Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja hpv

hpv

imam dva pomembna vprašanja glede cepljenja proti HPV z 9-valentnim cepivom:

-v katerem primeru je cepljenje HPV odsvetovano,da lahko pride do resnih komplikacij?
(zanima me,kakšna diagnoza ali kakšno stanje. Jaz po malem,čisto po majhno skos skozi cleo smrkam,ampak ne bi rekla da sme prehlajena,moram si uredit to s sinusi.Imam pa diagnoze sledeče: shizofrenija,nočna inkontinenca,anksioznost,pristisk/hipertenzija,policistični jajčniki Pcos in pa kožna bolezen Hidradenitis Suppurativa. Zanimalo bi me,glede na moje diagnoze ste rekli da se lahko cepim,ampak vseeno kdaj pa je cepljenje proti HPV odsvetovano?)

-kdaj cepivo začne učinkovat oziroma kdaj si zares zaščiten?
(pri 9 valentnem so 3 cepljenja,prvo,po 2 mesecih in po 6 mesecih)

-ali velja da moraš bit zdrav za cepljenje s HPV,ne smeš imet viroze in prehlada?
(glede na to da skos neki smrkam,ali bi bilo smiselno da si dam pregledat kri da imam potrjeno da se lahko cepim?)

hvala vam 🙂

"Življenje in Svoboda"

Spoštovani, cepljenje bi bilo odstvetovano v primerih znane težke preobčutljivosti na katero izmed sestavin cepiva ali po težkem zapletu po že izvedenem cepljenju (v tem primeru bi prekinili nadaljevanje cepljenja). Cepljenje bi odložili bi akutni bolezni z vročini, težki okužbi, težki izčrpljujoči bolezni, npr. ob malignomu z radio in kemoterapijo… ob zagonu težke avtoimunske bolezno npr. Blag prehlad, smrkanje ni nikakršna ovira za cepljenje. Pregledi pred cepljenjem v vašem primeru niso potrebni. Zaščita začne nastajati v cca 14 dneh po prvem odmerku.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close