najprej vam lepa hvala za dosedanje odghovore, vendar se ponovno obracam na vas z nekaj vprasanji.

Moje tezave s crevesje se nocejo umiriti, zato sem obcasno zaskrbljena,..
Sama ne vem, kaj delam prav in kaj ne ?
Sploh ne vem cesa se moram izogibati pri hrani, pijaci,… ?
Tudi zelodec mi se kar naprej nagaja, ali bi lahko vzela kaksne tablete za preprecitev izpahovanja, dviganja po zauziti hrani.

V tem tednu sem oddala tudi blato na preiskavo, pa je z njim vse vredu (koplokultura in toksini).

Hvala in lepo pozdravljeni

Sabina

New Report

Close