Najdi forum

Živjo Sandra!

Sem iz štajerskega konca, zato hodim plavat v toplice v Podčetrtek, Dobrno, Topolšico … odvisno od časa in volje. Ugotovila sem, da če plavam eno uro intenzivno vsaj enkrat na teden, to zelo ugodno vpliva na moje hujšanje. Trenutno sem nad plavanjem bolj navdušena kot nad aerobiko. Mislim, da so tudi sklepi manj obremenjeni. Pred nekaj leti, sem dosti tekala, pa so me potem bolela kolena, sedaj poiskušam s športom, ki ni tako obremenjujoč za skepe.

Res pa je da sem dosti pridobila tudi na mišicah rok in oprsja, kar mi ni všeč, saj zgledam zgoraj kot pomanjšani Popaj, spodaj pa kot pomanjšana Šerbi. Zdi se mi, da se salo iz beder seli v mišice zgornjega dela. Najraje bi videla, da bi se salo selilo nekam daleč ven.

LP

Miki – sicer si se zelo potrudil, samo tile dodatki mene vseeno malo skrbijo?

Morem ti rečt na tvoje presenečenje, da kombinacijo EC (efedrin, kofein) uporabljajo predvsem ženske. Na fitnesu, kamor hodim že kar lep, se pojavlja vedno več žensk ki konzumirajo to zadevo in morem rečt da še pri nobeni ni prišlo do komplikacij. Zadevo sem pred poletjem v ciklu definicije tudi sam sprobal in morem rečt da deluje. Ker tudi sicer nimam dosti maščobe efekt ni bil nevemkakšen – vseeno pa so mi trebušne mišice kar “skočle” ven ob tem da sem izgubil 5kg. Stranski efekti pri tej kombinaciji so predvsem povišan pulz in posledično potenje, nespečnost in mogoče rahla razdražljivost pri moških. Da pa res ogromno energije za trening saj spada v razred poživil (nažalost prepovedanih).
Clenbuterol je podobna zadevščina z močnejšim delovanjem in s tem tudi stranskimi efekti (trenesnje rok, v prvih 3-4 dnevih možna tudi občasna slabost, ostalo enako), doda pa tudi nekaj malega mišične mase. Priporočam predvsem pred poletjem. Mislim pa da če nimaš ravno 30kg preveč, pa če delaš na daljši čas (do poletja) vse možnosti da lepo uspeš samo če delaš po tistem sistemu brez dodatkov. Dost sreče ti želim.

Okroglinka hay, hvala za odgovor! Jaz sem iz Ljubljane in tu so bazeni bolj problem. Se pa strinjam s teboj, da eno uro plavanja zelo pomaga…
Jaz hodim 2x na teden na fitnes in še doma kolesarim s sobnim kolesom. Upam, da bo to ok. in da bodo šle kile še dol. Ali imamo vsi cilj koliko do novega leta in koliko do poletja?

Špela,

jaz sem o teh pripravkih brala že par let nazaj in jih ne bi jemala za nič na svetu.
Na dolg rok in počasi, zdravo in z gibanjem, se da ravno tako priti na željeno težo
oz. optimalne mere telesa.

LP,Kaja

Imamo,

do novega leta 8 kil, do poletja oz. do avgusta 23.

LP,Kaja

Imamo,

do novega leta 4 kile, do poletja oz. avgusta 10 kil.

LP Okroglinka

Ej ne me narobe razumet se jih nikomur ne vsiljujem samo pojasnit sem hoto nacin delovanja in mozne stranske ucinke da nebi prislo do kakih presenecenj ce bi se kdo odloco za to varjanto.

lp, miki

Miki – malo sem pobrskala po Goranovem forumu in medtem našla kar nekaj odgovorov in vprašanj v zvezi s tem. Kje pa Kupiš te fat burnerje?

Sandra – jaz bi rada do novega leta cilj dosegla, do poletja pa tisto zadržala in to bi bil prav konkreten cilj.

Kaja, sej pol te pa sploh več ne bo! :-))

Efedrin nima samo ”stranskih ucinkov” ..lahko te spravi pod ruso.

Zdravo Hruška

Samo en dan pa pol me ni, pa toliko novega.

Super, da si se nam oglasila. Smo te vse pogrešale.

