Najdi forum

Pozdravljeni,

Koliko inekcij plazme bogate s trombociti in hialuronske kisline se da pri prvem zdravljenju? Ali ena ali je treba več?

Lp Peter

Pozdravljeni,

število injekcij je odvisno od posameznika do posameznika in njegovega stanja, v splošnem pa velja, da sta potrebni 2-3 aplikacije. Pri manjši stopnji obrabe sta običajno potrebni samo 2 aplikaciji, pri večji pa 3 aplikacije. Optimalno je, če se aplikacije izvedejo na 14 dni.

Po prvi aplikaciji običajno že lahko pride do prvega izboljšanja težav, vendar pa sta za pravi uspeh zdravljanja potrebni vsaj 2 aplikaciji.

Kmalu bo na voljo tudi spletna stran za več informacij. V kolikor karkoli potrebujete, sem z veseljem na voljo.

dr. Mateja Sirše, dr. med., spec. ortopedske kirurgije, *** www.ortovital.si *** Kontakt: Ambulanta Zdravje, 030 704 429, [email protected], *** ASANTIS, kirurški in laserski center, 031 876 104, [email protected] ***

Pozdravljeni,

pošiljam vam še link do opisa: https://ambulanta-zdravje.si/storitev/ortopedija-in-kirurgija-roke/infiltracija-trombocitne-plazme-prp/

 

in akcijska ponudba (popust 40 eur): https://ambulanta-zdravje.si/aktualne-akcije/

 

Ta terapija žal ni mogoča preko zavarovanja.

 

dr. Mateja Sirše, dr. med., spec. ortopedske kirurgije, *** www.ortovital.si *** Kontakt: Ambulanta Zdravje, 030 704 429, [email protected], *** ASANTIS, kirurški in laserski center, 031 876 104, [email protected] ***

Pozdravljeni. Pred leti sem imela zlom pogačice, ki pa je bil zdravljen z longeto. Sedaj imam že nekaj časa hude bolečine v kolenu, zato sem opravila Mr slikanje.

Prosim za razlago izvida in kaj mi vi svetujete. Stara sem 45 let in cel čas na nogah, delam namreč v trgovini.

Hvala

Mr levega kolena

Brez izliva. blago zadebeljena medialna lateralna plula. Tanka periferna horizontalna fisura medialnega miniskusa na prehodu korpusa v zadnji rog prekinja zunanjo kapsularno ploskev. Lateralni meniskus ima normalen signal. Križna ligamenta sta ohranjena. Kolateralna ligamentarna kompleksa sta v redu. Tetiva kvadricepsa ter ligament parcele sta ohranjena. Anatomska varianta prometnega spodnjega pola patele. Blago stanjšan hrustanec patele centralno in v spodnjem delu s signalom blagega edema subkortikalne kostnine. V ostalih površinah je hrustanec ohranjen

Mnenje: Majhna periferna verjetno stabilna horizontalna ruptura medialnega meniskusa. Homeopatija stopnje 2-3 patele centralno in v spodnjem delu.

 

Spoštovani,

glede na izvid MR imate manjšo rupturo (poko) notranjega meniskusa in degenerativne spremembe (obrabo) v predelu pogačice. Potreben bi bil natančen klinični pregled, da se opredeli, kaj vam povzroča težave. Glede na to bi sledilo tudi ustrezno zdravljenje.

V kolikor je bolj problem pogačica (bolečina na sprednjem delu kolena, predvsem pri hoji navzdol), bi bili primerni za konzervativno zdravljenje (denimo PRP), v kolikor je večji problem meniskus (bolečina na notranji strani kolena) bi morda lahko poskusili enako, morda pa bi bila potrebna celo operacija.

Vsekakor vam svetujem pregled pri ortopedu, kjer bi se na podlagi kliničnega pregleda določilo najbolj ustrezno zdravljenje za vas (bodisi operacija ali vbrizganje zdravila/plazme v sklep).

 

dr. Mateja Sirše, dr. med., spec. ortopedske kirurgije, *** www.ortovital.si *** Kontakt: Ambulanta Zdravje, 030 704 429, [email protected], *** ASANTIS, kirurški in laserski center, 031 876 104, [email protected] ***

New Report

Close