Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Hude bolečine v želodcu in črevesju

Hude bolečine v želodcu in črevesju

Pozdravljeni,

mene pa nekaj zanima, vsako jutro ko se zbudim imam tako “težak” trebuh, da komaj vstanem iz postelje. Drugače pa drugih problemov z želodcem čez dan nimam. Je to kaj resnega in naj obiščem zdravnika?

Hvala za razumevanje

Joj….kakšen bi bil to!?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

sprašujem za mojega moža, star je 48 let in ima že kar nekaj let težave z želodcem. Bil je že
nekajkrat na gastroskopiji (povečanje kisline, pa bakterijo), to se mu je trenutno pomirilo, pozdravilo . Sedaj ima že 2 leti težave z bolečinami – tiščanje v spodnjem delu trebuha, pa tudi prebavo ima neurejeno. Lani je zaradi tega opravil tudi kolonoskopijo, vendar ni bilo nič posebnega.
Nekako nima znakov za težav z prostato. Ali bi lahko šlo za razrdraženo črevesje, ker pogosto čuti napenjanje? Ali je to posledica občutljivega želodca?
Izvidi krvi, vode in blata so ok.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!
Zaskrbljena žena

Pozdravljeni!
Če prostata boli, boli največkrat v presredku, razen mehurja in črevesa pa drugega v tem delu ni. Možno je, da gre za t.i. funkcionalne motnje prebave, kjer se ne najde bolezenskega ozadja….
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
stara sem 25 let, težave so se začele v soboto s hudimi bolečinami v spodnjem delu trebuha, natančneje levo od popka. Kmalu so se mi razširile po celotnem trebuhu, pojavile so se tudi bolečine v žlički, slabost, slišno pretakanje po trebuhu, spahovanje in zaprtje. Ob obisku zdravnice je ta sklepala, da me boli zaradi zaprtja, pregledala mi je kri in urin, izvidi niti niso bili tako slabi. Pravi, da mi je zaprtje povzročilo pomanjkanje tekočine, kar pa je skoraj nemogoče, saj skrbim, da dnevno spijem 2 litra tekočine, če ne celo več.
Včeraj so mi opravili klistir, ki naj bi mi težave odpravil. Začasno je bilo bolje, danes pa sem zopet na istem, bolečine, slabost in zaprtje. Obisk stranišča je popolnoma nemogoč, kljub upoštevanju vseh navodil (donat, veliko tekočine, še več kot ponavadi …).
Naj omenim, da jemljem Asentro in Wellbutrin ter, da se mi na blatu že več let občasno pojavlja kri, šlo naj bi za hemeroide.
Skrbi me, ker brez pomoči klistirja blata od sobote nisem mogla odvajati, nič pa ne kaže, da se bodo stvari kmalu obrnile, prav tako so mi včeraj med izvajanjem klistirja še dodatno vznemirili, saj so mi ves čas govorili, da zaprtje ni tako nedolžna stvar ter da sem močno zaprta. Ne vem kaj naj še storim, da bi lahko normalno odvajala, ker so bolečine v trebuhu danes zopet iz uro v uro hujše.

Lep pozdrav in hvala za odgovor.

Spoštovani!
Imam vprašanje: tri dni imam zelo močne glavobole (bolečina je tako huda kot pri migreni, vendar ne gre za migreno), hkrati mi je ves čas zelo slabo, imam vrtoglavice, počutim se zmedeno, izmenično me obliva, mrazi, nato se za nekaj časa umiri, in zopet ponovi. Vročine mi ne uspe zmeriti, ker imam telo mrzlo (me zebe), v glavo pa mi je zelo vroče; občasno se mi tudi rahlo megli pred očmi (imam rahlo zamaknjeno sliko); danes sem tudi zaprta, črevo me zelo boli, vendar ne morem na stranišče. spila sem grenko sol, vendar še ni prijela (upam, da bo v najkrajšem času, ker so bolečine neznosne, saj med boli tako, da ne morem sedeti, ležati, hoditi ali stati; pojavijo se na priblino 20 minut, trajajo 5-10 minut, nato pa spet); v torek sem večkrat dobila krč v desno nogo, v sredo v desno roko, proti večeru pa so me začela boleti rebra (ta bolečina popusti, vendar se zopet pojavi, če se premikam); večino časa sem tudi zelo žejna, pijem vodo in čaj, pojem pa le kak kos kruha (edino, po čemer mi ni slabo). Pri svojem zdravniku še nisem bila, saj ta navadno le vpraša, katera zdravila želim, sama pa bi želela vedeti, kaj je narobe (v kolikor do ponedeljka ne bo bolje, pa bom morala obiskat zdravstveni dom). Sicer sem stara 23 let, se redno gibam, prehranjujem pa se zdravo (veliko zelenjave, malo mesa-še to je perutnina, vsaj 1x tedensko ribe, ogljikove hidrate načeloma jem dopoldne,…). Do sedaj še nikoli nisem imela takih problemov.
Za odgovor se Vam najlepše zahvaljujem.

