Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV-1

HIV-1

Hvala za odgovor, sedaj sem bolj pomirjena. Prej sem vedno prebolela vse v 1-2 dneh, zato mi je čudno, kaj se sedaj dogaja. Laboratorijski izvid pa je pokazal da gre za bakterijsko vnetje(povišani levkociti, povišani nevtrofilci in nizki limfociti), kljub temu mi antibiotik ni prijel . Zanima me, če bi bila ta angina prvi simptom, ali je potem še čas, da bi se šla zdravit, v kolikor bi bila okužena? Je lahko prvi znak AIDSA angina, potem pa takoj pljučnica ali tuberkuloza, kljub temu da prej ni bilo nobenega simptoma?

Testirat pa se grem takoj jutri…

Spoštovani, ogromno o okužbi z virusom HIV in nato AIDS-u, piše že na vikipediji. AIDS nastopi po krajšem ali daljšem latentnem obdobju okužbe z virusom HIV (latenstno obdobje v povprečju traja 9-11 let) in se prične podobno kot akutni retroviralni sindrom, ki pa ne mine. Gre za to, da je število imunskih specidične vrste tako znižano, da ne more več učinkovito posredovati v imunskem odgovoru. Okužbe se nato kopičijo druga za drugo, pojavljajo se določeni tumorji…. več poglejte kar tu.
http://sl.wikipedia.org/wiki/Aids#Latentna_faza
Z zdravljenjem se pa pričenja vedno, ko bolezen pač odkrijemo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani!

Danes sem dobila rezultate testiranja in sicer:

EIA anti-HIV 1/2/0 in HIVp24Ag: .NEREAKTIVEN

Zanima me, ali je kakšna možnost lažno negativnega izvida, npr. da bi zamenjali vzorce krvi pod različnimi šiframi? Tista pika pred N najbrž ne pomeni nič posebnega?

Moje težave namreč še kar trajajo, že 10 dni, gre pa tako da imam en dan vročino 38.5-39 in zelo boleče žrelo s povečanimi mandlji, potem kak dan 37.5, potem sploh ne dan ali dva, grlo neha boleti, potem pa spet 39 in spet bolj boleče grlo, vse dni pa me pesti tudi pomanjkanje apetita oz.slabost, tako da ne jem skoraj nič oz. samo kak jogurt, čaje in sokove. Jemala sem antibiotik Ospenox in nato Amoksiklav, izboljšanja ni. Na krvi so bili pred 1 tednom vidni povišani levkociti, CRP ter nevtrofilci, včeraj pa samo še nevtrofilci. Sem tudi zelo zaspana in utrujena. Kaj bi to lahko bilo?

Hvala in lep pozdrav!

Spostovani, ste negativni in nimate okuzbe z virusom hiv. Tega, ali so mogoce zamenjali kri, ne morem komentirati, ce dvomite v izvid, se morate ponovno testirati. Kaj natancno povzroca vase tezave, iz navedenih podatkov, brez seroloskih preiskav ni mogoce reci. Tezke in dalj casa trajajoce angine, povsem podobne bakterijskim, povrocajo adenovirusi, enterivirusi, ebstein Barr virus, … Zdravljenje z antibiotiki v vseh navedenih primerih ni uspesno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Mene pa zanima,če je oseba okužena z hiv 2 recimo 5 let in je virusno breme že tako nizko,da protiteles ni mogoče zaznati.Pri hiv 1 je logično ,da odkrivajo sam virus,kako je to pri hiv 2???

Po petih letih poteka testiranje prvenstveno na ugotavljanje protiteles, tako za HIV 1, kot HIV 2. Protitelesa so pozitivna.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Dihur2, da SLUCAJNO ne bi seksali s kom…

Najlepša hvala za odgovor.Če prav razumem tudi oseba,ki ima po 10 letih AIDS so protitelesa pozitivna?Prebral sem,da je Hiv 1 bolj agresiven kot Hiv 2,po kolkih letih v povprečju pa oseba zboli za Aidsom z virusom Hiv 2?

