Najdi forum

hujsanje s tekom? 5 vprasanje!

noben ni rekel da se kuri le med mišična temveč ne gre za povečanje kurjenja podkožne.

Da pa je to za hujšanje isto razloži ženski ki želi izgubiti rit in moškemu ki želi izgubiti trebuh.

Vsak bo izgubljal maščobo z aerobnim tekom in zmanjšanim vnosov “slabe” hrane. Problem je, da se bo pri moškemu na trebuhu in ženski na bedrih manj opazilo ker se maščoba porablja vsepovsod. Torej razmerje bo nakazovalo, da jo je na občutljivih mestih še vedno največ, če prav je bo manj. Vsi vemo, da se maščoba porablja po FIFO principu. Torej najstarejša maščoba se bo porabila zadnja(trebuh, rit-bedra).

Še vedno ne razumem v čemu je problem. Razen, da ti in Staša(tvoja pomočnica) nasprotujeta mojemu mnenju ne poveste ničesar. Posebej Staša.
Če sta tako pametna potem si javno odgovorite na tvoje vprašanje: kako naj moški izgubi trebuh in ženska rit?

Jaz sem že večkrat povedal, da na tem forumu, ki ni strokovni forum, poskušam tudi komplicirane stvari povedati preprosto in enostavno tako, da jih vsak razume.

Mislim, da naše nadaljnje “prepucavanje” ostale ne zanima.

LP

Popravek: pomotoma sem napisal FIFO iz nadaljnje razlage se vidi, da sem mislil na LIFO (last in first out).

LP

Zgoraj je sicer res en post z mojim imenom, vendar ga je napisal Gašper. Saj veš – pozabil je spremeniti nick. Jaz – pomočnica? Ne vem, od kod ti takšne ideje. Rekel si, da nasprotujem tvojemu mnenju, to pa je tudi vse, kar povem. Do sedaj sem s teboj “diskutirala” le v eni temi, ki ni imela veze z Gašperjem. Tudi če se je on kasneje vključil, so se moji posti nanašali izključno na začetek teme – t. j. tvoje prepričevanje, da je forum na maxximum… ne bom ponavljala. Skratka, moji odgovori niso imeli veze z vajinimi vzporednimi dialogi. Sem pa vse, kar sem napisala, tudi argumentirala.

Če pa si s tem stavkom (da nimam argumentov za svoja mnenja) mislil zaradi že omenjenega posta pri tej temi (kjer je bil po pomoti pod mojim imenom logiran Gašper), pa se opravičujem.

Problem izgube maščobe na teh mestih so alfa adrenergični receptorji na teh celicah in nobene FIFO metode.

Dejanja ki na te vplivajo sem opisla v maxximu biltenu in ne bom tukaj ponovno nakladal.

Eno bistvenih je optimalna prehrana in predvsme velik vnos omega3 mk.
Aerobne aktivnosti vplivajo na izločanje adrenalina in noradrenalina kar sicer pozitivno vpliva na izgubo maščobe na maščobnih celicah kjer prevladajo beta adrenergični recpetorji. Tam kjer prevladajo alfa pa ravno obratno.
In ravno tam kjer najtežje izgubljamo maščobo je največ alfa adrenrgičnih receptorjev. Stimulacija alfa adrenergičnih receptorjev pripelje do blokade sproščanja maščobnih kislin iz celice.
To je za kolesarja ker enostavneje se ne da opisati.Me prav zanima kaj si bo zdaj izmislil.

Enostavno lahko le rečem, da ne pretiravajte z aerobnimi aktivnostmi ker na izgubo maščobe ne vplivajo bistveno. Oziroma jo na določenih mestih celo zavirajo. To je tam kjer najtežje izgubljate maščobo.
Daleč najpomembnejaša je prehrana kar ne pomeni jesti premalo, ampak jesti prave stvari.
Dovolj belajkovin in esencialni omega3 maščob ter le zelenjavo in nekaj kompleksni hidratov .

http://www.maxximum-portal.com

To stvar se da enostavno opisati brez uporabe strokovnih terminov. Saj sem je že zgoraj opisal.
Maščobe, ki so nastale prve na za spol kritičnih mestih in na njih pridno nalagamo nove se tako “udomačijo”, da mislijo, da jim je tam mesto. Zato se jih tudi teško znebimo. Maščobe se res porabljajo po LIFO metodi. Novo nastala maščoba se prva razgradi. Tista stara pa je kot sem rekel trdovratna.

LP

sicer ni res ampak se mi ne da več.