Pozdravljeni!

Pred 2 tednoma sem vam pisal zaradi nenadne hriipavosti po obroku.
Pred 3 tedni sem v večernih urah pojedel paradižnik s čebulo, 20 minut kasneje se je začel pravi pekel. Zvilo me je v predelu žličke, bolečine so bile neznosne, čutil sem izjemen krč. Ponovno sem postal hripav. Bolečine so se pričele širiti še med lopaticama, v levi predel vratu ter levo ramo in nižje v abdomen in ledveni del. Bil sem bled in mrzel, obenem sem se potil zaradi neznosnih bolečin.. Vzel sem 3 ancipane, ker ni bilo nič boljše, sem odšel na urgenco. Dali so mi infuzije z natrijevim kloridom (nisem povsem prepričan) proti kislini in po približno pol urah je bilo stanje bistveno boljše. Nato sem odšel domov, naslednje jutro sem imel kisel okus v ustih, ki me spremlja pogostokrat čez dan. Tudi sline je zelo bele barve.
Včeraj nisem jedel nič posebnega. Zgodaj zjutraj sem se zbudil zaradi iste zgodbe – hude bolečine (tokrat brez hripavosti). Z menjavnjem položaja se je stanje samo poslabševalo, vzem sem 4 ancipane (20 mg, pretiravana doza, ampak nisem zdržal, bil sem povsem nerazsoden). Želodec je bil otrdel tudi. Nato sem zaspal, kašni 2 uri kasneje, pa se na vsake pol ure zbujal zaradi bolečin. Zdaj je bolje, še vedno pa čutim nenavaden občutek v želodcu.

Kaj menite = JE lahko to gastritis, gerb ? rana na želodcu ?
hvala

Pozdravljeni
Lahko je kriv refluks, lahko ste tudi preobčutljivi na določeno hrano. Doz zdravil ni pametno prekoračevati, od tovrstne terapije tudi ne morete pričakovati takojšnjega učinka. Če (po pregledu) 2 tedenskem jemanju acipana ali primerljivega zdravila ni ok, bo smiselno razmišljati o gastroskopiji
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Hvala za odgovor. (še to: po vašem lahko čez dan pijem doma pripravljen koprivni čaj? Delam neko terapijo z njim)…

Pozdravljeni!
Kaj naj bi pozdravili s koprivnim čajem? Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

A vas zanima?
Pozdravili najbrž nič, sem pa prebral, da je zelo zdravilen in blagodejen in jo nabiram pred hišo, ker jo imamo veliko in sproti delam čaj. Okoli 2 tedna jo uživam. Pa tudi na lase si polijem vodo proti izpadanju las (čaj) !

Sicr pa je danes stanje za en drek. Bolečine niso tako hude, je pa neprijeten občutek, tiščanje pod žličko, skozi cel dan imam kiselkast okus v ustih, popolnoma sem brez apetita, občasno mi naredi rahlo slabo in če pomislim na hrano, sploh na kakšno meso, me sili že na bruhanje.
Ne vem več kaj naj, v ponedeljek imam obisk pri zdravniku, vendar se mi zdi to še 2 leti s temi težavami. (in na gastroskopijo ne grem več, raje metek v čelo).

Pozdravljeni.

