Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Imam dovolj moči

Imam dovolj moči

Odprava zasvojenosti dvigne samozavest. Tu je še popravljen okus, ki ga prej ni bilo, pa vohaš tudi ne nič, če kadiš. Špikanja v prsih ni več. Pravzaprav je tudi spanja treba manj in tudi utrujenosti ni več toliko. Danes veš, da ostalim ljudem ne zasmrajaš okolja. Obenem ni nikoli več treba skrbeti, da imaš vžigalnik+cigarete oz tobak+rizle+filtre+vžigalnik če se kam odpravljaš. Osebno mi nikoli več ni treba ob enih zjutraj, kupovat cigaretov na 24h bencinski črpalki. Zobne obloge in zadah. Ah, pa sem jih naštel nekaj.

heheheh, to si me pa nasmejal.

Še vedno po žepih, namreč, prevrjam, če nisem kje pozabil cigaret in vžigalnika 🙂
Pa te skrbi, z zalogo tut ni več. to je res 🙂
po obnašanju sem še vedno kadilec.
Enako hodim na pauze v službi, sedim v gostilnah zunaj (tudi, če dežuje) in preziram ljudi, k jih kajenje moti (heheh)

Teče drugače že 17i dan… zanekrat vse ok..
So pa trentki ko še vdno res pogrešam cigarete. 🙁

Lep Pozdrav vsem

Čestitke za dobra dva tedna. Mislim, da bodo tudi tebe začeli motiti cigareti. Sam sem kadil 10 let in sploh nisem verjel, da cigareti povzročajo kakšen vonj, kaj šele smrad. Danes ne poznam bolj ogabnega vonja. Me pa vonj po cigaretah nič ne moti, če je zelo zelo zelo blag. Torej če kadi nekdo, ki je vsaj 100 m stran nekje zunaj. Srečno dalje.

jurij1 prosila bi če mi lahko pošlješ knjigo končno nekadilec prosimmmmm. Moj mail je [email protected]

Včeraj sem praznovala prvi rojstni dan kot nekadilka! Ponosna sem!
Če pomislim nazaj, pred dobrim letom si resnično nisem znala predstavljati življenja brez cigarete. Zdaj, po enem letu brez, moram priznati, da me še kar pogosto zamika, da bi prižgala. Tisti mali vragec, ki mi govori “sej samo eno” še ni utihnil. Ampak ga vztrajno ignoriram! Nikoli si ne bi mislila, da je kajenje tako močna odvisnost, da te želja po cigareti drži še po enem letu abstinence. Je pa absolutno lažje in hitreje se da preiti te trenutke slabosti.

V glavnem vztrajajmo še naprej! In ne dopustimo, da tisti mali grdi hudobni vragec uspe uveljaviti svojo voljo!

LP vsem, jaz…

Pozdravljeni 🙂
Po petih letih kajenja (škatlica na dan), minevajo sedaj že skoraj trije tedni brez prižganega cigareta. Že prej sem nehala kaditi večkrat, pa mi nikoli ni uspelo, tokrat pa sem v svoj uspeh 100% prepričana. Pravzaprav je tu šlo za splet okoliščin, zbolela sem za hudo alergijsko astmo, en teden sem se dobesedno vsak dan, vsako sekundo borila za zrak, kot, da bi se non stop dušila. Tako je minil prvi teden brez cigareta. Drugi teden se je stanje nekoliko izboljšalo, čeprav je bilo še zmeraj kar hudo, tako sta minila dva tedna brez cigareta. Sedaj bodo kmalu trije tedni od nazadnje prižganega cigareta. Malo me skrbi, ker sem že tri tedne doma, kjer tudi prej nikoli nisem kadila, tako da sem v nekakšnem milnem mehurčku, zaradi česar mi ni tako hudo. Nekoliko sem bojim kako bo, ko bom šla nazaj v družbo (predvsem me skrbijo naše obredne kavice), čeprav me prijatelji podpirajo. Glavna motivacija mi je trenutno spomin na grozljiv občutek dušenja. Izučilo me je, da se s pljuči ni za zaje******! To sem izkusila na izjemno krut način, vendar pa sem izkušnje sedaj, ko je za mano, dejansko vesela in sem iz nje potegnila lekcijo. Priznam, da me je nekoliko strah, da se bom zredila ravno pred poletjem, ste se tu vsi zredili ko ste prenehali s kajenjem? Vsem želim veliko motivacije in trdnega duha pri prenehanju kajenja 🙂