Ko že govoriš o velikem vnosu omega mk3 velja povedati tudi to:

Raziskave, so pokazale, da je uživanje rib dvakrat tedensko dovolj, da si ustvarimo zalogo omega 3 maščobnih kislin. Ribe pa so tudi vir odličnih beljakovin in vsebujejo le malo zasičenih maščob. Problem so le težke kovine, ki se kopičijo v ribah. Takšna hrana znižuje tudi krvni tlak in zvišuje zaščitni HDL holesterol. Na trgu je veliko število preparatov, ki vsebujejo omega 3 maščobne kisline in jih farmacevtske firme redno propagirajo. Toda tukaj je potrebno opozorilo.
Vsako pretirano vnašanje dodatkov, lahko poruši notranje ravnotežje med omega 3 in omega 6 maščobnimi kislinami (MK) tako, da prevelike količine omega 3 MK povečajo občutljivost organizma. Poveča se vpliv prostih radikalov, vpliva se na lepljenje trombocitov in strjevanje krvi, na imunske odgovore in na presnovo sladkorja. Zaradi teh vplivov in mogočih stranskih učinkov ne priporočamo uživanje večjih količin nadomestkov omega 3 maščobnih kislin. Ker omega 3 maščobne kisline zmanjšujejo strjevanje krvi, se priporočajo srčnim bolnikom, vendar se je o uporabi potrebno posvetovati s svojim zdravnikom oziroma kardiologom.

Tudi meni se ne da več na to temo.

Opa kje me zdaj loviš.
Žal to ni prava tema zate.

Možnost prekomernega vnosa omega3 obstaja. Vendar zelo dolgoročno., zaloge omega 6 sonamreč v telesu tako velike, da tudi će znižaš ostale maščobe na nulo in dodaš le omega 3 pride do pomankanja šele po kakem letu. Seveda je pogoj da ne vnašaš ostalih maščob.

V hrani dobimo predvsem omega 6 maščobne kisline. In običajni smrtnik ima razmerje vnosa omega6 proti omega3 30:1 kar je 100x preveč omega6.
Razlog leži v virih omega 3 ki jih je zelo malo odkar je hrana tako predelana.Omega 6 pa najdeš skoraj v vsakem olju.
Poleg tega visok vnos trans maščobnih kislin in nasičenih maščobnih kislin ter sladkorjov nasprotuje izkoristku omega3 in še povečuje potrebo po njih.
Če spremljaš medicinsko literaturo boš videl da je edini stranski efekt lahko možnost nestrjevanja krvi (kar je pozitiven pri srčnih bolnikih) pa še ta je bil preizkušan v študijah in ugotovljeno je bilo, da celo pri operacijah in velikih dozah omega3 ne pride do problemov.
Na senzitivnost na inzulin pa deluje pozitivno in ne negativno kot praviš.
Če spremljaš medicinsko literaturo boš tudi videl da optimalen vnos omega3 mk ni določen in doza 3x tedensko ribe pomeni le preprečitev pomankanje in ne optimum pa še to ob drugih pravilnih dejavnikih (brez vnosa trans in nasičenih maščob, normalen vnos omega6 in sladkorja, nič bolezni, nič stresa….)

Pošlji mi email ali naslov in poslal ti bom nekaj 50 študij na temo esencialnih maščob, da malo razvetliš svoje znanje in ne širiš bedarije le za to ker želiš, da imaš vedno prav .
Jaz osebno takoj sprejmem če me nekdo v nečem popravi vendar le če viidm da zna obrazložiit in da za to ima ustrezne medicinske reference.

Prosim te nehaj in se vrni k nasvetom za kolesarjenje.suzana je pisal/pisala:
>
> Lep pozdrav!
>
> Zelim shujsati s tekom. Imam krazno progo okoli jezera.
>
> Zanima me :
> 1. ali je hujsanje s tekom uspesno?
> 2. kdaj bodo vidni kaksni rezultati pri (5 kratenm teku na
> teden)?
> 3. Kaksen je priporocljiv temo oz. pulz?
> 4. ali je pametno po treningu jesti ? Ce JE, kaj je najbolje
> jesti?
>
>
> Za morebitni odgovor se vam zahvaljujem in lep dan!
>
> P.S: vasa spletna stra je zeelo uporabna…… HVALA

Če že propagiramo omega3 mk3, ki je organizem resnično potrebuje. Moramo tudi povedati kaj se zgodi če preteravamo.
Ta tekst je kopiran iz knjige, ki jo nisam napisal jaz.

Opozarja pa na preteravanja, ki jih forsira industrija dodatkov k prehrani.
Enako je z enormno količino proteinov na kg/teže.

Jaz sem punci dal odgovor in ona je z njim zadovoljna.

LP

Popolnona enaki tekst sem našel tudi na tem linku:

verjetno ga moderira avtor tega članka.

Gašper,

Naši dialogi so postali že smešni in nikamor ne vodijo. Prebral sem tudi tvoj članek na temo omega3 in je odličen. Ker si po nepotrebnem nagajamo sem našel tudi članek, ki malo drugače gleda na isto svar.
Mislim, da smo ostalim že “dosadni” z našimi razpravami. Zato več ne bom repliciral na noben tvoj dopis. Enako pričakujem od tebe. Mogoče kdaj še kakšno pivo spijeva, če ga piješ.

LP

pulz- od 11o – 130 na minuto
po treh mesecih bodo rezultati- jasno če tečeš pravilno
po teku jej zdravo- torej sadje in žitarice, sicer pa ti sladkarija tako ne sme tekniti
teči moraš tako, da lahko s tem tempom tečeš cca 3o minut.- torej ko boš utrujena se ne ustavi ampak hodi dalje, da ti pult ne pade pod 110.

veliko sreče in LP

New Report

Close