Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje holesterol

holesterol

Pozdravljeni
Imam povišan holesterol, predvsem LDL. Če uživam prehransko dopolnilo Holex, se mi zniža. Zanima me, ali je bolje uživati statine, ki jih predpiše zdravnik ali to prehransko dopolnilo, ki prav tako zniža holesterol. Pravzaprav me zanima s katerim si naredim manj škode glede stranskih učinkov. Hvala.

Spoštovani,

povišan holesterol je zelo pomemben dejavnik tveganja za srčno-žilne zaplete, zato je zelo pomembno, da so vrednosti holesterola ustrezno nadzorovane. Pomembno je, da vaš zdravnik ve kaj jemljete in da skupaj kontrolirata vrednosti vašega holesterola. V obeh primerih gre za statin, samo da je v prehranskem dopolnilu prisoten manj potenten statin in v nizkem odmerku. V kolikor prehransko dopolnilo zadošča in so vrednosti vašega holesterola s tem uravnane lahko uživate tudi prehransko dopolnilo. V kolikor tarčne vrednosti holesterola niso ustrezne, vam vsekakor svetujem jemanja zdravila s statinom, ki vam ga predpiše vaš zdravnik.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close