Najdi forum

Pozdravljeni!

Ker tudi v teh jesenskih in zimskih časih nočem fizično totalno mirovati in ker rada planinarim, hodim v hribe vas prosim za predloge kam se odpraviti v teh mrzlih dneh.

Če ni snega se lahko gre tudi okrog 1500 m visoko, sicer pa nižje.
Šmarne gore se vsak teden že tudi naveličas, torej kaj predlagate?

lep dan in čim več vzponov,
Saša

živjo,

meni je zelo všeč na Prevali. Z avtom se zapelješ do Podljubelja (greš skoraj do mejnega prehoda, zaviješ levo do hotela Kompas). Od tam je dobra ura hoje do koče na Prevali, od tam pa še prb. 2 uri do Robleka. Pot do Prevale je zelo položna in prijetna, na začetku gres celo skozi dva rova, ki sta bila skopana na roko (priporočljiva je baterija, ampak gre tudi brez nje).

Lp

zivjo,
morem ti powedat da sem tudi jaz bila zelo velikokrat v hribih(prisojnik,mojstrowka,bovski gamsowec,spik…..).za tale cas pa bi prisla v postev pomojem se ceska koca.peljes se do jezerskega,zavijes do jezera.od tu gre slahko ze pes ali pa pot nadaljujes z awtom se malo naprej.hoje je za okoli 40 min.,ampak izpod toworne zicnice.
lahko tudi na lubnik nad skofjo loko(dobra tura malo cez uro,vem ker sem iz sk.loke).
se weliko tur bi se naslo,poslji mi mail,rada ti odpisem

ANJA

Saša!
Meni je zelo všeč Kamniško in Kokrsko sedlo, iz Bohinjske bistrice dobre2h.
Res pa je da še nisem bila pozimi, lahko pa si mislim, da je krasno, samo koča ne vem če je odprta.
LP

Anja.

Povej malo več o Češki koči.
Je odprta tudi sedaj, ko je že skoraj december.
Koliko je hoje od jezera pri tistem domu zraven Jezerskega?????

hehe tudi jaz iz Škofje Loke.

Gremo enkrat peš z avtobusom do Javorij – Blegoš – Stari vrh in v Selca
pa potem v gostilno na večerjo – pa z avtobusom v Loko..

lp

Kaj pa Katarina? Ta je za na hitro, za popoldne. simpatičen okoliš.

O KLEMEN,
al kako ti je ime
ja morem ti rect da se nikol nisem sla pes od jezera sam je pomojem tm okolene ure pa pol al pa manj ne wem
jst sem sla od tovorne zicnice 35 minut sam take bl hitre hoje
no ja zdej mi pa powej iz kje si jst sem iz stare loke no ja ceste talcev
ja lohka gremo na blegos sam ne z avtobusom hehhehe gremo z awtom
pa drgac a welik v hribe hodis jsz sem cez poletje zdej pa noben noce wec z mano k je kao premrzlo
no pisi kej
ANJA

Na Kamniško in Kokrško sedlo greš iz Kamniške in ne iz Bohinjske bistrice!
Lahko pa greš tudi na sprehod do slapa Orglice, pot pa gre tam kjer greš na Korošico, hoje je približno 45 minut.

Torej !

Jaz ti svetujem ,da malo paziš, kam greš , saj je zdaj lahko že precej nevarno, še posebej tam, kjer je že malce zapadel sneg. Mogoče je bolje, da počakaš na pomlad, kajti reševalnih akcij smo imeli letos že dovolj

lp hana

Na Vogarju je tudi zelo lepo, lahko greš pa še naprej. Greš pa iz Bohinja oz. Stare Fužine.

Živjo anJa.

No pa sva (skoraj) soseda.
Jaz sem pa iz Partizanske – druga stran pokopališča.
No kaj pa vem, meni je po temu mrazu kar fino hoditi po hribih.
Vem pa sicer, da mi je Blegoš najbolj všeč od vseh skupaj, tudi če je takole
mrzlo vreme.
Mislim da bom še enkrat šel do vrha, preden bo padel sneg. Ko je sneg
je pa kar neprijetno hoditi gor, razen s smučkami.

lp
ps. Klemen mi pa ni ime, ampak je en kolega enkrat neka vprašanja
postavljal in jaz pač imena nisem pobrisal..

