Najdi forum

imena za dvojčke

Lejča svoji punčki si dala zelo lepo ime!!!

Zakaj pa se morajo rimati? A jih boste tudi oblačile enako? Poznam dva para dvojčic, ki so še na faksu kot rit in srajca, tudi oblečene enako … Meni je to grozno, ker so vendar različne osebnosti, naj se tudi razvijajo tako. Ja, ok, seveda bosta bolj povezana kot so bratje in sestre različne starosti, s tem ni čisto nič narobe, pretiravati pa tudi ni treba.
Jaz bi raje izbrala imeni, ki sta mi všeč, pa nista preveč podobni. Za predloge pa malo pobrskaj po netu, dobiš zraven še pomen. Veliko sreče!

Za parček mi je Nejc in Teja kar všeč; čeprav bi mi bilo bolj Nejc in Natka. za punčke in fantke pa se mi zdijo ta imena veliko preveč podobna, se mi zdi, da so dvojčki vendrale osebnosti zase, Jan in Žan pa se mi zdi kot eno in isto. Meni je npr. fino, da sta na isto črko, ali pa obe imeni dvozložni, a ne čisto podobni.
Moj predlog:
Samo in Vito
Iza in Ema

Ajs

od tvojih predlogov sta mi všeč samo oba za parček. ostalo imaš preveč podobno….. jaz bi dvojčkom dala nekaj skupnega npr. oboje na isto črko in z istim številom črk, ne pa da se slišita enako (kot Matej in Tadej ter Jan in Žan)…

moj predlogci:

Aleks in Denis
Tilen in Tadej
Rok in Jan

Nina in Lana
Petra in Katja
Barbara in Brigita

Tadej in Tjaša
Blaž in Nika
Ana in Rok

hm… moje mnenje je pa takšno: všeč so mi imena ki se rimajo oziroma imajo vsaj nekaj skupnega. ne razmišljam o tem ali je ime kratko ali dolgo samo da mi je všeč in da lepo paše k drugemu imenu. sicer pa sem si kar precej imen ispisala saj so mi bila všeč.
moji predlogi pa so:

Ana in Eva
zara in Zoja
Nina in Nana

Bor in Brin
Gašper in Gaber
Matic in Matej

Matic in Metka
Blažka in Bor

pa še kaj bi se našlo 🙂 nekaj kombinacij sem si pravkar izmislila sicer pa sta že dolgo najbolj popularni pri meni Zara in Zoja ter Gašper in Gaber za parček pa se težko odločim

LP vsem

Zanimivo, meni so pa tale imena najbolj všeč:

Maja in Nika
Anže in Rene

Haha punce sej ta imena so čist OK, če je recimo samo en otrok v družini. Ne pa da je en svit druga pa zarja?! najboljše, da sta kar Janko in Metka 🙂
Čisto razumem, da vsak da ime kot mu paše, a pomislite na otroke v šoli, kako jih bodo zbadali. AJDA IN KLAS???!!! Uboga otroka (v primeru, da sta dvojčka seveda)

Saj ni treba, da sta dvojčka.
Bližnja primera staršev, če kdo ugane, za katera gre…

Katera je bila? Lila ali Roza?
Katera je bila? Lula ali Lola?
Kateri je bil? Žak, Pak ali Mak?

meni je za punčki všeč:
nika in nina
yulia in yasemin
(všeč so mi tuja imena). všeč so mi tudi imena bella, yvette, yvonne, payson, čiček, (meni osebno prav lepo turško ime), nadine…

za fantka pa:
sven in savaš
všeč mi je tudi tristan, (vendar to v prevodu pomeni žalost, tako da ne vem), jacque (žak), chad…

in za parček:
to pa ne vem. kombinacije, ki sem jih prej naštela….

se pa strinjam, da morda vsa našteta imena niso primerna za ljudi, živeče v sloveniji, torej slovence.. morda bi bilo pri nas hecno, da bi bila hčerka čiček.. je pa odvisno, kakšen karakter si.

lep pozdrav

ANAAAAAA!! sama lepa imena si napisala.. za veliko od njih prvič slišim, vendar so res čudovita. posebno všeč mi je ime savaš. močno in odločno ime. pa yasemin… bravo, res čudovito!!!

ANAAAAA, je možno, da si nekatera imena (savaš, yasemin, čiček) pobrala iz telenovele ljubezen in kazen?? sama jo namreč gledam in je odlična.. najboljša, kar sem jih kdaj videla (pa sem jih že vsaj 30 pogledala). notri nastopajo osebe s temi imeni.
sicer pa poklon, sama lepa imena!
lp adrijana

tudi jaz gledam to nadaljevanko-IZVRSTNA je!!!! PA LEPI IGRALCI- S SAVAŠEM BI SE TAKOJ POROČILA HAHHAHA.
mimogede, ANAAAAA, čudovita imena!

Tudi meni ni mi všeč, če sta si imeni preveč podobni, sploh pri dvojčkih.
Različni imeni na isto črko sta mi pa OK, v kolikor se ime ne konča na isti zlog.
Všeč mi je npr. Trina in Teja, Neža in Nejc, Tadej in Trina. Trina mi je sploh zelo všeč.
Matej,Anže,Brina so OK, medtem, ko poznam čisto preveč Janov in Žanov.

100 ljudem je všeč 100 različnih imen, na splošno pa velja, da je bolj praktično če imena sorojencev niso preveč podobna, se ne končajo na isto črko kot se začne priimek in niso preveč komplicirana za izgovorjavo.

Oprostite, ampak meni ni bolj neumnega, kot da starši dajo svojim dvojčkom imena, ki se rimajo.
V čem je fora? že prvo sekundo po rojstvu uničiš njuno osebnost, individualnost in njuno svobodo.

Ali pa oblačenje v iste cunje. Pa mamamia no … potem pa vidiš, da se še v srednji šoli in na faksu oblačijo popolnoma isto (še gate imata iste gor – govorim za primer, ki ga poznam).

Bolano.

P.s. Sem sama dvojčica (in ne, moje ime se ne rima z bratovim).

ANAAAAA!! tudi meni je večina tvojih imen zelo všeč. Samo kaj, daš otroku ime Yasemin, kličejo ga pa jasmina… To ime je pa grdo.. Yasemin=prečudovito, jasmina=Ojoj. To je moje mnenje. Lp

Žanov in Janov je ogromno, tako bi raje prišel v finale Matej in Tadej,
Anže in Neža za par, kajti Nejc in Teja sta tudi vsak tretji,
Trina in Brina (Tara mi ni všeč), Zara me preveč spominja na veleblagovnico

Viktorija in Sofija

Zala in Lana

 

Luka in Jaka

Jakob in David

 

Jakob in Viktorija

Zala in Izak

 

lp

New Report

Close