Najdi forum

Neycika, mogoče si res nekoliko občutlivejše sorte, toda dejstvo je, da trenutno ne moreš iz svoje kože. Ne delaj na osnovi tega, kar se je zgodilo končnih zaključkov. Po vsej verjetnosti se bo marsikaj spremenilo, če si jim jasno povedala, kaj te moti in če so te sprejeli oz. te imajo radi.
Se mi pa zdi prav in prav občudujem osebe, ki znajo glasno in neposredno povedati, kaj jih moti. In zato občudujem tudi tebe. Le tako naprej. Boš imela zaradi tega manj težav v prihodnosti.
Jaz sem se namreč zelo “šonala” tašče in tašta, namesto da bi razčišvevala sproti, je pa zato kasneje (ko je bila kapa polna) prišlo do večjih prepirov.

Tudi meni se je zgodilo, da me je njegova babi poklicala z imenom njegove bivše. Meni to pravzaprav ni bil noben problem in je bilo njej bolj neprijetno kot meni. Z bivšo je bil do takrat več let, mene pa je babi
videla drugič. Tako da samo ime bivše, izgovorjeno, ne pomeni nič.

Večji problem so njene stvari, če jih ne umakne. Tudi javno razstavljena slika (mimoidoči) pravzaprav nekaj govori. Če sedanjo moti, naj se pospravi v škatlo spominov. Tam je namreč njeno mesto.

Jaz pa mislm da tole ni brezveze razburjanje. Če se tipu še pol leta po končani zvezi valajo stvari od bivše po celi sob pol je očitno, da je še delč od tega, da bi prebolel. Ne rečem da je treba kej stran zmetat (čeprav je čudno, da vse spraviš) ampak niti mal ni pošteno do neycike da more povsod gledat stvari od bivše. To je že mal bolno, sploh če sta končala pred štirimi leti.

Drugič… glede na to da neyciko že poznajo eno leto in se je to zgodil pred dvema tednoma je zelo čudno. Ne rečem, da se to ne more zgodit ampak, ko se je pr nas to zgodil (h sreč sva z mamo govorila po telefonu in je zamenala imena, ko je vprašala “kako je kaj …..”) sem ji takoj ostro povedu naj se to ne ponovi in naj mal razmisl predn kaj reče. Od takrat se ni več ponovil, ker je blo tud njej žal in se je zavedala kako bi se počutla če bi ji to ušlo v njeni prisotnosti. Vem, da to ni nekaj kritičnega ampak je pa delč od tega, da bi blo prijetno. Vedno je sin je tisti, ki more naredit red pr seb in svoji družini. Za njo velja isto.

Marija Maja, a je pozitivno razmišljanje neumnost? V številnih primerih mi ravno poglabljanje v situacijo prinese odgovor, konstruktiven in optimalen odgovor v tistem trenutku. Negativna nastrojenost, katere višek je sovraštvo, kaj takega ne zmore, ampak te še bolj te utrdi za svojimi okopi.

Ojla!

Tudi mene so občasno njegovi starši poklicali z njenim imenom (se mi zdi, da se je to zgodilo celo enkrat nedolgo nazaj…nisem čisto prepričana).Skupaj sta bila 7 let. Midva sva skupaj 6 let. Je bilo njim bolj neprijetno kot meni. Jaz se s tem nisem obremenjevala. Čeprav bi po mnenju nekaterih imela tudi razlog za sovraštvo do nje:ko sva midva začela, mi je grozila, delala scene, itd., čeprav nista hodila že nekaj časa. Je pa že kar nekaj časa, odkar se je ohladila, sedaj smo znanci, celo od nje sva kupila stvari za prihajajočega dojenčka. Včasih jo moj dragi kam zapelje, če ga prosi, ko nima prevoza. Sama imam toliko zaupanja vase in samozavesti, da me to sploh ne spravi iz tira, kaj šele to, da bi me nekdo poklical z njenim imenom…(se mi zdi, da me je celo moj dragi enkrat)
Maja…tvoja samozavest je po moje zelo nizka…(in če je tvoja, potem je po vsej verjetnosti tudi fantova), zato tudi takšna burna reakcija…
Malo razmisli…

Imam dve sestri in celo lastna mama nas je vse tri kdaj poklicala z napačnimi imeni. Je seveda takoj popravila, ampak vseeno. Pa nam še na kraj pameti ni padlo, da ima katero rajši od druge. Jaz sem prejšnji teden celo moža poklicala z sinovim imenom in obratno. Pa ni nobene zamere, veš. Mi se imamo radi in to res ni problem. Jaz imam tudi v glavi še vedno ime bivšega(pa je tega že 20 let!!!). Pa ga ne bi zamenjala za moža. Tako je verjetno tudi pri tvojem fantu. Saj ne moreš kar zbrisati nekaj let, ki si jih preživel z ljubljeno osebo. Ne glede na to, kaj ti je storil. Pa tudi prav se mi ne zdi, da to od drugega zahtevaš. S kakšno pravico pa? Je partner mogoče tvoj podrejeni in ti kot velika šefica mu to lahko ukažeš in on mora absolutno ubogati? Pa ne ga srat. Zaupaj malo vase in v tvojega mogoče bodočega moža? Jaz sem šla s svojim možem (takrat je bil še fant) na mesto, kjer sem s svojim bivšim preživela nekaj lepih trenutkov. Da bi se lahko v mislih lažje poslovila od njega. Popolnoma mi je zaupal, ker je vedel, da ga ne morem pozabiti. Bodi ti njegova muza. Pa čeprav se bo spomnil na bivšo. Vračal pa se bo vedno k tebi, ne k njej. Če boš seveda še tam…

Brez zamere, ampak zelo zelo zgrešena izjava. Ne moreš kar posploševati. Nekateri imajo sedanje partnerje čisto drugačne od bivših.

Tebi neycika pa – pa kaj se sploh tako sekiraš in si zamerljiva. Tukaj ne gre za nespoštovanje, ampak za čisto preprost kiks, sploh če so bli na bivšo navajeni. Jaz vem, da včasih zamenjam ime od mojega sina in od psa. Pa od mojega babica si tudi v začetku ni zapomnila mojega imena in me je imenovala z nekim drugim imenom (sicer ne od kakšne bivše, ampak pač eno ime,…) Pa sem se vsakič samo nasmehnila.

New Report

Close