Najdi forum

Pozdravljeni,

zasvojenost z igrami na srečo štejemo pod nekemične odvisnosti, saj za dosego omame ne uporabljamo substance, pač pa enak učinek dosežemo z nekim ritualom, z nekim početjem, ki nas stalno vabi nazaj. Igre na srečo pritegnejo zaradi vznemirjenja, ker nekaj tvegamo in posledično upanja, da nam vplačani listek, kombinacija na igralnem avtomatu ali kaj podobnega končno prinese zaslužek o katerem sanjamo. Čeprav pogosto opazimo, da se s priigranimi visokimi zneski odvisnost samo še poglobi in okrepi, saj imaš takrat na voljo še več sredstev, s katerimi lahko razpolagaš in jih “vlagaš” naprej, izgube pa so čedalje večje. Vedno je prisoten tisti “kaj pa če mi danes uspe”. Nekemične odvisnosti so prav tako hude kot zasvojenost z alkoholom, drogo ipd. Štejemo jih med bolezni ter jih tako tudi obravnavamo. Zaenkrat je edina ambulanta, specializirana prav za to vrsto odvisnosti v zdravstvenem domu v Novi Gorici. Vodi jo g. Kramli Miha. Sicer pa zdravljenje te vrste odvisnosti poteka enako kot vse ostale, zato se lahko obrnete tudi na nas. Izvajamo svetovalne pogovore in informativne razgovore. Lahko nas pokličete na spodnjo številko.
Srečno

Celodnevni pripravljalni terapevtski center Zavod Pelikan - Karitas Cesta na Polževo 4 1294 Višnja Gora 051 339 725

Sem že pozabila, da sem nekoč napisala te besede na forum.

Lastne izkušnje so me naučile, odvisniku ni za zaupati. Ima rad samo sebe in vse kar se mu podi po glavi je, kako priti do denarja. Četudi žrtvuje ljubezen svojega življenja, krasno družino, finančno varnost ostarelih staršev! Zadnjih nekaj let sem se borila s partnerjevim hazarderstvom. Žal se ni želel odločiti za zdravljenje in dandanes ne prizna svojih težav. V letu 2012 sem se s hčerko odselila na svojem, našla drugo službo in nekako uredila življenje. Bivši partner je najemal kredite, dokler jih ni mogel več odplačevati. Kupoval je tehnično robo na obroke in jo takoj ceneje prodal, da je prišel do denarja za igranje! Najin družinski avto, katerega uraden lastnik je bil on, je prodal za 30% manj, denar pa zaigral. Bivši partner me je ves čas po odhodu nadlegoval, prosil za novo priložnost, manipuliral s čustvi, lagal in venomer prosil za manjše zneske denarja. Ta denar je tudi vrnil ob naslednji plači. Vmes sva skušala zakrpati odnos, vendar žal ni šlo. Ves čas sva živela ločeno. Venomer sva se prerekala zaradi denarja in njegovih težav. Ni sprejel odgovornosti biti starš, celo ko je drugič postal oče. Dokončno sem se distancirala od njega. V zgodbo je nato potegnil svoje starše. Ker je edinec, je bilo to otročje lahko in nanj sta prepisala družinsko hišo, katero je takoj obremenil s hipotekarnim kreditom. Denar je zapravil. Bivši partner in njegova starša imajo danes neprenehoma finančne težave in s tremi (nadpovprečnimi!) dohodki komaj mesečno shajajo. Leto nazaj me je celo prosil za denar za nujno potrebno operacijo oči, sicer nebi naredil službenega pregleda in bi bil fizično nesposoben opravljati svoje delo. Samo zato, ker je oče mojih dveh otrok in ker se je šlo za zdravje, sem mu pomagala. Izguba službe bi pomenila njegov bankrot in velike nadaljnje probleme. Najin odnos se je nato zelo poslabšal. Ne prizna svojih napak, grozi, manipulira s čustvi in otrokoma (za katera ne kaže zanimanja). Ne razume osnovne “življenjske matematike”-če si zaribal, nosi posledice. Njegova dva starša sta slepo zaverovana in si zatiskata oči pred realnostjo. Bivši partner zadnje mesece ne plačuje preživnine, zaradi česar me je pahnil v finančne težave. Posojen denar mi ne bo nikoli vrnil. Plačujem kredit za najino prejšnje stanovanje, vzdržujem otroka in sebe in sem finančni čarovnik, da preživim. Bivši partner pa brezskrbno cele dneve leži na kavču s telefonom v roki, mamica mu pri 40-ih letih kuha in pere gate in skrbi za njegove otroke, ko pridejo na obisk. Verjetno si vsak misli, pa ženska, kje ti je bila pamet? Dejansko je tako, da sem sprva imela pravljico, ki sem jo gradila z vso ljubeznijo in sredstvi. Poskušaš narediti res vse, kar se da, da rešiš, kar si gradil 15-20 let. Dejstvo je, da tak začaran krog prekineš le tako, da greš stran! Sedaj bi zagotovo vse naredila drugače. Tak ničvrednež ni vreden niti minute mojega življenja, moje sedanje mišljenje o njem pa tudi papir ne prenese. Zadnja leta sem veliko delala na sebi in magistrirala. Sama vzgajam dva čudovita otroka in ustvarila sem jima topel dom. Finance pa se bodo tudi že poštimale.

Pozdravljen.
Sam sem zasvojen z igrami na sreco ze 5 let.
V tem casu sem uspel uniciti lastno podjetje s 30 zaposlenimi, prodati stanovanje in se lociti.
Iskreno povedano, ni mi zal ker sem igral, uzival sem v vsakem trenutku. Zal mi je ljudi, ki sem jih prizadel. V enem letu sem zapravil vec kot 350 tisoc eur samo na ruleti.
Zdravila ni, je vera, je borba, a iskreno, se vedno me zanese. Imej se rad, ceni svoje zivljenje, ne razmisljaj o samomoru. Jebat ga, denar ze pride, zivljenje ne.

Lp
Tadej

New Report

Close