Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Hude bolečine v želodcu in črevesju

Hude bolečine v želodcu in črevesju

Pozdravljeni

jaz imam eno veliko težavo, ko se zbudim imam veliko bolečino v trebuhu tudi ponoči se zbudim iz teh bolečin, podnevi ko imam kosilo spet zančejo kot gastritis sploh ne mores uležat takoj začnejo ko grem u šoli prijatljice mi rečejo če sem lačna drugač nisem ampak imam iste bolečine, tudi včasih imam drisko, grem večkrat na wc-ju kot sem včasih, prosim pomagajte mi

Pozdravljeni imam hude bolečine v trebuhu nemoč driska..če se lačna ali sita me trebuh boli bila sem pri dohtorjih od gastroskopije uz ter pregledu črevesja dala sem kri vodo, izvidi so bili vsi dobri vendar mene še kar boli izgubila sem kar predcejšno kilažo sedaj ima 45kg a imela sem jih 75kg ..nevem na kak pregled naj še grem naredila sem že skoraj vse a ni po izvidih gledano nič narobe z menoj..prosim če mi lahko nekdo pomaga hvala za vaš odgovor in pomoč

lp anonimna

Zal vam samo iz podatka o driski, hujšanju in bolečinah ne morem povedati prav nič uporabnega, možnosti je enostavno preveč in navsezadnje sploh ni nujno, da se za tem skriva resna bolezen.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

imam vprašanje, ker me zelo skrbi za mojo mamo. Pred 12 leti je prebolela raka na maternični steni. Takrat so ji odstranili maternico in jajcevode, pustili so samo nožnico.
Pred tremi leti, so ji odrezali košček mehurja zaradi preventive, ker se je s starostjo povešal in nagibal na nožnično steno.
Mama je bila ves čas po teh posegih zdrava in se je počutila dobro.
Letos pa je že od začetka tega leta nekam slabotna. Včasih bruha in večkrat jo boli v spodnjem levem delu trebuha. Takrat vzame tableto proti bolečini in pije Donat. Blato redno odvaja in ni krvavo, prav tako redno odvaja vodo. Zdi se mi, da je shujšala in te slabosti in bolečina me skrbijo.
Na zadnjem pregledu v oktobru letos na onkološkem inštitutu v Ljubljani niso odkrili ničesar, ni pa povedala za bolečine in bruhanje.

Prosim mi lahko svetujete kaj naj naredim? Ali je mogoče, da se je rak pojavil na želodcu ali črevesju?
Lepo prosim za vaš nasvet. Iskrena hvala.

Pozdravljeni!
Žal na internetni način ne boste prišli do diagnoze. Bolečine v trebuhu in bruhanje je stanje, ki potrebuje zdravniški pregled. Seveda je možnih vzrokov veliko in niso nujno povezani z rakom kjerkoli, a nepojasnjenih bolečin v trebuhu z bruhanjem nočemo imeti…..torej k zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, skušala bom na kratko opisat mojo težavo,ki se je začela letos maja, najprej z napenjanjem potem slabostjo nato z bolečinami v trebuhu in občasno v želodcu.Opravila sem UZ trebučne votline, kjer je pokazalo vse b.p., razen številni žolčni kamni za kar sem vedele že tri leta in mi niso delali težav.Vendar so mi kljub temu svetovali, da odstranim le te, tako sem bila na operaciji v mesecu oktobru.Še pred tem sem opravila gasrtoenterološki pregled v devetem mesecu kjer je izvid pokazal ; požiralnik normalne sluznice.Ezofagogasrtični stik na globini 40 cm.Kardija normalna.Blage vnetne spremembe sluznice korpusa in antruma želodca. Test na HB negativen, Sluznica bulbusa in bulbarnega predelaje b.p. Sedaj v 11 mesecu pa dobivam prave napade v želodcu( žlički), najprej so bile neznosne bolečine samo ponoči, potem mi je zdravnik napisal Ultop 40, sedaj pa me boli še čez dan, tako , da sem tablete opustila in si pomagam z radensko in čaji, tudi bolečina je nekoliko popustila.Moram pa še povedat, da sem še kar na dieti od maja.
Prosim svetujte mi kaj naj naredim ali je to normalno po operaciji žolčnika?
Lp

Pozdravljeni!
Ni normalno po operaciji žolčnika niti se mi ne zdi prav verjetno, da je povezano z njo, prav tako ni običajno, da bi te težave poslabšal ultop in izboljšala radenska. Vsekakor predlagam, da se oglasite nazaj k svojemu zdravniku na ponoven pregled in morebitno menjavo terapije (povsem možno pa se mi zdi, da gre za težave povezane z želodčno kislino)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala vam za hiter odgovor.Zanima me še glede na to , ker sem bila na gasroenterološkem pregledu pred dvema mesecema ali ga moram sedaj znova ponovit? Omenili ste , da gre najverjetneje za težave z želodčno kislino ali je to možno, ker mene nikoli ne peče imam samo močne bolečine, ki se širijo nazaj na hrbet?
Lep pozdrav

