Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost HSG – kako izgleda?

HSG – kako izgleda?

Ojla!
Spet jaz ))
Ker se bojim, da sem med sabo pomešala mnogo pojmov, bi vas še enkrat naprosila za čim natančnejši opis “HSG”. Predvsem me zanima, zakaj je bil v nekaterih postih omenjen klistir. Pa tudi, po informacijah, ki jih imam, se po pregledu gre domov in lahko tudi avto voziš sama…
Predvsem se bojim, da mešam “HSG” in “histeroskopijo”, pa bi prosila za čimbolj nazoren opis razlik… Predvsem lastne izkušnje…
Najlepša hvala!
Gordy

gordy ******************************** <http://gordy.moj-album.com/> ******************************** TVOJ DAN BO ŠEL V TISTO SMER KOT KOTIČKI TVOJIH UST. DIAN RITTERS ********************************

HSG je po domače prepihovanje jajčnikov, kjer ti skozi kateter vbrizgajo tekočino in na rentgenu spremljajo kako se izlije v trebuh. Zgleda kot običajen ginekološki pregled, le ko spustijo tekočino je nekoliko neprijetno. Običajno eno uro počakaš na oddelku nato pa greš domov. Vseeno bi priporočala, da te kdo pride iskat, ker ni tako nedolžno.

LP, MoGo

Tako kot ti je napisala MoGo, to ni nič posebnega. Razen bolečine, ko se ti tekočina pretaka po rodilih. To pa zna bolet, ja. Jaz sem kljub temu bila že čez 15 minut uredu in sem čisto sama brez kakršnihkoli problemov odšla na trolo in domov.
Tako, da kar pogumno.

se pridružujem predhodnicama, rada bi samo dodala, da je zadeva nič posebnega le, če nimaš zamašenih jajčnikov oz. slabo prehodnih… v primeru slabo prehodnih jajčnikov je zadeva kar zelo boleča… je pa tudi res, da za ta pregled dobiš klistir, vsaj sama imam to izkušnjo iz Postojne…

ampak, nič bat, ko je konec bolečino hitro pozabiš… sama sem imela slabo prehoden jajčnik…

lp
mucica

HSG= rentgensko slikanje rodil s pomočjo kontrasta – bavila, ki se ga predhodno vbrizga skozi nožnico.

HSC ali histeroskopija je operacija (ali zgolj diagnostični pregled) maternice. Pri tem postopku ni potrebno “odpirati” trebuha, ker se pregled ali operacija opravita skozi vagino.

Če greš na slikanje v Lj ne dobiš klistirja, samo tabletko proti bolečinam.
Izkušnje so različne.Nekate ni nič bolelo, meni osebno pa je bilo zelo žal, ker ni šel nihče z mano, saj sem na poti domov od bolečin omedlela, pa čeprav sem tam odležala skoraj eno uro.Smo pač različne, nekatere bolj, nekatere manj občutljive.

Ojla!
Najlepša hvala za vaše odgovore!
Zdaj so mi pa malenkost bolj jasne tele stvari ))))))
LP!
Gordy

gordy ******************************** <http://gordy.moj-album.com/> ******************************** TVOJ DAN BO ŠEL V TISTO SMER KOT KOTIČKI TVOJIH UST. DIAN RITTERS ********************************

Pozdravljeni, a ste po tem zamolili? Lp

Zanosili **

New Report

Close