Priporočam Veliko planino – skoraj v vsakem vremenu – tudi v snegu vedno shojeno – od Jurčka (Krivčevo). Ali Kamniški vrh – iz Stahovice – Slevo – vrh. Ali na Krvavec – peš, seveda. Če te pot uniči, lahko “sestopiš” z jajčkom. Ali Golte – iz Žekovca na Mozirsko kočo (odprta!), lahko še naprej na Smrekovec (odprto!) – vmes se lahko ustaviš še na Starih stanih (odprto, če obratuje smučišče). Nasploh so smučarska središča za obisk pozimi zelo primerna, saj so planinske koče večinoma zaprte. Tudi Menina bi bila verjetno primerna, vendar razmer tam ne poznam.

o spet anja,
ma folk wi ste pa pravi hribolazci
waaw ka sem wam fous z mano pa nocejo pozim hodit sej pol polet pa 3 krat na teden sam take hude ture
tk ce kdo ne bo imel koga za sabo naj se kr pr meni javi rade volje bom sla
ej kelmen dej mi powej kdo si sej mogoce s epa poznawa kaj misles sigurn se poznawa powej mi no
hmm kam bi se lohka sli aja ze wem ah ne sam wrsic zdele ni wec ok a ne lohka gres na sleme na wrsicu pustis awto pol gres pa u smeri za na mojstrowko pol se pa pot razcepi ene 45 minut je pa ni tezko
sam jst bi ti tut swetowala da ne bluzis prevec okol zdej k je sneg pa se bo
no oglaste se kej
ANJA
Teja je pisal/pisala:
>
> Priporočam Veliko planino – skoraj v vsakem vremenu – tudi v
> snegu vedno shojeno – od Jurčka (Krivčevo). Ali Kamniški vrh
> – iz Stahovice – Slevo – vrh. Ali na Krvavec – peš, seveda.
> Če te pot uniči, lahko “sestopiš” z jajčkom. Ali Golte – iz
> Žekovca na Mozirsko kočo (odprta!), lahko še naprej na
> Smrekovec (odprto!) – vmes se lahko ustaviš še na Starih
> stanih (odprto, če obratuje smučišče). Nasploh so smučarska
> središča za obisk pozimi zelo primerna, saj so planinske koče
> večinoma zaprte. Tudi Menina bi bila verjetno primerna,
> vendar razmer tam ne poznam.

OK anJa velja.

Ko grem na Blegoš, sedajle preden sneg zapade, ti prej pošljem e-mail..

lp

Povezava za vse, ki si želite pozimi v hribe, pa ne morete (ali nočete) brez vročega čajčka, tople krušne peči ali celo postelje. Pozimi odprte planinske koče:

http://boa.czp-vecer.si/vecer99-1/0.asp?kaj=6&st=278499

Če ne rata, pa vpišite samo prvi del

http://boa.czp-vecer.si

in poglejte v VEČER, čet. 29. 11. 2001 (na i-netu).

o klemen,
velja ti kar posl sam a wes kaj ce ne wem kdo si kk se bomo pa najdl
tezko ane heeeehehehe
ANJA

Hehe.
Se dobimo na avtobusni postaji, pa bo.
Lahko se pa mimo tvoje bajte pripeljem, pa me počakaš, pa hajdi
do Črnega Kala čez Javorje in po grebenu do vrha.
Nato dol do koče in okrog po cesti nazaj do Črnega Kala.
Tura je zahtevna tam nekje za prvošolčke.
Nazaj grede pa nekam na kuhano vino (jaz ne pijem alko) bom pa kavo spil
pol pa domov.
Kaj misliš?? Bi se ti izšlo, al ne??

lp

Sej verjetno tega nihče več ne bo bral, ker odgovarjam na prazgodovino, ampak tok vam je fajn, ko se mente, kam vse boste šli…jst tud rada pozimi (in poleti, seveda) hodim v hribe, ampak sedaj imam pa zlomljeno stegnenico in sem prisilno prizemljena…No, pa uživajte še zame…na Blegošu ali ratitovcu, ki ju imam pozimi najraje…
čao
N

Upam, da boš zlom čimprej dobro pozdravila. Res hudo! Spomladi boš pa že prav zgoraj lahko opazovala v soncu lesketajoče se še zasnežene hribe, se martinčkala pred kočami (ali na bolj skritih kotičkih), občudovala bitke z mrazom prvega pomladanskega cvetja … Saj bo hitro minilo. Do takrat.
Naj te tolaži to, da so trenutno razmere v hribih prav pasje – zelo mrzlo, začinjeno z sibirskim vetrom, nevarno poledenelo. Tudi razmere očitno čakajo na obdobje, ko se boš vnetim hribčkarjem pridružila tudi ti. Zdrava, seveda.
Vso srečo…

New Report

Close