Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Hude težave po laparoskopski operaciji žolčnih kamnov

Hude težave po laparoskopski operaciji žolčnih kamnov

Spoštovani! Imam kar precej neprijetnih težav in bi Vas lepo prosil, Če mi lahko razložite, kaj se mi dogaja in predlagate možne rešitve teh zapletov (z zdravili ali brez).Sem absolvent, zaposlen v pisarni, star 28 let 9.9.2008 sem bil operiran zaradi simptomatskih žolčnih kamnov po laparoskopski operativni metodi. Značilne težave mi je povzročal žolčni kamen že leto in pol. To so bile slabosti z bruhanjem, kolike in driske… Kamen je bil odkrit ultrazvočno že leta 2002. Ko je začel povzročati težave sem odšel še na gastroskopijo, kjer je bil izvid normalen, brez posebnosti. Za operacijo sem se posvetoval z različnimi zdravniki in so jo vsi priporočili. Operacija je uspela v okviru normale s komplikacijo močnega bruhanja po narkozi in Tramalu. Že ves čas-4 mesece po operaciji imam hude težave -dvigovanje hrane, bolečine v trebuhu in črevesju, hudo napenjanje. Gastroenterolog mi je predpisal Sub Simplex in Controloc, po 4 tednih sem ga nehal jemati, ker mi je ubil vso kislino v želodcu in sem potreboval 3 tedne, da se mi je hrana normalno prebavila. Sedaj imam spet težave z natekanjem kisline in dvigovanjem, zlasti proti jutru, ko je želodec prazen. Pesti me tudi močno napenjanje in občasno bolečine v želodcu in v predelu okrog popka.Jem mešano lahko doma pripravljeno hrano, sem abstinent in nekadilec. Po operaciji se mi je pojavilo šumenje v glavi, Ct je bp in nevrolog po dveh pregledih ni našel posebnosti. Šumenje se mi pojavlja sicer vedno redkeje imam pa še napotnico za pregled krvi in pri audiologu. Ob tem se mi ves čas pojavljajo težave s spanjem in neznosna utrujenost in izčrpanost. Zaenkrat se zdravniki nagibajo k temu, da gre za postholicistektomični sindrom z večjo regurgitacijo žolča v želodec in manjkom žolča ob obrokih. Ker iz vaših nasvetov, ki jih redno prebiram ugotavljam, da imate bogate izkušnje in znanje Vas prosim za kakeršen koli nasvet, saj sem po 4 mesecih že povsem obupan. Za odgovor se Vam najlepše zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam!

Spoštovani!

Poskusite z zdravili venter, ki ščitijo želodčno sluznico pred ksilino in alkalnim žolčem. Izogibajte se identične hrane, kot ste se je morali zaradi kamnov samih. Spasmex bo mogoče nekoliko “presumeril” prebavo, da se bo črevesje krčilo v smeri proti devbelemu črevsu in ne nazaj proti želodcu. Pijte več tekočine, da bo “odplakovala” snovi iz želodca in dvanajstnika. Poskusite s kakšnim zeliščnim zdravilom proti napenjanju in za boljšo prebavo, ali s čaji iz kumine, koprca, janeža, majarona…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za Vaš strokoven in opogumljajoč odgovor! Lep pozdrav! Matic

Opravičujem se že v naprej, ker se oglašam še enkrat. Rad bi vprašal še naslednje:
1.) kako dolgo lahko take prebavne težave po takem tipu operacij še trajajo, preden bi jih imeli za kakšno resnejše stanje, pri katerem so potrebne še dodatne preiskave in ali se lahko tudi stopnjujejo, torej ali govorimo pri okrevanju o mesecih, letih…
2.) kako dolgo naj maksimalno traja žolčna dieta, da se želodec le ne bi preveč ” razvadil” s to lahko hrano
3.) ali je res, da kot pravijo nekateri, da je bolje te prebavne težave bolje potrpeti, da ne bi z zdravili pretirano obremenjevali jeter, ki se morajo prilagoditi novi situaciji, da začno shranjevati žolč.
4.) na tujih internetnih straneh (ameriških) se da zaslediti, da obstaja po tej operaciji zvečano tveganje za raka na črevesju (češ, da bi moral vsakdo opraviti kolonoskopijo vsako leto po tej operaciji), ter tveganje za alergijo na hrano, revmo in putiko… Ali so te strašljive trditve resnične in podprte s kakšnimi dokazi (znanstvenimi študijami),morebitna preventiva, če seveda sploh obstajajo?!
5.) napenjanje je moteče zlasti ponoči, ko je želodec prazen- kako si lahko pomagam?
6.) Kakšne pa so izkušnje z naravnimi zdravili: Iberogast,Herbion kapljice za žolč (zlasti ker gre za alkoholne izvlečke iz zelišč ?!)
7.) če se pojavi driska, kako si lahko pomagam? Ali povsem zadoščajo probiotiki ali je možno še kaj drugega!