Imam malce nenavaden problem. Skoraj vsako jutro se zbudim s čudno bolečino nekje v predelu želodca…kdaj še malo nižje ali pa malo višje. Bolečino težko opišem…morda je še najbližje taki bolečini, kot takrat, ko te začne boleti v trebuhu od pretiranega teka. Ko vstanem iz postelje, bolečina po 2 minutah izgine. Torej bolečina je samo zjutraj..torej se pojavi ko dolgo spim. Bil sem na ultrazvoku in ni problemov, tudi krvna slika je ok. Imam pa malce večjo vranico (posledica hude mononukleoze), manjši žolčni polip in pa malo peska v ledvicah.
Mislite, da bi moral naprej na preiskave? Je mogoče to zaradi čudnega položaja med spanjem, pretiranega športanja (igram košarko pa tudi v fitnesu sem veliko)? Čudno mi je, ker je ta bolečina prisotna samo zjutraj..čez dan nobenih problemov.

zdravo,

že 3 dni me boli v želodcu… nekaj časa je ok, potem me pa samo zvije, torej dobim močne krče. Poleg bolečine v želodcu me hkrati začne boleti tudi v hrbtu, kot da bi se mi naredila luknja iz želodca vseskozi do hrbta. Boli me enako že 3 dni in ne vem kaj naj storim da ublažim bolečine. Upam da ni nič hujšega, ali priporočate obisk zravnika?

hvala za odgovor, lp.

Pri bolečinah v trebuhu je zelo tvegano karkoli ugibati, saj je poreklo bolečin včasih težko ugotoviti celo s pregledom, saj so si težave lahko zelo podobne, možnosti pa ogromno, od banalnih do resnih. Pri vseh hujših bolečinah v trebuhu je obvezen pregled pri zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.

Imam par vprašanj:)) Pred 8 meseci sem rodila…in 3 mesece po porodu so se začeli problemi z želodcem. Bilo mi je slabo, kot bi se pripravljalo na kakšno trebušno virozo. Par noči sem prebedela, sicer brez bruhanja ali driske.Sicer mi je bilo že prej v prehodnih obdobjih slabo kakšen teden ampak je minilo. Ko sem odšla k doktorju mi je rekel da je to od poroda??? Slabost ni nikoli povsem izginila, ampak pred dvema mesecema, pa je začelo it na slabše. Vedno bolj mi je bilo hudo v želodcu, slabosti z močnimi bolečinami v žlički. Huje je ponoči, proti jutro še slabše, večkrat sem skoraj omedlela, zjutraj brez apetita, vendar jem normalo sicer malo manj..Hrano občasno čutim v požiralniku, zgaga me ne peče. Bolečine v žlički so hujše, če dojenčico dvigujem ali jo nosim. Še vedno dojim, vendar ne več tako pogosto. Spet sem odšla k doktorju, preiskava blata je pokazala da bakterija ni prisotna, naredili so UZ trebuha, vse okej. Čaka me gastroskopija, zdravnica je omenila da imam verjetno močno kislino in rano na želodcu. Imela sem jo v OŠ. Zdaj sem 30:))) Zadnje čase pa me boli tudi v predelu trebuha pod popkom, če pritisnem ter na levi in desni strani boli brez pritiska ter občutek imam tiščanja na blato.Čutim da imam vetrove v črevesju vendar težko pridejo ven.Sem napihnjena po obroku. Se mi zdi da je celotno črevo razdraženo. Blato odvajam 1 na dva dni,je normalne barve in vonja, skoraj nikoli se ne izpraznim do konca. Danes sem v blatu zasledila belo sluz. Kaj bi to lahko pomenilo? Pijem dovolj, samo vodo ali zeliščne čaje. Večkrat imam takšne bolečine kot jih imamo pri kakšni trebušni gripi, vendar se iz tega potem ne razvije kaj. Prehrana je uravnotežena…Zanimam me če mi iz opisanega lahko kaj več poveste? In kakšna je povezava med vsem tem? Drugače sem zdrava, po porodu ni bilo depresije, otrok ni naporen in mi je v veselje življenje z njim. Vendar mi konstantna bolečina in slabost onemogočata razposajeno ukvarjanje z njo…
Hvala za Vaš čas

