Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV-1

HIV-1

Pozdravljeni še enkrat!

Mogoče sem sem v prejšnjem pismu malo nerodno izrazila. Torej vi menite, da do okužbe ni prišlo in ni razloga za skrb, saj sem razmišljala že o testiranju.

Hvala še enkrat.

Lep pozdrav!

Laurina

Če so vas ličili le s kremami, čopiči, ipd., ne vidim potrebe po testiranju. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ok sej verjetno je to neumno vprašanje. ampak na netu dejansko ne najdem nekej velik o tem.
pač zanima me, če je možno, da pri odvzemu brisa ugotovijo spolne bolezni. oz da tok rečem – vem da je možno, ampak me bol zanima katere?

Hmmm, ne vem, kakšen bris imate v mislih. Če gre za pregled pri ginekologu in odvzem brisa maternišmega vratu, le ta ne ugotavlja spolno prenosljivih bolezni, temveč je namenjen iskanju spremenjenih celic. Preko določenega videza spremenjenih cepiv lahko sicer posredno sklpemao na okuižbo s HPV virusi (humanimi papiloma virusi), to je pa tudi vse.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ja ja, takšen bris sem imela v mislih. aha tako je to. Hvala za odgovor ane.

O.k.; v primeru, da ste pregledani v ambulanti za spolno prenosljive bolezni na Infekcijski ali dermatovenerološki kliniki, jemljejo tudi brise sečnice in kri za serološke preiskave na spolno – prenosljive bolezni; navaden, ginekološki pregled, pa le tega ne zajema, razen, le kaj iščeno specialno usmerjeno. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!

Zanima me kakšna je po vašem mnenju možnost okužbe z HIV virusom v naslednjem primeru. Pred tremi meseci sem si šel ogledat ženski striptiz. Striptizeta je plesala v moji bližini, prišla do mene ,me prijela za roke in se z mojimi rokami dotaknila svoje nožnice. Takoj sem odmaknil roke ampak kljub temu sem za trenutek z konicami prstov prišel v stik z njeno nožnično tekočino. Po dobrih šestih tednih sem dobil visoko vročino (39), bolečine v žrelu in dva večja izpuščaja na roki in nogi. Drugih težav nisem imel vendar sem kljub vsemu zelo zaskrbljen. Je po vašem mnenju potrebno testiranje? Najlepša hvala za odgovor.

Če je zadeva RES potekala takole, kot opisujete, možnosti za okužbo pratično ni. Testiranje ob tem dogodku se mi ni zdi smiselno. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za vaš hitri odgovor. Ja zadeva je res potekala tako kot sem opisal. Glede na dejstvo, da sem redni krvodajalec me zanima ali se lahko udeležim krvodajalske akcije? Šel bi čez dober mesec se pravi več kot štiri mesece po zgoraj opisanem dogodku.

Lep pozdrav!

Kar udeležite se akcije. Lep pozdrav!

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!

Pred nekdaj tedni (cca 4) sem imel nezaščiten spolni odnos z mojo partnerko pa me malo srbi da sem se lahko okužil. Po cca 3 tednih po tistem se dobiu bolečine v mišicah venda se je to dogajalo samo v popoudanjskem času, pred nekaj dnevi pa sem dobil bolečine v prsih, kešelj, 2 dni sem biu prehlajen, blage bolečine v glavi, delalo mi je slabo venda apetit sem imeu, nekaj srbečih izpuščajeu ki so zvečer skoraj izginili (zgledalo je kot da bi me vpičnil komar), nekajkrat med tem časom sem se ponoči spotil vendar ne usak dan. vročino sem si meril usak dan vendar mi je samo enkrat se dvignila na 37,2 drugače je bila vedno pod 37. drugih simptomov nisem imel. veliko sem prebral o HIV-u in simptomih zato me tudi malo skrbi.

morda obstaja kakšna možnost da sem okužen s HIV? naj se grem testirat? ali se morda use dogaja samo zaradi stresa in skrbi, morda prisotna kira druga bolezen??

hvala za odgovor.

Mislim, da sem vsa tveganja in procente opisala tule:
http://med.over.net/forum5/read.php?37,1412008,1412009#msg-1412009

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani.
Imel sem nezaščiten spolni odnos zaradi česar sem precej zaskrbljen. Slabo uro po odnosu sem si spolni ud dobro umil, prav tako pa sem tudi obrezan. Zanima me, če je tveganje zaradi tega kaj manjše? Pograbila me je panika, čeprav sem z isto osebo brez zaščite občeval tudi pred tem že dvakrat – prvič pred pol leta, nato pred 14 dnevi in nazadnje dva dni nazaj.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani, umivanje 1 uro po odnosu in vaša obrezanost nista vplivala oz. zmanjšala tveganja za oužbo s spolno prenosljivimi bolezni za vas.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Mislil sem, da je tveganje kaj manjše. Zdaj me opravičeno lahko še bolj skrbi…čim hitreje bi se rad prepričal pri čem sem. Kdaj mislite, da bi se lahko testiral za morebitno okužbo? Je to čez en mesec? LP

Spoštovani, testiranje na HIV je smiselno opraviti 1 mesec po zadnjem rizičnem stiku. Da vam bodo natančno razložili potek, se je smiselno oglasiti v eni izmed ambilant za spolno prenosljive bolezni. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pozdravljeni
mene pa zanima kakšne so možnosti za okužbo z hiv, če sem prijel za kljuko na kateri je bila kri potem sem pa z rokami jedel kruh

lp

Predvidevam, da s kljuke najbrž ni prav kapljalo, ker sicer najbrž ne bi zagrabili zanjo, oz. bi si umili roke? Skratka v primeru “hipotetične” krvi ali pa posušene krvi je tveganje za prenos praktično nično.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

ni kapljalo, sem pa kasneje opazil da sem imel malo rdeče prste

V primeru, da ste imeli roke vidno umazane od rvi, obstaja tveganje, če ste imeli hkrati tudi poškodovano kožo na rokah. V takem primeru dilemo o morebitnem prenosu, žal, reši le testiranje.. Lep pozdrav!

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close