Kot si najbrž že prebrala, sedaj pišemo, kaj pojemo.

Mene Kaja zafrkava, če sem si že kupila zvezek A4 format, ker mi v A5 formatu zmanjkuje prostora. Sedaj že zaradi zvezka pojem manj, ker ko ni več prostora je zadnji čas, da za tisti dan zakjučim. Druga zaviralna akcija pri hrani in pospešek pri telovadbi mi da ponedeljkovo vaganje.

Saj se z dobrimi stvarmi vsi radi pohvalimo. Toda tudi napake je potrebno priznati, pa te potem dobronamerno okgregajo.

Do novega leta imamo še kar nekaj tednov. Jaz želim shujšati še 5 kg do novega leta. Od 1.1.2002 pa hujšanje nadaljujemo. Končna teža je skrita v oblahih na Triglavu (pri meni je to 62 kg), torej od današnje teže 17 kg.

Dobrodošla v naslednjih nadaljevankah slovenske internetne limonade.

Lep dan želim

Mateja

Kombinacija ephedrin, caffein in aspirin (v nadaljevanju ECA) sodi med najbolj uporabljene dodatke v športni prehrani, zaradi svojega termogenega delovanja (povečana proizvodnja toplote) in pospeševanja metabolizma. Ephedrin sodi med beta-andrenergične agoniste, ki delujejo tako, da oponašajo delovanje ephinephrina in norpenephrina (adrenalina). Beta agonisem je učinek, ki med drugim pomaga pri pospešitvi lipolize (povečana upraba prostih maščobnih kislin za energijo), povečanje energije, pomaga pri ohranjanju mišične mase v času dietiranja. Poleg tega pa zavira apetit in pomaga pri treningu. Caffein ima podobne efekte, kot ephedrin vendar se mehanizem delovanja razlikuje od delovanja ephedrina. Namesto, da oponaša delovanje adrenalina deluje tako, da stimulira žleze, da povečajo izločanje tega hormona. V študijah je bilo ugotovljeno, da imata ephedrin in caffein veliko večji efekt na izgubo maščobe, če se jemljeta skupaj, kot če jih jemljemo posebaj v večjih količinah. Najboljša se je izkazala kombinacija v razmerju caffein:ephedrin=10:1 (se pravi desetkrat več caffeina kot ephedrina). Nobena od študiji ni pokazala, da bi z dodajanjem aspirina k kombinaciji EC dosegli večji učinek.Celo obratno teoretično naj bi aspirin vplival negativno na izgubo maščobe poleg tega pa redno konzumiranje aspirina povzroča veliko stranskih efektov (med drugim rano na želodcu). Vse študije do sedaj so dale pozitiven rezultat glede izgube maščobe in pokazale, da je možnost stranskih efektov zelo majhna.Ni prišlo do spremebe krvnega pritiska, utripa, ravni glukoze, insulina in holesterola v krvi. Lahko se pojavijo manjši stranski efekti, kot so nespečnost, živčnost in tresenje rok, ki pa so kratkotrajni in minejo po nekaj dneh uporabe EC. Vseeno pa naj bi se kombinacije izogibali ljudje z srčnimi težavami, visokim pritiskom ali boleznimi na prostati.Kot tudi nosečnice. Kombinacijo EC je potrebno v prvih dneh jemati v majhnih količinah in nato stopnjevati do maksimalne doze. Maksimalna doba jemanja naj bi bila 8-14 tednov, kateri sledi 2-4 tedne odmora.Potem lahko z kombinacijo nadaljujemo.
Če pa želimo kombinacijo uporabljati za povečanje energije pred treningom potem jo lahko uporabimo maksimalno dvakrat tedensko.Drugače se telo navadi in izgubimo efekt na povečanje energije.

Ti fat burnerji se dobijo večinoma na črnem trgu, sicer ti pa vse lahko predpiše zdravnik (kar pa se ne bo zgodilo). Dvajset 50mg tabletk efedrina stane okrog 2600 SIT, kofein pa se baje v LJ dobi v prosti prodaji. V MB je to žal nemogoče, zato se sam odpravim v Graz, kjer dobim 40 100mb tablet za 47 ATS (brez recepta).

New Report

Close