Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HPV pozitivna

HPV pozitivna

Pozdravljeni ponovno,

urin sem dvakrat dala in je bil normalen, vse vrednosti ok, ultrazvok trebuha ok, le močan meteorizem. Tope bolečine imam zdaj že 4 mesece, prej nikoli. Gre za občutek kot da imaš menstruacijo oz. jo boš zdaj zdaj dobil, nadležna bolečina je stalno prisotna .In vsako uro moram na vodo in to dosti, na dan spijem 2 l vode. Pred temi težavami sem sicer manj pila, ampak hodila na vodo normalno, sedaj sigurno 10krat na dan. Pri pregledu pri ginekologinji mi je sicer dala summamed tablete, mogoče da je kakšna bakterija in naj bi bilo boljše. Ampak nobenega učinka ni bilo. Vsi tri dosedanji testi HPV so pozitivni, sem narobe razumela takrat, dva zadnja običajna gin. brisa, pa sta normalna A. Kdaj se posumi na klamidijo? Po krvi, urinu? Bris? Nazadnje sem imela nezaščiten spolni odnos septembra. Zdaj me pa skrbi, da ni mogoče to, ampak mi je čudno da summamed ni pomagal (predpisano vsak dan sicer eno tableto) Kupila bi si ženski test za klamidijo in kandido, vendar nikjer nimajo na zalogi, samoplačniški pregled je zelo drag 100 eur sem prebrala.

Najlepša hvala za vaš odgovor in lepo pozdravljeni!

Spoštovani, vaših težav ne povezujem s HPV okužbo. Sem na spolno prenosljive okužbe obravnavajo na Infekcijski kliniki, v ambulanti za SPO, kjer brezplačno opravijo tudi testiranje (tudi na klamidijo s specialnimi brisi). Meteorističen trenuh, pogosto uriniranje bo moral nadalje obravnavati vaš splošni zdravnik.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,

po posegu LLETZ februarja 2011, sem imela še vse (tri) brise A. Vendar pa sem še vedno HPV pozitivna. Kmalu bom imela kolposkopijo (že drugič, nazadnje v maju 2012). Zanima me zakaj moram hoditi na kolposkopije, če so brisi negativni?

HPV pozitivna sem že vsaj 7 let. Ali pri meni vseeno obstaja možnost, da HPV nekoč izzveni (tako kot se to zgodi pri večini žensk), ali to kronično stanje pomeni, da bo HPV obstal za vedno?

Je morda smiselno, da se vzdržim spolnih odnosov s stalnim partnerjem (6 let), ker si mogoče HPV podajava kot žogico, in s tem telesu onemogočam, da bi izločil HPV? Ali pa to ne deluje tako…?

Hkrati me zanima še tveganje za raka ust, grla in analnega raka? Ginekologinja mi tega nikoli ni omenila. Bi bilo smiselno opraviti kakšen pregled v tej smeri? Se za to naročim pri svoji osebni zdravnici?

Upam, da nisem postavila preveč vprašanj.

Hvala lepa za vaš čas in lep pozdrav,
Ruja

Spoštovani, predvidevam da ginekologi opravljajo preglede po spodnjem protokolu:
http://www.bolezen.si/bolezni/ginekologija/2429-cin
Ker ste imeli citoške spremembe, poleg tega ste še vedno HPV+, kot pravite, avtomatično padete v skupino za kolposkopsko diagnostiko. Nisem pa ginekolog, zato boste pravo ingormacijo o postopkih pri vas dobili pri izbranem ginekologu.
Glede na to, da je HPV virus pri vas že povzročil spremembe, zaradi katerih je bil potreben poseg na materničnem vratu, in da ste pozitivni že dolgo, boste verjetno HPV nosili trajno. Izogibanje odnosom s stalnim partnerjem nima nobenega smisla.
HPV se lahko prenaša med spolnim odnosom, vaginalnim in analnim, lahko pa tudi z oralnim odnosom.
Humani papiloma virusi lahko povzročijo tudi rake ust in grla, povezane z oralnimi spolnimi odnosi.
Poleg HPV virusa k raku grla še bistveno pomembneje prispevata alkohol in kajenje, ter dedni dejavnik. Rak grla je cca 10x pogostejši pri moških kot pri ženskah.

Tveganje za raka grla je vseeno tako majhno, da ljudje zaradi tega ne bi smeli spremeniti svojih spolnih praks: obstaja namreč na stotine različnih tipov HPV virusa in v večini primerov ne povzročajo večje škode.

Česa posebnega v vašem primeru (preventivno) ni za storiti, ker preventivnih pregledov ni. Če bi imeli kakršekoli klinične znake, na katere bi bili lahko pozorni: hripavost, nepojasnjen kašelj, bi jih posredovali izbranemu zdravniku; pojav anogentialnih bradavic bi tako in tako obravnaval ginekolog, ipd.
Lp, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close