Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Hladen znoj (pot)

Hladen znoj (pot)

Pozdravljeni.

Ne vem če sem zadel temo, ampak rad bi vprašal, zakaj se pogosto potim brez kakršnega koli napora? Gre za hladen znoj pod pazduho in na podplatih (mokri podplati – znoj). Ta znoj seveda ne smrdi, imam pa težave ker se pod pazduho recimo vidi, da sem zašvical.
Kaj bi lahko bil vzrok? Stres, skrb, strah,…? Seveda jaz teh stvari kot sem jih naštel zavestno ne čutim.
Hvala za odgovor.

Lp

Spoštovani,

Tema res ne sodi v ta forume pa vendarle bom poskusil odgovoriti na vaše vprašanje. Temu kar opisujete rečemo hiperhidroza, katere glavni simptom je močno potenje. To presega potenje zaradi vročega okolja, vadbe ali občutka tesnobe ali stresa. Vrsta hiperhidroze, ki običajno prizadene roke, stopala, pazduhe ali obraz, povzroči vsaj eno epizodo na teden, ko ste budni. Potenje se običajno pojavi na obeh straneh telesa. Za to vrsto hiperhidroze ni medicinskega vzroka. Lahko se pojavlja bolj pogosto v določenih družinah. Čeprav to ni nevarno stanje, so pa zagotovo socialni in čustveni učinki. Imeti vlažne roke ali roke, iz katerih  kaplja, in oblačila, prepojena z znojem, je lahko neprijetno. Vaše stanje lahko vpliva na vaše delo in socialno življenje. Zdravljenje hiperhidroze običajno pomaga. Pogosto se začne z antiperspiranti. Če ti ne pomagajo, boste morda morali poskusiti drugačna zdravila in terapije. V hudih primerih lahko vaš zdravnik predlaga operacijo za odstranitev žlez znojnic ali za odklop živcev, povezanih s prekomernim znojenjem. Seveda, to bi prišlo v primerih, da vas to resno moti pri vsakadnjem življenju.

LP

New Report

Close