Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni hud dolgotrajni kašelj

hud dolgotrajni kašelj

Pozdravljeni,

pišem vam, ker me zelo skrbi za zdravstveno stanje svoje mame (56 let). Že nekaj mesecev jo namreč mučijo hudi napadi kašlja (izkašljevanje belkaste sluzi), izgubila je tudi več kot 10 kg telesne teže. Pred cca 3 mi tedni ji je osebni zdravnik postavil diagnozo pljučnica in ji predpisal antibiotike, vendar po zaljučenem jemanju in dodatnih 2h tednih občasni hudi napadi kašlja še trajajo (osebni zdravnik ni nadaljeval zdravljenja z antibiotiki, ker je ugotovil izboljšanje stanja, je pa napravil krvno sliko). Mama se sicer zdravi zaradi hipertiroze (kar bi lahko, kolikor sem seznanjena, tudi predstavljal vzrok izgube telesne teže) s hormonskimi tabletami.
Krvna slika (opravljena pred nekaj tedni) je bila povsem normalna, pred približno pol leta pa je bila tudi na slikanju pljuč, ki ni pokazalo posebnosti.
V kratkem načrtuje obisk pulmologa, mene pa, preden me pobere od skrbi, zanima, kaj lahko pričakujemo kot vzrok takšnemu stanju?

Najlepša vam hvala za vaš odgovor in lep pozdrav!

Iz opisanega se ne da niti približno natančno reči, kaj bi
bil razlog težavam. Nenamerno shujšati več kot 10
kilogramov v nekaj mesecih je znak za alarm in za skrbno
diagnostiko.

Mitja Košnik
Bolnišnica Golnik – Klinika za pljučne bolezni in alergijo
University Clinic of Respiratory and Allergic Diseases, Golnik, Slovenia
http://www.klinika-golnik.si

New Report

Close