Najdi forum

Pozdravljeni.

 

Vceraj sem delala drva, ze ponoci pa me je zacelo boleti v ritnici topo in boli me tudi na tej nogi spodaj pri mecih na strani do pete. Je to povezano?

Pozdravljeni,

da, bolečini sta zelo verjetno povezani in sta najverjetneje posledica draženja živčne korenine v predelu hrbtenice.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Prosim  za mnenje izvida.

Moje tezave so se zacele zacetek letosnjega septembra.Bolecine  v ledvenem delu hrbtenice,ko pokrcim levo nogo imam obcutek pritiska ki seva od križa v glavo.Na levem boku niti ne morem spat.

vsakodnevne  bolecine v zadnjem delu glave in na vrhu glave. bolečina je točkovna na raznih točkah na vrhu glave me boli.ko hodim  imam omotico,obcutek je ko da sem na ladji ko kej dvignem se ta se poveca.bil sem pri orl specjalistu in pravijo da ta omotica ni povezana z orl.

kdo je oseba ki bi lahko postavla diagnozo?

ali so te tezave ki jih imam ozdravljive?

kaj lahko pricakujem od zdravljenja?

sem se mlad cez 30 komaj in me zelo skrbi moja prihodnost?

spodaj prilagam Mr izvide.

Mr L/S HRBTENICE

Blaga sinistrokonveksna deviacija ledvene hrbtenice.

Nekoliko izravnana ledvena lordoza.

Posteriorno zacetno poseden korpus vretenca L5

Manjše Schmorlove hernije.

Kronična ter blaga aktivna i.v. Osteohondroza L1-L2.

Zmerna spondiloza ter spondilartroza.

Conus medule ter kavda ekvina sta v mejah normalnega.

Povsem na robu slikovnega polja je v kranialnem delu korpusa TH12 v spinalnem kanalu vidna dobro omejena lezija,ki odriva hrbtenjačo anteriorno – potrebno je opraviti MR prsne hrbtenice za natančn prikaz celotne lezije ter natančnejšo opredelitev.

Paravertebralna mehka tkiva so v mejah normalnega.

V nivoju L5-S1 protruzija i.v. Disk blago odriva duraalno vrečo. Vidna je figura anulusa.

Spondilofiti disk kompleks ob spondilrtrozi začetno zožuje desni nevroramen ter začetno do zmerno zožuje levi nevroforamen.

MR torakalne hrbtenice standardne skeletne sekvence

Torakalna kifoza je primerna.

Povsem blago degerativno nižji spinal diskov Th2 do Th9,diski bistveno ne protrudirajo,ohranjen je sinalni kanal,ohranjeni so foramni,hrbtenjača ali korenine niso utesnjene.

V nivoju. TH11 – TH12 dorzalno po videzu interaduralno ekstramedularno je vidnaT1 in T2 homogeno hiperintenzivna sprememba ki ima maščoben signal lipoma prečno izmerjen 1,5x 1,3 cm kraniokavdalno 2,8cm , odriva konus anteriorno in I ti ska likvorski prostor v durali vreči,ni pa znakov mielomalacije ali jasnih utesnitev korenin.

Majhna Schmorlova hernia TH11-Th12,blago kronično anteriorno posedeni za petino so korpusi TH6~TH9,Signal iz skeleta je sicer primeren.

Zaključek;Videz lipoma interaduralno ekstramodularno dozalno v nivoju TH11-TH12,MR benignega videza.Blaga degerativna hondroza srednje torakalne hrbtenice,Brez utesnjevanja nevralnih stroktur.

MR VRATNE HRBTENICE

Napravljene so STIR, T2,T1 SEKVENCE SAGITALNO IN CILJENE T2 TRANSVEZALNO.

Vrata lordoza je izravnana .

V nivoju C3~C4 disk zmerno prudira levo dorzalno Kjer zmerno zozuje  foramen in lahko drazi spinalni živec C4 foraminalno ,spinalni kanal je videti primerno ohranjen.

V nivoju C5-C6 disk blago degerativno protrudira durzalno centralno in blago zožuje spinalni kanal

foramni so še ohranjeni korenine niso utesnjene.

Signal hrbtenjače primeren.

Signal iz skeleta je primeren,višine korpusov ohranjene.

Zaključek:Zmerna degerativna  protruzija diska C3-C4levo kjer je lahko drazen spinalni zivec foraminalno.Blaga degerativna protruzija diska centralno C5-C6 z blago zoženim spinalnim kanalom brez utesnjevanja.

MR GLAVE NATIVNO

Opravljene sekvence -T1,T2 in FLAIR transfertalno, dwi,T2 segitalno, T2 in FLAIR koronarno.

Razmerjenost sive in bele možganovine je primerna.

Likvorski prostori so primerno široki in oblikovani.

Suspektnih tumorskih funkcij oziroma patološkega signala intranialno nativno ni videti.

eventuelno sveže ishemije,krvavitve,edema ali pomikov možganovine ni videt.

orbiti sta videti primerni.

Edematozno zadebeljena izrazito koncentrično sluznica levega maksilarnega sinusa z centralnim zastojem.

-Sinuzitis ,okolnih destrukcij ni videti.Manjše kolekcije vnetnega videza so v levem mastoidu.

Zaključek:Sinuzitis levo maksilarno, manjše kolekcije vnetnega videza v levem mastoidu,MR glave je videt sicer primeren.

Pozdravljeni,

kdo je oseba ki bi lahko postavla diagnozo? Priporočam pregled pri nevrologu in nevrokirurgu.

ali so te tezave ki jih imam ozdravljive? Zelo verjetno da.

kaj lahko pricakujem od zdravljenja? Mogoče je, da bo za odpravo težav potrebna operacija.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Operacija cesa po vasem mnenju?

V mislih imam hrbtenico, čeprav ni v izvidih navedeno nič takšnega, kar bi zahtevalo nujno operativno ukrepanje. Odločitev bo odvisna predvsem od ugotovitev na priporočenih pregledih.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Bil sem pri ortopedi in pravi da ni nic posebnega,odlocila sva se za blokado L5-s1,da vidimo kolko dejansko vpliva na zivec ki je itesnjen.

Skrbi me pa omotica oz ta obcitek ko da sem na ladji ki je pri meni prisoten ko hodim.ortoped izklocuje hrbtenico celoto da bi lahko uplivala,in priporoca orl.Orl specjalist pa pravi da to ni od Orl.da pri orl so drugacne vrtoglavice.

ali bi mogoce mi znali pojasnit od cesa so tej moji obcutki.?

Ko sedim in lezim je normalno ko vstanem je tudi normalno,ko se zacnem premikat pa se mi zacne zibat rahlo,ko hodim z nordiskimi palcami se stanje izbolsa za 50%.
prosim za nasvet?

Priporočam, da opravite še pregled pri nevrologu. Če vzrok ni v ORL področju in/ali hrbtenici, je najverjetnje v področju živčnega sistema.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close