Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Hormoni v meni

Hormoni v meni

Pišem v imenu moje mame, ki se trenutno prebija skozi meno. Stara je 55 let. Pred približno 8 leti je imela raka na prsih, zato ji zdravnik odsvetuje dodajanje hormonov v meni. Nekje sem zasledila, da sedaj že obstajajo hormonski preparati za meno, ki jih lahko jemljejo tudi osebe, ki so imele raka. Ali je to res in ali se že da te tablete dobiti tudi pri nas?
Hvala za vaš odgovor in lep dan.

Spoštovani!

Večina strokovnjakov nadomestnega hormonskega zdravljenja v meni, pri bolnicah po operaciji ca dojke ne priporoča. Pri vaši mami pa, glede hormonskega zdravljenja, priporočam posvet pri onkologu in ginekologu.

Lep pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Tvoja mama bi verjetno lahko jemala fitohormone, npr. Menal-fitosoja, ali druge sojine pripravke, ali čaj za ženske v meni. V lekarni ti nudijo še vrsto drugih pripravkov, najbolje, da greš kar v lekarno enkrat, ko tam ne bo gneče in se posvetuješ. Pa k homeopatu, to ne more škoditi, saj v homeopatskih pripravkih ni merljivih vrednosti učinkovin.

New Report

Close