Najdi forum

Pozdravljeni!
Z možem imava 3 leta starega Sibirskega Husky-ja. Ime mu je Samm. Je popolnoma zdrav, prijazen, lep, pameten in ubogljiv ter nenapadalen. Seveda je težava pri paritvi. Okrog nas nima veliko ljudi psov te pasme tisti pa, ki jih imajo, pa imajo tudi pse.
Torej, če ima kdo psico in si želi mladičev, naj se oglasi. Brigita.

Pa ima Sam rodovnik? Ima tudi vzrejno dovoljenje?
Če nima oboje potem upam, da nisi ti napisala tistega dolgega maila o cirkusu in mučenju…

LP

Ne, maila nisem napisala, sem ga pa dobila ter posredovala naprej v tem forumu. Sammy ima rodovnik pa tudi ni mi čisto jasno zakaj, tudi če ga ne bi imel, “upaš, da nisem jaz napisala tega maila”. Kakšno vezo pa ima rodovnik z mučenjem živali?

Ker se dela ogromna škoda psom-čistokrvni kužki brez rodovnika, naprodaj,… in podobni oglasi. Katastrofa! Zakaj brez rodovnika? Ker eden od staršev ni opravil vzrejnega pregleda in ima (dedne) hibe kot npr. displazija kolčnega sklepa? To je mučenje živali!

Kako je pri psu videti displazijo kolčnega sklepa? Mi imamo psičko koker španjelko in jo redno vozimo na preglede in cepljenja. Je psička z rodovnikom, zelo lepa in veterinar je rekel, da bi morali pridobiti vzrejno dovoljenje, ker je škoda, da ga nimamo. Ampak mi smo psičko kupili za sebe in nismo imeli namena, da bi vzrejali mladiče. Kljub temu smo imeli dvakrat mlade in to z kokerjem, ki ima vzrejno dovoljenje. Prodali smo smo jih za simbolično ceno, toliko, da smo si povrnili stroške cepljenja in rezanja repkov. Ali smo ravnali napak? LP Harry

Raožili ti bodo, da ste ravnali napak.
Zato ste “pravim” rejcem zbili ceno.
Čeprav bi jaz enako ravnal

Lep pozdrav.

Pošastni ste.

??????

Potrebno je slikanje kolkov. Veterinarjem ne zaupam, ko mi pravijo kako lep je moj pes in začenjo blebetat o standardu. Če je vaša psička tako lepa, zakaj je niste peljali na vzrejni pregled?

Ker, kot sem že omenil, nimamo namena vzrejati mladičev. To, da smo imeli dvakrat mlade, pa je zasluga hčerke, ki je pritiskala tako dolgo, da sem popustil. Zdaj, pa se tako pripravljamo na sterilizacijo. LP Harry

Zelo bi rada imela to pasmo psa. Kakšni so ti psi? Po obnašanju? Lastnosti? Za v hišo, za ven? Za otroke ali ne? Ubogljivi? Učljivi?
Vem, da sem popolna amaterka tu, vendar bi mi bili zelo v pomoč z odgovori!
Hvala in veliko sreče z vašimi ljubljenčki!

Jaz poznam osebno samo enega huskya. Pravzaprav psičko. Je krasna psička, zelo igriva in prijazna, tudi ubogljiva je, vendar samo do neke mere, vsake toliko časa pa postane “gluha” in takrat ponavadi pobegne – kljub vsakodnevnim dolgim sprehodom. Res potrebuje ogromno gibanja, energije ima za štiri druge.

Kot da bi pisal o moji psički. Jo mogoce poznaš :)))

New Report

Close