Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV-1

HIV-1

Pozdravljeni, bi bila možnost izključena tudi v primeru da sem seronegativen in kažem klinične znake HIV-a? Obenem me zanima v kakšnem primeru p24 ne bi bil zaznan…saj gre za tranzienten protein.

Spoštovani, klinični znaki akutnega retroviralnega sindroma nastopijo v 2 do 6 tednih po okužbi in v par tednih tudi izzvenijo. Kakršnekoli težave 9 mesecev po rizičnem stiku nimajo zveze z akutnim retroviralnim sindromom, pa čeprav gre za podobne/simptome. Tudi razprava o p24 po 9 mesecih nima pomena, saj so v primeru okužbe pozitivni protitelesni testi. Torej: v primeru seronegativnosti po 9 mesecih, čeprav imate morda težave, ki se pojavljajo tudi pri akutnem retroviralnem sindromu, težave nimajo zveze z akutnim retroviralnim sindromom in je zanje potrebno iskati/najti drugi vzrok

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Govorim o seronegativnosti v primeru, da moje telo ne bi bilo zmozno producirati protitelesa, kar pomeni da bi progresivno napredoval v zadnjo fazo Hiv-a (aids), torej tu ne bi slo vec za akutni sindrom ampak napredne znake. V mislih imam sledece primere https://journals.lww.com/aidsonline/Fulltext/2010/06190/Seronegative_HIV_1_infection__a_review_of_the.2.aspx Jaz imam podbne tezave kot primer opisan v članku. Oralna candida, ter hujšanje. Vem, da je takih primerov res malo, a vendar so mogoči. Tudi antigenemia (prisotnost p24 antigena) se pojavi samo v 50%-ih ljudi obolelih z aids-om, kar pomeni da lahko test 4. generacije z lahkoto zgreši take primere. Kakorkoli se bom testiral se s PCR-jem. Sporocim rezultate…

Gre res za posamicne primere, ampak zanematili ste dejstvo, da ste se VI Ze testirsli z nat in to 17.dan!! (In vse ostalo….)

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kaksna je pa zanesljivost Hiv 1/2 Rna Nat (tma kvalitativno) pri 17ih dneh?

Metoda je visoko zanesljiva in visoko specifična (>99,95%) in to že 10 dan po okužbi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zivjo, po 9ih mesecih sem opravil se 3 teste 4-te generacije (vsi so bili negativni), nato sem opravil se RNA Pcr Hiv 1/2, ki je bil ravno tako negativen. Mislim, da se mi sedaj ni potrebno vec sekirati saj sem v celoti opravil 9 testov v roku 9ih mesecev, kjer sta bila dva testa Rna, prvi pri 17ih dneh, drugi pa po 9ih mesecih. V primeru da bi bil persistencno seronegativen, Rna testa odvrzeta tudi ta dvom. Kakega drugega testa vec ne poznam, morda vi?

Spoštovani, kot sem napisala že v prejšnjih ‘postih, v vašo seronegativnost že prej ni več obstajal dvom. Ste seronegativni in drugih testov ne poznam.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani!

Na izvidu pise se S-Hiv Ag/Pt nereaktiven S -anti Hcv nereaktiven. Je to pomeni protiteles za hiv in hcv sta negativen?Ag pomeni antigen? Pt pomeni protiteles?V Sloveniji bolnisnici vse uporabi 3 ali 4 generacija hiv testa,1 in 2 generacija ze nehaj uporabi in nic vec ,a ne?

Vsi izvidi so negativni. S-Hiv Ag/Pt nereaktiven – najbrž pomeni protitelesa proti HIV Ag; Ag= antigen. S -anti Hcv nereaktiven – so protitelesa proti hepatitisu C; prav tako negativna. kakšne teste delajo v SB Slovenj Gradec – ne vem.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani!

Hvala vas odgovor. Zanima me I in II generacija hiv test ze prestara, in nic vec po svetu.Se pravi najstarejsi generacija test je III v Sloveniji?

Spostovani!

Hvala vas odgovor. Zanima me I in II generacija hiv test ze prestara in nic vec po svetu.Se pravi najstarejsi generacija hiv test je III v Sloveniji?

Spoštovani, če ste se testirali v Transfuzijskem centru v Slovenj Gradcu, vsi transfuzijski centri v Sloveniji presejalno testiranje oseb izvajajo enotno s kombinacijo testov III in IV generacije.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani!
Sem testiral v SB Celju. Se 3 ali 4 generacija za mene vse eno,samo da ne 1 in 2 generacija. Ali so izvajajo 3 ali 4 generacija,ne pa mogoce 1 in 2 generacija?Hvala

Spoštovani, ne vem, kakšne preiskave na virus HIV izvajajo v SB Celje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

prosim za nasvet – ob prebiranju tega foruma in mnogo drugih je zmeda samo še večja.

Je res, da presajalni test IV. generacije na HIV lahko štejemo za uspešen (pozitiven ali negativen) že po 9-11 dneh od rizične aktivnosti?

Ne, v tem obdobju je pozitivna le NAT metoda

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor – ali obstaja možnost tovrstnega testiranja tudi mimo krvodajalske akcije (rada bi bila prepričana, da se je test dejansko izvedel).

Hvala

Rutinsko se tovrstnega testiranja ne izvaja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Lepo pozdravljeni!

Ali je mogoče, da sem se okužila s HIV ali podobnimi spolno prenosljivimi boleznimi, ker sem se “špiknila” s papirjem, na katerem je bila posušena, cca. 50 dni stara, kri odvisnika od heroina. Meni kri ni tekla, sem pa čutila vbod. Ali moram obiskati zdravnika in opraviti testiranja? Hvala za pomoč. Želim vam lep dan.

New Report

Close