Katarina

Pozdravljeni!
Vse težave so bolj ali manj podobne tistim, ki jih menja vaša zdravnica, torej težave z želodcem in njegovo kislino. Gastroskopija je OK, če je do nje še daleč, je vredno poskusiti z zdravili, ki zavirajo izločanje želodčne kisline (na recept in po pogovoru z vašo zdravnico), kratkotrajno lahko poskusite tudi sami z t.i. antacidi iz lekarne.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Potrebovala bi vašo pomoč. Že nekaj časa se mi pojavljajo težave, katerim moja osebna zdravnica ni pripisovala kakšne večje teže, a vseeno ne bi želela, da kaj ostane spregledano. In sicer se mi zadnji dve leti pojavljajo občasne težave s črevesjem… po pogostosti bi jih ocenila na cca enkrat, morda dvakrat mesečno. Začne se iznenada, kot blagi krči v črevesju, ki počasi prehajajo v neznosne. Navadno mi tečejo solze od bolečin, slabi me in sili na bruhanje, roke in noge imam popolnoma mravljinčaste (morda zaradi pospešenega dihanja, ker v telo ne pride dovolj kisika). Krči prihajajo v valovih, vmes se malo pomiri in nato ponovno sledi nov val bolečin. Pri tem najprej odvajam normalno blato, ki počasi prehaja v popolnoma tekoče. Vse skupaj traja cca 1-2 uri, nato bolj ali manj izzveni, ostane manjša slabost in manjši krči v črevesju, ki pa tudi kmalu popolnoma izzvenijo.

Naj še povem, da sem v otroštvu imela dve gastroskopiji in postavljeno diagnozo vnetja želodčne sluznice in rane na dvanajsterniku, a so težave po nekaj letih popolnoma izzvenele. Med nosečnostjo me je pestila huda zgaga, kaj drugega pa že dolgo ne.

Vesela bi bila vaše ocene možnega vzroka težav in nasveta, ali je potrebno kakšno ukrepanje v tej smeri.

Hvala že vnaprej za vaš trud in vašo pomoč in čudovit večer vam želim!

prijazen pozdrav,
Aleksandra

Pozdravljena Aleksandra. Tako prijaznega vprašanja res ne morem imeti na čakanju 😉 No, nekaj možnosti tako na daleč in za googlanje…. Tisto mravljinčenje je najverjetneje posledica prehitrega dihanja in ne premalo kisika (temveč preveč izdihanega CO2), čisto možno, da kot posledica tistih bolečin. Same bolečine in spremljajoče težave bi lahko bile tudi le “razdražljivo črevo” oz na googlu pod iritabilni kolon, težave zželodčno kislino se mi tudi ne zdijo nemogoče in če bi ob bolečinah pomagal rupuru, rutacid ali podobno, je tamožnost sumljiva še nekoliko bolj, tudi preobčutljivost za določeno vrsto hrane bi lahko prišla v poštev. Seveda ob tem ne dvomim v mnenje vaše zdravnice.
Upam, da bo pomagalo in vsaj enako lep večer želim tudi vam (ja, današnji je minil…pa tistega jutri 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav!
Stara sem 14 let. Imam proble.. boli me želodec že 3-4 dni. Včasih me boli malo bolj zgoraj ali pa malo bolj spodaj. Imam drisko in vsakič ko nekaj pojem morem na WC in začnejo se bolečine.
Po trebuhu mi vedno nekaj “pretaka”. Ponoči skoraj nič nisem spala od bolečine v želodcu. Vročine nimam. Enkrat me je sililo na bruhanje a nisem bruhala. Danes sem ostala doma nisem šla v šolo.
KAJ JE NAROBE Z MANO!?? STRAH ME JE !?
ALI JE MOŽNO DA IMAM RAKA!?
Aja pa že od 2-3 razreda hodim v ljubljano na preglede zaradi povišanega sladkorja.. izvidi ki jih dobim tam so vredu samo sladkor je povečan.
Ali je to lahko povezano s tem?
Prosim da mi čimprej odgovorite ker me že zelo skrbi! Zdravniku nisem šla.
Hvala lepa!
Lep pozdrav!

Zdravo Anna
Kot pri vseh bolečinah v trebuhu, bi bilo seveda koristno opraviti pregled pri zdravniku. Težave pa vi lahko bile tudi navadne “prebavne motnje”, kakšna virusna okužba prebavil, težave z želodčno kislino… Trepetanje pred rakom pa je odveč.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close