Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV-1

HIV-1

Pozdravljena

 

22.3 letos sem imel spolni odnos s prostitutko, seveda z zascito, vendar se je med odnosom kondom strgal. Po tem sem odnos prekinil, se stusiral in ce se prav spomnim tudi urinilar.
Danes 15.4 sem opravil testiranje na HIV na Zavodu RS za transfuzijsko medicino.
Opravili so Anti-HIV 1/2/0 in HIV p24 Ag presajalni test, CLIA. Izvid je bil Nereaktiven.
Glede na to, da sem test opravil 24. dan po stiku ali je mozno da bi bil test lazno negativen?

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani, testirali ste se v času, ko postane navedena kombinacija testov v povprečju (pri večini) pozitivna. Za max zanesljivost je smisečno testiranje še ponoviti, npt. 2 meseca po rizičnem stiku

 

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za hiter odgovor.

Ne razumem zakaj mi je potem receno da ni potrebno ponovno testiranje?

Sem lahko vsaj malo pomirjen?

Je pa ta s kstero sem imel odnos rekla naj me ne skrbi da je testirana 5.3 in je ok, ce ji je za verjeti.

Lep pozdrav

Spoštovani, v veliki meri ste lahko pomirjeni, saj sem vam napisala, da je v povprečju pri večini ta kombinacija tesstov v tem času že zanesljiva. Testiranje ženske 5.3. pa ne pomeni nič, saj ste imeli odnos šele 17 dni kasneje, kar pomeni, da bi se ženska vmes lahko okužila in bila ravno v fazi najvišje viremije (če bi imela smolo).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close