Pozdravljena, Cersei. Ali vidiš, kako je lahko tudi huda astma za nekaj koristna! Vztrajaj, splača se. Pri meni danes minevata natančno 2 meseca, odkar sem zadnjo prižgala. Ne bom tajila, na trenutke je bilo grozno, zado pa je sedaj toliko lepše. Res sem ponosna nase, otroka še bolj, tudi mož (ta je bil deležen vseh mojih muh, izbruhov, žlehtnobe, teženje …). S prenehanjem sem izpolnila mamino veliko željo in še bi lahko naštevala, kdo vse je bolj zadovoljen. Ne smrdim, ne kašljam, športam …

Glede družbe – namenoma nisem nič spremenila. Še vedno pride soseda k meni v garažo na cigaret (seveda kadi samo ona), še vedno grem z ženskami iz stavbe, v kateri delam, na cigaret, še vedno grem s kolegico na kavo, kjer ona kadi, ne izogibam se kadilcem, sem pa vsakič vesela, ker ne kadim. Zanimivo, niti enkrat samkrat mi ni tako zadišalo, da bi ga želela prižgati!

Aja, za kile sprašuješ. No, ja, nekaj pa se jih je nabralo in sicer dobre tri. Res je, da se metabolizem upočasni, ampak ne za toliko, da bi se lahko preveč zredila, če ne boš jedla več kot sedaj in če boš dodala še več športa zraven, bo številka zelo nizka. Meni se ob vseh krizah ni dalo paziti še na kilograme, s sladkarijo sem se malo crkljala, z njimi se bom spopadla ta teden, čeprav se mi zdi po eni strani neumno – zakaj bi morala za tistih 14 dni morja imeli “idelano” postavo???

Pozdravljeni vsem,

sem na 2 dni pa pol brez, pa mi gre kar dobro.
Sem kar odločila, ko se mi ni ljubilo it kupit novega, ko mi je zmanjkal..potem pa pol dneva brez nato pa mi je prijatl omenil d sm že zdavnaj nzaj obljubljala da bom nehala in si sama sebi rekla: “Izgleda, da je zdaj pravi čas!”

Kadila sm pa 25 cigaret na dan, kmalu naj bi minilo 6 let… Že 1 leto sem govorila da bom nehala, da bom nehala, a ni še zdaj pravi čas ampak da bom kasneje…v glavnem sami izgovori so bili… tudi sorodniki, so spraševali kdaj bom nehala ker jih večina je nekadilcev, pa še moj fant ki je tudi nekadilec je kar precej tenčaril.. enkrat pa bom že mogla! In sem zdaj…..

prvi dan..je bil res grozen…pravi kaos čustvenih razpoloženj, sama sebi sem jezila in smilila, res pa je da sem veliko več časa spala tudi celo popoldne…
drugi dan, se pravi, današnji… spet veliko časa spala, iskala kakšno drugo aktivnost, izogibala sem moment kjer bi prej ponavadi prižgala cigareto ( počitek na balkonu, kava, gostilna, ……) trudila čim manj razmišljati o cigaret in mislim da mi kar uspeva ko mi ni tako močna želja po cigareti kot včeraj.
Vendar pa se bojim, kako mi bo ta teden minil.. po mojem bo zelo veliko preizkušenj.. vendar pa moram vztrajati da mi uspe! Naučiti se je treba rečt NE!

Samo že po dveh dnevih se vidi, da je kar boljša zaznava vonja in okusa, in bolj večjo energijo imam,…

Vsem drugim pa želim še obilo uspeha.. in sami sebi tudi 🙂

Samo res pa je da je čisto vse v glavi! Ko enkrat odločiš, se odločiš!

Lep pozdrav.

Živjo!

Mi lahko pošlješ knjigo v pdf obliki?

Hvala

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem se odločila, da bom prenehala kadit, saj kadim že 11 let (od svojega 13 leta). In kot večina kadilcev sem probala že najmanj 10x in nikoli nisem imela dovolj moči. Ampak tokrat pa moram rečt, da sem zadnji teden razmišljala še le o tem kako nehat kadit (s cigaretom v roki in dimom v pljučih), da v tem kajenju ni nič dobrega, da kadar vidim v škatlici še le 3 cigarete sem že živčna in cela panična, ter že sedim v avtu, da si nabavim “zalogo” ki jo zjutraj potrebujem da se lahko prebudim in začnem svoj dan. Potem sem začela googlat in našla knjigo v od: Allen Carr – končno nekdailec. Knjigo sem seveda prebrala v enem samem dnevu, ker me je enostavno zanimalo, kaj takega je v njej da te bo odvrnilo od kajenja?! Moram priznat, da knjiga ni pripomogla k moji odločitvi da preneham. Danes mineva drugi dan brez cigaret (partner kadi), moram rečt, da čez dan še nekako mine ampak zjutraj in zvečer je pa potreba najhujša. Jaz sem mislila, da najhujši je prvi teden, sedaj berem da nekateri ne kadite že po 6 mesecev in se vam še kr lušta kajenja in me je kr malo postalo strah….

