Najdi forum

pozdravljeni

imam eno preprosto vprašanje,na katero je verjetno tudi odgovor preprost: kako se naj zvečer vzdržim prekomernega prehranjevanja?

večkrat se mi zgodi da grem že spat in se zbudim, sedaj konstantno ob isti uri in grem v hladilnik. kot da ne bi mogla brez tega zaspat.

čez dan mi gre vredu, zvečer, po treningu pa začnem in tlačim v usta najprej sladko, potem iščem slano in zopet slatko. in potem zjutraj slaba vest, zaradi nepotrebne hrane. in tiščanje v želodcu. in začaran krog zmanjševanje vnosa kalorij naslednji dan.

ko bi bilo tako malo potrebno da bi enostavno šla spat.

in se zjutraj zbudila kot nova ker nisem delala neumnosti ponoči.

hvala vsem za odgovor.

lp

Pozdravljena,

na žalost ti moram povedati, da ni čudežnega recepta kako prenehati jesti prekomerno. Motnje hranjenja so kompleksen problem, ki se na zunaj kažejo skozi hrano, v bistvu pa gre pri tem za reševanje drugih težav, ki jih mi sami ne zmoremo ali ne znamo reševati.

Seveda ni vse izgubljeno. Vendar ni enostavne rešitve. Najbolje bi bilo, da bi se priklučila kakšne podporni skupini, kjer se srečujejo dekleta s podobnimi težavami, delijo svoje izkušnje in sraziskujejo kako bi lahko ravnale drugače. Druga možnost je individualno svetovanje, kjer skupaj s svetovalcem ali terapevtom raziskuješ kaj so razlogi, da potrebuješ hrano, s čim v življenju nisi zadovoljna, kaj bi želela sprmeniti, kaj te ovira, da bi lahko živela življenje brez bojev s hrano.

Verjetno se ne prehranjuješ pravilno. Napisala si, da čez dan nekako zdržiš, ponoči pa se znajdeš v hladilniku. Če telesu odrekamo hrano, se prej ali slej pojavi neustavljiva želja po hrani, kar se pri tebi dogaja v obliki nočnega obiskovanja hladilnika. Potrebno je imeti redne obroke, da bi telo lahko funkcioniralo v redu. Zlasti se pojavi potreba po hrani, ki si jo ponavadi odrekamo, ki nam ni dovoljena. In vse se ponovi, ker naslednji dan spet ješ manj, in telo spet ne dobi vseh potrebnih snovi in zvečer te spet popade neustavljiva lakota. Kaj je v ozadju? Razmisli kdaj se pojavi potreba po hrani-v kakšnih primerih (ko si žalostna, jezna, osamljena?) Kaj ti hrana nudi?

Si kaj razmišljala o tem, da bi si poiskala pomoč? Lahko se odločiš za terapevta, psihiatra, svetovalca ali podporno skupino. Če želiš se lahko obrneš tudi na nas. Naša tel. št. je 01/25 11 602 ali pa nam piši na mejl [email protected]

Spremembe res niso lahke, vendar so potrebne če želimo imeti boljše življenje in biti bolj zadovoljne s sabo.

Odloči se zase.

Lep pozdrav,

Tatjana

New Report

Close