Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija hud pritisk v ušesih in omotica

hud pritisk v ušesih in omotica

Pozdravljeni,

pred nekaj dnevi sem nenadoma začutila izredno močan pritisk v ušesih kot bi pristajala z letalom in imela sem občutek, da bom izgubila zavest. To je trajalo nekaj ur. Glava me ni bolela, prav tako ne ušesa, je bila pa prisotna omotica in rahla slabost in nekoliko slabši sluh. Popoldne je to nekoliko izzvenelo. Naj povem, da imam že nekaj mesecev tudi kraste v nosu iz meni neznanega razloga.
Naslednji dan sem šla k zdravniku, ki mi je predpisal Operil kapljice in mast za kraste ter vdihavanje fiziološke raztopine večkrat dnevno. Krastice v nosu so izginile, pritisk v ušesih ni več tako močan, je pa vsak dan še vedno prisoten in me moti. Ko ga poskušam izenačiti s pihanjem skozi zaprt nos, ni nič boljše. Večkrat dnevno se pojavi omotica, ki je zelo neprijetna.

Pritisk je normalen, stara sem 31, normalne teže, ne pijem, ne kadim in se zdravo prehranjujem.

Kaj bi to lahko bilo in kako naj si pomagam? Je lahko kaj nevarnega?

Naročena sem na pregled, vendar šele v drugi polovici meseca, omenjene težave pa me ovirajo pri vsakdanjih obveznostih.

Za odgovor in vaš čas se najlepše zahvaljujem,

Maja

Spoštovani!

Vaše težave z rahlo slabostjo in nekoliko slabšim sluhom, ki so prehodnega značaja, ter glede na to, da ste še mladi, bi lahko bila posledica stresa in hitrega tempa. K težavam dodatno pripomore še slabša prehodnost ušesnih tub za zrak.
V redu je, da ste naročeni na ORL pregled.
Sami si lahko pomagate s preprečevanjem prehlada ter uporabo fiziološke raztopine.

Lepo pozdravljeni, B.O.

Najlepsa hvala za odgovor!

Torej lahko sklepam, da ni nic hujsega?! Kolikokrat dnevno lahko “vdihavam” fiziolosko raztopino in kako dolgo?

Ali se lahko taka stvar pozdravi sama od sebe?

LP

Spoštovani!

Fiziološko raztopino lahko uporabljate 10×2 vpiha v nos, saj je to očiščena slana voda in pomaga pri negovanju nosne sluznice. Operil kapljice pa lahko uporabljate le nekaj dni.
Vmes pa poskušajte vsaj 20x dnevno prepihati ušesa.ž

Lepo pozdravljeni, B.O.

New Report

Close