Zadnje vprašanje in lep pozdrav vam želim!

Spoštovani, povrečja vam taradi manjšega deleža okuženih, predvsem pa tudi zaradi so-okužbe ne morem napisati, vsekakor pa je potek mnogo daljši. Odličen članek.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3106263/#bib35

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!

Zanima me kaj pomenijo tile simptomi:
približno 14 dni po rizičnem kontaktu so se pojavile blage bolečine v mišicah na rokah. Bolj so bile podobne nekim blagim mravljincem. Moč v rokah je bila normalna in tudi pri delu me mišice niso bolele. Zadeva je trajala okrog 10 dni, s tem, da se je pojavljala pa izginjala. Po 23 dneh sem dobil bel jezik in čuden občutek v ustih. Ni bil v celoti bel ampak se je videlo da je bolj bel kot prej, pojavile pa so se tudi rdeče pikice na jeziku. Grlo me ni bolelo, tudi vročine ni bilo. Jezik sem imel bel okrog 5 dni. Povečanih bezgavk ni bilo videti, mogoče je samo ena bezgavka pod čeljustjo nekoliko večja, vendar komaj opazna.
Ali so to simptomi HIV ali česa drugega? Mogoče kandide? Ali HIV in kandida nastopata skupaj?

Za odgovor se zahvaljujem.

Lp

Spostovani! Simptomi, ki jih navajate, so zelo nespecificni in se pojavljajo ob razlicnih stanjih! Bolecine v misicah prakticno ob vsaki okuzbi, pa po ponavljajicih se gibih, npr, ob misicni utrujenosti. Bel jezik ob dehidraciji, glivicni ali virusni okuzbi, ob zatekanju zelodcnega soka in se bi lahko nastevali. O morebitnih okuzbah z virusom Hiv ne ugibamo in presojamo takole, ampak opravimo test, ce obstaja tveganje!

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zahvaljujem se za odgovor.

Imam še eno vprašanje glede testiranja. Recimo, da se testiranje izvede 4 ali 5 tednov po rizičnem dogodku, na infekcijski kliniki (Japljeva 2), kjer izvajajo test Elisa 4. generacije, ki omogočajo tudi odkrivanje proteina p24. Ali protein p24 nastaja neodvisno od protiteles? Prebral sem, da ostane v telesu le nekaj tednov in ga je takrat možno zaznati, ker ga je pač zadostna koncentracija. Zanima me ali se ta protein p24 pojavi pri vseh ljudeh ali je spet odvisno od posameznika kot pri protitelesih?

Hvala za odgovor.

Spoštovani, beljakovina p24 je sestavina virusa HIV in ne imunskega odziva gostitelja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Se pravi, se ta beljakovina pojavi v vsakem okuženem človeku?

Da, v določenem obdobju po okužbi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni ponovno!

Dobil sem izvide testiranja, ki je bilo opravljeno 37 dni po rizičnem dogodku in so bili izvidi vsi negativni oz. nereaktivni. Test je bil opravljen na Japljevi 2 kjer uporabljajo kombinacijo testov iskanja beljakovine p24 in protiteles.
Zanima me kdaj se moram ponovno testirati in koliko lahko verjamem temu testu?

Hvala za odgovor.

Lp

Že sedaj je test izjemno zanesljiv, v našem okolju, kjer ni pričakovati okužve z virusom HIV pa sploh. V primeru dvoma se zadnje testiranje opravi 6 mesecu po stiku.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zdravo!
Zanima me ali je možna okužba z virusom HIV pri uporabi umetnega penisa, če je partner okužen s HIV in je prej pljunil nanj? Uporaba je bila analna.

Če prav razumem, je bila od okužene osebe le slina? S Slino se HIV ne prenaša.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor.
Mislim da je bila samo slina. Če bi bila v slini kri zaradi razpokanih ustnic, ali se potem lahko prenese?

New Report

Close