Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja hiv in izpuščaj

hiv in izpuščaj

Spoštovani, zelo zelo rada bi vam napisala, da je vse ok, a sami prav dobro veste, da brez testiranja vašega strahu ne bo konec. Kar je bilo, je bilo, opravite test in srečno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

A se niste slišali za kondome?

Mene zanima če se da testirat tudi kje drugje, napr. tujina kot drugo mnenje, ker sem bral da so v eni državi pacijentki rekli da je okužena potem pa se je napotila čez mejo kjer so jo dvakrat testirali in je pokazalo da ni okužena …

Spoštovani, testiranja spolno prenosljivih okužb izvajajo tudi v isti državi na različnih lokacijah, z različnimi testi. V primeru dvoma se testiranja ponavlja in ob tem uporablja test z višjo specifičnostjo.
Testirajo tudi v tujini… Vaše vprašanje je bistveno premalo definirano, …

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pred casom sen bil z punco s katero sva imela nezasciten spolni odnos. Kasneje sem zbolel ( en dan po soolnem odnosu) bolece zrelo,kasljanje,otecene bezgavke. Bi kahko bil hiv ali je se prehitr in je pac nanesl tkole?

Spoštovani, v primeru, če sumimo, da smo se okužili, se vedno testiramo, in nikoli ne presojamo na osnovi kliničnih znakov.

Pojav znakov 1 dan po spolnem odnosu pa prav gotovo ne morem biti povezan s primarno okužbo z virusom HIV po tem odnosu, saj je inkubacija 2 do 6 tednov.

 

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close