Najdi forum

IME ZA MOJEGA FANTKA

stara tema ampak… Alen in Davor

MAX!

Šupak

Moje osebno mnenje, je da daš otroku ime in nekega dne postane najstnik, ali še prej se svojega imena ne sramuje in ti nekega dne, celo zahvali da je srečen, da ste mu izbrali ime, na katerega je ponosen in ne bi ga menjal za nič na svetu in takrat dragi starši. Vemo da smo otroku dali “pravo ime”.
To, da niso zadovoljni s svojim imenom, ti pa itak dajo že vedeti, v rani mladosti.Prej ali slej pa ko so postanejo mladostniki in si izoblikujejo svoj jaz. Osebno sama sem imela to srečo, da mi je otrok-sedaj mladenič, že kot mali “pobič” bil zelo srečen, da smo mu izbrali posrečeno ime in ko je odrastel je celo rekel, da je nama hvaležen in da ga ne menja za nič na svetu. Torej, po mojem ti mora ime kot IME, biti pisano na kožo. Gotovo ste morda, že doživeli, ko se vam kdo predstavi in vam ne ime in ne “persona” ne skladata skupaj………..
Meni se je to zgodilo, da sem spoznala osebo z X imenom in mi se ni skladalo z njeno osebnostjo, ker sem jo konstantno imenovala z imenom, ki se mi je zdelo, da se sklada z njenim jaz-om. In verjeli ali pa ne. Sama je potrdila, da se z svojim imenom ne počuti nič kaj dobro???
In na koncu je bilo vse tiho!!

 LUCIJ(AN)*
 METOD* DAN *
 GABRIJEL (GABRIEL)
 IZIDOR 
 KLEMEN
 KRISTJAN (KRISTIJAN)
 JAKA
 IZAK *
 DOMEN *
 JURIJ *
 MARCEL
 VITO
 TRISTAN *
 BLAŽ(E)*
 MATIC
 UROŠ
 URBAN
 KRIŠTOF *
 RENE
 FILIP *
 DREN *
 JERNEJ
 ROŽLE 
 MITJA
 SIMEON* (SIMON)
 BORUT *
 PETER

 TINE
 MARIJ
 TIMOTEJ
 TIMON
 GORAZD*
 OSKAR
 ERIK
 ERAZEM*
 MIHAEL

 EMIL*
 DOMINIK*
 BERT
 EVAN
 GABER
 LENART
 JUSTIN*
 JORDAN*
 TOBIJA
 URH
 JONAS*
 JASMIN
 OLIVER
 ŠTEFAN*

MENI SO OSEBNO VŠEČ SLOVENSKA IMENA. MAM PUNČKO TINKARO IN ŠTIRI FANTKE: METOD KLIČEMO GA METO, DOMEN, JURIJ IN EMIL.

MENI SO OSEBNO VŠEČ SLOVENSKA IMENA. MAM PUNČKO TINKARO IN ŠTIRI FANTKE: METOD KLIČEMO GA METO, DOMEN, JURIJ IN EMIL.

MI NI VŠEČ MAX

Patrick
Leon
Matic
Alex
Jaka?

Drage mame!

Osebno mislim, da je svojemu otroku najbolje dati ime, katere narodnosti je. Naprimer, novorojeni otrok je slovenec, zato bi ga imenovali s slovenskim imenom. Slovenska imena ločimo v dve skupini. In sicer na slovenska-krščanska imena in slovenska imena. Slovenska krščanska imena so predvsem imena svetnikov ipd. Ki so poslovenčena (Blaž, france, frnce…) slovenska imena pa običajno izvirajo iz poganskih časov ko so slovenci bili še pogani. (Vesna, gorazd,borut, dragomir, božidar, in podobna.) na splošno so mi všeč imena: Janez(zelo znano slovensko ime, tudi kot stereotip) dušan, Liljan(slovensko a izredno redko, izvrstno bi bilo če se bi ta imena ohranjala naprej), jurij, anže, gorazd, božidar, lovro, vesna, petra, tina, peter, frnce, drugače pojdite pogledat na statistični urad RS/ najpogosteje gledano/ imena/ imena ki se ne ponavljajo več po letu 1990 in boste na tak način pripomogli k ohranitvi imen. Oziroma da ta imena ne bi bila samo napisana na listu, nobeden pa z njimi poimenovan.. Skratka bodimo ponosni ta to kar smo. Lp.

Jan 🙂

Tim 🙂

- - - - - - - - - - - - [url]https://prvipaketek.si/verzi-in-cestitke-ob-rojstvu/[/url] -->> Čudoviti verzi ob rojstvu otroka ;)

Oj Žana!
Meni so najlepša ta imena:
*Dren
*Jona
*Jurij
*Jernej
*Krištof
*Borut
*Dan
*Domen

Aleks, Klavdij, Erik, Maj, …

Srečno in zdravega otroka!!

Aleks, Klavdij, Maj

Mija, Ela, Zara

Čim lažji porod in zdravega dojenčka!

Tukaj najdeš lep nabor Vaš link

Fahrudin, Adolf, Gaylord

Hahaha, da daš otroku dren ime. hahaha

New Report

Close