Če mislite gastroskopijo dvomim, da so se pojavile v tako kratkem času kakšne bistvene spremembe. Ne glede na karakter in sevanje bolečine, se mi zdi tisto okrog želodčne kisline možno….a kot rečeno, po forumu je to bolj pogovor kot pa diagnostika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Pred tremi leti sem imel probleme z bolecino v zelodcu, na kar so mi odkrili bakterijo H.Pylor.
Dobil sem antibiotike in čez čas je bilo vse uredu. Sedaj imam zopet močne bolečine v zelodcu in mi je doktorica dejala da imam prevec kisline. Test za bakterijo H.pylor je sedaj negativen. Konec februarja imam gastroskopijo vendar me sedaj nekaj drugega muči. Tam kjer me boli -se pravi 3cm pod levim rebrom imam tudi za prst veliko oteklino (na otip bulo). Ali gre za kaksen tumor ki se je zaradi bakterije razvil ali je zelodec toliko vnet? Star sem 34 let. Blato je uredu (ni driske), drugace se pocutim napihnjenega v zelodcu, se mi spahuje, tudi vetrovi so. Po jedi in zjutraj pa me boli v zelodcu. Ali je mozno da je to virusno obolenje in kaj pomeni bula. Hvala

Tista bulica verjetno ne bo povezana z želodcem, saj se tistega na želodcu ne bi zatipalo pod kožo….seveda pa na daljavo ne morem oceniti, kaj ta bulica je. Seveda pa je povsem možno, da vam ostale težave ponovno povzroča želodčna kislina, tudi če ni bila ugotovljena ponovna prisotnost omenjene bakterije.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

ko sem malce brskala po netu vidim, da ima ogromno ljudi podobne težave kot jaz. Stara sem 34 let in me že res malce skrbi. Bila na vseh možnih preiskavah in nič..razen kolonoskopije za katero se ne morem odločiti (strah me je pregleda in s prebavo ni težav, redno 1x zjutraj ).
Vsak dan ista pesem. Zjutraj se zbudim o.k….bolj ko se bliža popoldne bolj postaja trebuh napihnjen in trd. Zvečer, ko pa se uležem pa, da ne govorim. Srce mi začne razbijati, trebuh imam kot nosečnica, kot da mi ga bo vsak čas razneslo in še diham težko. Ponavadi vstanem in hodim po ulici, tudi sredi noči, kajti se mi zdi, da edino to mi še nekoliko pomaga. Že kar nekaj časa spim pokrčenih nog in rok in to na trebuhu (veste potem kakšno spanje je to- nikakršno) obložena z blazinami. Hrana. Po peti uri sploh ne jem več, izogibam se sladkim in mlečnim zadevam, solatam. Poizkusila sem že z vse mogočim stvarem, kajti to že traja dobro leto in pol. Pri moji materi pa kakšne pol leta in je že tudi dala vse možne preiskave in nič. Sedaj sem pa opazila pri svojem 7 letnem otroku, da vsako jutro tarna o bolečinah v trebuhu. Mati živi stran in je stara 52 let. Ali mi lahko kdo svetuje kaj je narobe. Moja zelo dobra prijateljica mi včasih za šalo reče BOŠ ZDRAVA UMRLA, glede na številne preiskave in negativne izvide.
Prosim vas za kakšen nasvet.

Lep pozdrav,Lara.

Pozdravljeni !
Ponovno se javljam z svojimi želodčnimi problemi, po terapiji z ultop-om, mi zdravnik napisal ranital,ker imam težave v glavnem ponoči, sedaj pa imam občutek nekakšnega cmoka nekje med požiralnikom in želodcem. Prav tako sem med tem opravila še enkrat krvni test na HB bakterijo, ki je bil negativen.Težave pa še kar ne minejo, zato prosim vas za nasvet. Hvala lp

Kot že večrat omenjeno, se za normalnimi izvidi pregledov največkrat skrivajo “funkcionalne” ali psihične težave, niste navedli, kaj so to “vse možne preiskave”, leto in pol težav pa že skoraj izključuje nevarno problematiko. Podobno velja za vas, vkr, s tem, da je cmok lahko posledica refluksa želodčne kisline v požiralnik, tesnobe, drugega dogajanja v tem predelu, česar pa brez pregleda seveda ni možno potrditi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Naj vas najprej lepo pozdravim,star sem 26 let,opravil sem ze 4 kolonoskopije,4 gastroskopije,bil sem na Bledu ne vem kako se reče tisti preiskavi,imel sem ultrazvok,pil sem tudi neke barve,vse to sem mogel napravit zaradi močnih bolečin v trebuhu in hude bolečine v črevesju ter krvavitve.S temi preiskavami mi niso nič odkrili,na koncu so me dali na kapsulo v Lj,kjer so mi odkrili chron na tankem črevesju,sledila so zdravila budenofalk 3mg.Po terapiji je bilo nekaj let vse vredu. Takrat, ko sem zbolel za to boleznijo sem bil star 16 let.Zdaj se mi dogaja sledeče,spet močne bolečine v trebuhu ter črevesju,močne driske z gnojnim izcedkom,dobil sem zraven še tablete nillar 40 mg zaradi močnih bolečin v predelu dvanajsternika bilo je malo boljše,opravil sem tudi 2 kolonoskopiji 2 gastroskopiji, ter ultrazvok,dal sem krvne teste,izvidi so bili vredu,tudi zdravila so mi predpisali ista naprej,bolečine so zelo hude,bojim se spet iti na gastroskopijo ter kolonoskopijo ker me tako boli da ne zdržim več preiskav,kaj vi mislite kaj je to,ali mi zdravila več ne primejo,ali bi bilo potrebno kakšna druga zdravila predpisati,katera?Prosim,če mi pomagate,hvala za odgovor.