Že vnaprej hvala lepa za odgovore in še enkrat se opravičujem, če sem izpadel nekoliko tečen s temi vprašanji. Lep pozdrav!
P.s. Prosim pa tudi člane tega foruma in bralce, naj povedo svoje izkušnje po taki operaciji in kako so se spopadali z morebitnimi težavami, ki so ostale, kljub uspešno opravljeni operaciji!

Spoštovani!

ad1) V enem letu bi moral biti kot nov.
ad2) Želodec se ne bo nič razvadil. Postopno uvajajte vse, kar si želite jesti.
ad3) Z običajnimi odmerki ne boste obremenili jetere. Žolč se ne bo več shranjeval, ker nimate rezervoarja – žolčnika, ki so ga izrezali. Ves takoj izteka v dvanajstnik.
ad4) Ni razloga za take trditve.
ad5) S čajem proti napenjanju zvečer, mogoče rupurutom, rutacidom ali gastalom…
ad6) Poskusil bi iberogast, ki naj bi prvenstveno deloval na črevesje. Žolč psutite pri miru. alkohola je toliko kot v zrelem jabolku.
ad7) Probitoiki, oglje, suhe borovnice, pravi čaj…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za Vaš vzpodbuden odgovor, ki me je navdal z novim veseljem do življenja in optimizmom. Vse navedeno bom upošteval in Vam čez čas poročal o rezultatih, upam, da bodo dobri!
Želim Vam še veliko uspehov pri pomoči, nam, ki nam zdravje nagaja!
Matic

Odgovor na objavo uporabnika
obupan operiranec, 17.01.2009 ob 19:26

Spoštovani! Imam kar precej neprijetnih težav in bi Vas lepo prosil, Če mi lahko razložite, kaj se mi dogaja in predlagate možne rešitve teh zapletov (z zdravili ali brez).Sem absolvent, zaposlen v pisarni, star 28 let 9.9.2008 sem bil operiran zaradi simptomatskih žolčnih kamnov po laparoskopski operativni metodi. Značilne težave mi je povzročal žolčni kamen že leto in pol. To so bile slabosti z bruhanjem, kolike in driske… Kamen je bil odkrit ultrazvočno že leta 2002. Ko je začel povzročati težave sem odšel še na gastroskopijo, kjer je bil izvid normalen, brez posebnosti. Za operacijo sem se posvetoval z različnimi zdravniki in so jo vsi priporočili. Operacija je uspela v okviru normale s komplikacijo močnega bruhanja po narkozi in Tramalu. Že ves čas-4 mesece po operaciji imam hude težave -dvigovanje hrane, bolečine v trebuhu in črevesju, hudo napenjanje. Gastroenterolog mi je predpisal Sub Simplex in Controloc, po 4 tednih sem ga nehal jemati, ker mi je ubil vso kislino v želodcu in sem potreboval 3 tedne, da se mi je hrana normalno prebavila. Sedaj imam spet težave z natekanjem kisline in dvigovanjem, zlasti proti jutru, ko je želodec prazen. Pesti me tudi močno napenjanje in občasno bolečine v želodcu in v predelu okrog popka.Jem mešano lahko doma pripravljeno hrano, sem abstinent in nekadilec. Po operaciji se mi je pojavilo šumenje v glavi, Ct je bp in nevrolog po dveh pregledih ni našel posebnosti. Šumenje se mi pojavlja sicer vedno redkeje imam pa še napotnico za pregled krvi in pri audiologu. Ob tem se mi ves čas pojavljajo težave s spanjem in neznosna utrujenost in izčrpanost. Zaenkrat se zdravniki nagibajo k temu, da gre za postholicistektomični sindrom z večjo regurgitacijo žolča v želodec in manjkom žolča ob obrokih. Ker iz vaših nasvetov, ki jih redno prebiram ugotavljam, da imate bogate izkušnje in znanje Vas prosim za kakeršen koli nasvet, saj sem po 4 mesecih že povsem obupan. Za odgovor se Vam najlepše zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam!

 

New Report

Close