Upam, da bom zmogla in končno zaživela življenje kot nekadilec.

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Danes je 5 dan brez cigareta. Kriza je hujša kot prvi, drugi ter tretji dan. Odločila sem se, da danes začnem z dieto, saj mislim, da bom s tem ostala na svoji idealni teži in misli bodo bolj preusmerjene na hrano kot cigaret.

Zelooo težko zaspim in ko mi le uspe, sanjam kako kadim in kako prija, nato se zbudim in spet – težko zaspim, se prebudim itd… celo noč se vrtim v začaranem krogu.

Upam, da bo nekoč za mano leto dni in bom lahko ponosno rekla – ne kadim že eno leto. 🙂

hehehe in glede na to, da pišem sama sebi, predvidevam, da je vsem kadilcem ki so tukaj pisali in si medseboj pomagali uspelo in so vsi nekadilci.

Smrketa_24, vse čestitke, če pa knjiga ni prijela, pomeni da je na žalost nisi dovolj razumela in seveda se nisi držala navodila, da če česar še ne razumeš, se vrni na začetek in potem pokadi zadnjo cigareto! Od te knjige si preveč pričakovala, odločitve so vendarle naše!!!! Upam da si že močan nekadilec in ti to tudi od srca želim! Največji problem ni v nikotinu ker se ga očistiš že v treh dneh, ampak je težava, ker ko prenehaš s kajenjem, ti možgani pravijo da si poraženec ker drugi pa še kar uživajo v kajenju, vendar ti dobro veš da ne uživajo, ampak morajo kaditi, to je samo igra tvojih možganov s teboj! SREČNO!!!!!!

Jurij meni je uspelo, v torek sem imela 11 teden nekajenja… Moram poudarit, da se je splačalo. So pa zato šli kg gor in zdaj delam na tem da pridem nazaj na svojo idealno težo. Potrebe po cigaretu ni, kljub temu, da moj partner še vedno kadi kot turk.

Pozdravljeni vsi sotrpini in tudi tisti, ki ste že prenehali kaditi za kar vam iskreno čestitam. Odločila sem se, da tudi jas neham kaditi ampak moja motivacija je nosečnost.

Se slišimo oz. beremo čez par dni.

Lp

Kar pogumno Free, saj ni tako težko, poleg tega pa imaš zelo pomemben razlog, da prenehaš s kajenjem.

LP M

zmešaj toplo mleko s tobakom in spij na prazen želodec. garantiram, da na cigaret ne boš niti v sanjah več pomislila 🙂

Zdravo mam sošolca star 13 let kadi skoraj že redno velik je 175cm in ima 75 kg torej za svoja leta dokaj razvit in me zanima kaj mu zdaj trenutno lahko škoduje

Največja škoda je to, da bo postal popolnoma odvisen in da ne bo mogel prenehati kajenja takrat, ko bodo zdravstvene težave že zelo vidne. Sedaj pa so zelo vidni tudi stroški, ki jih kajenje povzroča, ko se evri spreminjajo v dim, od tega ima korist pa samo tobačna industrija.
Pri teh letih pa so seveda tudi že lahko prisotne zdarvstvene težave, nikotin namreč lahko povzroča motnje ritma srca, oženje žil, katrani dražijo ustno sluznico in sluznico dihalnih poti, razvija se kronično vnetje žrela itd., ogljikov monoksid izpodriva kisik iz hemoglobina in kadilci so v stalnem pomankanju kisika v tkivih. Dejstvo je nekaj, da ne obstaja varna količina pokajenih tobačnih izdelko in tudi ne obstaja varen način kajenja. Že pri zelo mladih se težave lahko pojavljajo.
V vsakem primeru je dobro prenehati sedaj, dokler je nekdo na začetku kajenja, velika neumnost se je prepustiti zavajanju tobačne industrije, saj ni “frajer” tisti, ki kadi, ampak tisti, ki takemu zavajanju reče NE.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close