Pri gastro in kolonoskopiji se ne vidi prav dosti tankega črevesa….velike dileme pa ni, da boste morali do zdravnika oz. gastroenterologa. KAr na pamet se svetovati ne da, prav tako ne okrog spreminjanja terapije.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Živjo!

A mi lahko prosim svetujete kako naj se znebim driske in bolečin v trebuhu?(hvala)

V soboto sem se že zjutraj neki slabo počutil (imel sem veliko vetrov), zvečer pa sem izmeril tmperaturo in sem imel 39 C (ko sem videl da imam vročino sem si naredil sežgan sladkor iz mlekom ki naj bi dalo dosti energije telesu), in zravn vročine se je pojavila driska. Vročina je izginla po treh lekadolih ki sem jih jemal po 4 ure moral sem se samo še znebiti driske in zato sem pojedel dva koščka jedilne čokolade(od velike čokolade) in s tem me je zaprlo da sem šel mankrat na strenišče ampak so se pojavile bolečine v trebuhu ko sem šel na potrebo je bila še zmer driska (malo manj tekoča kot prej) potem sem še probal jesti čim manj sladkano in mastno hrano največ pa sem jedel prepčenca. Od začetka bolezni pa sem pil velko čaja. Imam že dva dni bolečine v trebuhu in ponoči ko bi rad zaspal se bolečine povečejo. (sem pa iz 92kg shujšal na 88 v tem času). Pa včasih ko me je tok bolel trebuh sem probal opraviti potrebo pa ni uspela ko pa sem si obrisal zadnjo plat je bil pa paper vlažen (moker).

Pozdrav

Tudi jaz zadnje dni preživljam podobne težave. Začelo se je pred tremi dnevi zjutraj z močnim glavobolom. Ponoči sem imel močne vetrove. Iz tega glavobola se je kaj kmalu razvila neznosna bolečina v spodnjem delu trebuha (predel pasu) kateri je sledila tudi driska. Zvečer sem imel bolečine v hrbtenici ter vratu (verjetno zaradi celodnevnega ležanja). Naslednje jutro sem zaradi vseh bolečin vzel nalgesin forte 550 mg in kaj kmalu so bolečine v vratu, hrbtenici ter glavi ponehale a bolečina v predelu pasu ter driska pa ne. Na toaleto hodim vsake pol ure proti večeru na uro. V treh dneh sem pojedel dva kosa kruha 1/2 hrenovke, nekaj žlic makaronovega mesa ter 3 dl ananasovega kompota ker preprosto ne morem jesti. Takoj ko zaužijem hrano me začne boleti in moram na toaleto. Sicer se ne tehtam tako redno da bi vedel kilograme vendar mi sosedje pravijo da sem shujšal ter da sem bled. star sem 31 let, do sedaj nisem bil nikoli resno bolan, tablet skoraj nikoli ne jemljem (1 tableta na leto morda) če pa občutim da se me loteva prehlad pojem ananasov kompot in sem drugi dan čudežno ok, tokrat mi ni pomagalo. Moram pa povedati, da sem kadilec, da imam občasne težave z kislino (1x na 2 meseca če pojem preveč konzervansov) ter, da rad jem in imam zaradi tega malce večji trebuh. Rad bi prebral vaš nasvet preden se odpravim do zdravnika saj zaradi brezposelnosti nimam urejenega zdravstvenega zavarovanja in bom težko plačal stroške. Najlepša hvala in lep pozdrav Grega

Pozdravljeni! Samo komentar najprej, zaradi brezposelnosti vam namreč ni treba biti brez zdravstvenega zavarovanja….
Sicer pa je povsem možno, da gre samo za virusno okužbo, seveda pa vam bo pri nadraženem želodcu, driski in bolečinam v trebuhu, nalgesin, sadje ipd kvečjemu poslabšale težave… Nalgesin že sam po sebi lahko škoduje želodcu, nadraženega pa seveda dodatno dražijo živila s kislino, kot npr sadje…. Predlagam, da pijete dovolj tekočin (v smislu vode, nesladkanega čaja ipd…)… Žal pa so bolečine v trebuhu, glavobol in podobno lahko kočljiva zadeva in vas ne želim odvrniti od obiska pri zdravniku
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša vam hvala za hiter odgovor dr. Rebolj

New Report

Close