Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV-1

HIV-1

Pozdravljeni,

Kolikšne so možnosti za prenos virusa če sem imel majhno ranico (prasko) na prstu in sem izvajal zadovoljevanje ženski z omenjenim prstom. Prišlo je tudi do vtikanja vendar samo za krajši čas.

Možnost je majhna, a obstaja: predvsem pri vtikanju – torej stiku sluznice spolnega uda z vaginalnimi izločki.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Moram še omeniti da je ranica bila kot ureznina papirja in tudi ko sem se urezal ni bilo nikakršne krvi. Dejanje se je pa zgodilo 6ur kasneje. Se je praska že dovolj zacelila? Mogoče še v % če bi ugibali kolikšne so možnosti.

Hvala,lp

Spoštovani, ni problem ureznina in dotik, ampak drgnjenje sluznice, oz. stik z vaginalnimi izločki. Napovedovati % je precej nesmiselno, Pri nezaščitenem vaginalnem spolnem odnosu je tveganje od 0.01-0.15%, je pa odvisno od trajanja, intenzitete, ….., kužnosti

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

V tem primeru je bilo cca 15 sekund vtikanja samo s “poškodovanim” prstom brez neke intenzivnosti in ni prišlo do nezaščitenega spolnega odnosa s spolnimi udi.

V tem primeru sploh ne morem oceniti tveganja, ker je tako nizko.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Torej sta preplah in testiranje nepotrebena?🙂

Hvala za hitre odgovore

Lp

Tako je, brez panike!

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,

nedavno nazaj sem ugotovila, da imata starša hiv (našla sem zdravila in napotnice). Na dnevni ravni jemo iz istih posod, uporabljamo kozarce, če se morda zamešajo… Sama imam pogosto kakšno milejšo rano v ustih (ko sem živčna, si ne kontrolirano grizem notranjo stran ustnic, rahlo). Trenutno me je res malo zgrabila panike, ker pač ne vem, kako dolgo ga že imata… Vem da se načeloma s slino ne prenaša, a sedaj me že res skrbi, saj sem tudi stara komaj 20. Kaj mislite Vi?

Spoštovani, virus HIV-a se s slino ne prenaša. Prav gotovo pa se morate o celotni situaciji in o tem, kar ste izvedeli, pogovoriti s starši.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Lep pozdrav!me pa zanima imel sem spolni odnos analni z moškim ki oba nisva hiv pozitivna pa me zanima ce sem se lahko okuzil z virusom hiv al ne? sva pa tudi kondom uporabila!spolni odnos ni trajal dolgo!hvala za vas odgovor

Spoštovani, ne razumem povsem, kaj pravzaprav sprašujete? Če ste imeli analni spolni odnos z moškim, ki NI HIV pozitiven, se od njega niste mogli okužiti??

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Potem če prav vas razumem če nobeden ni hiv pozitiven pa ce sva imela analni spolni odnos potem nemore priti do okužbe…..?a se grem raje testirat?ali je ta test za hiv ko ga prodajajo v lekarni 100%al je bolje it na testiranje?

 

Jutro!včeraj sem Vam pozabil še nekaj napisati ker me malo skrbi!!zanima me imel sem prvič analni spolni odnos z moškim oba sva bila pod vplivom alkohola in preden sva imela analni seks sem mu dal kondom in sedaj nevem a si je dal kondom gor al ne?tko da me zanima v obeh primerih ali je imel gor kondom ali ne me zanima ali sem se okuzil z virusom ali ne?ce sva oba negativna?ali kupim test v lekarni in kdaj se testiram da je najbolj vidno?

Od neokužene osebe se, jasno, ne morete okužiti. Lekarniški testi niso nikoli tako zanesljivi, kot uradni in v primeru suma na rizični kontakt vedno priporočamo uradno testiranje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

V primeru, da je moški, s katerimi ste imeli analni spolni odnos, neokužen, se seveda, niste mogli okužiti, ne glede na to, ali si je nataknil kondom ali. ne. VENDAR: kako pa veste, da ni mogoče, da bi bil okužen? V primeru, da bi bil okužen, bi moral imeti kondom on, če je izvajal analo vam, in vi, če ste izvajali analo njemu. Lekarniškega testiranja se ne pripoča, temveč uradno, 4 tedne po rizičnem stiku.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Jutro!bi rad povedal da sva bila pod oplivom alkohola in  mi je samo on izvajal anal pred tem sem mu dal kondom!a sem se pol lahko okuzil al ne?ker sem zelo prestrasen in nebi rad imel virusa hiv ker je bilo prvic!

Vseeno je, ali je bilo prvič. Ključna sta 2 podatka: ali res veste, da oseba NI okužena! Če ni okužena, tveganja ni.

Če bi bila okužena in bi uporabila kondom, je tveganje bistveno manjše.

Če niste prepričani, ali je oseba okužena ali ne, se pojdite testirat čez 4 tedne.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close