Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV-1

HIV-1

Gospod dihur2, spremljam vaše odgovore in me zanima ali ste že obiskali kakšnega psihiatra, ker to kar pišete, izvira iz vašega strahu pred boleznijo, ki je vi očitno nimate.
kako to mislite, da ste se okužili preko kavča?

Potencialno zsravilo je šele v fazi raziskav in ga preskušajo na prostovoljcih. Princip je v tem, da se virus izplavlja iz celi in ga tako izpostavvlja imunskemu sistemu. O delovavnju je še mnogo prezgodaj soditi

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ležal sem na hrbtu na kavču v nočnem klubu ter se slinil po ustih,pri tem sem mel nveto grlo,ter veliko skudlo na nebo ,ki je bila posledica velikega straha,prek te skudle sem se verjetno okužil,imel sem vseh 26 značilnih simptomov virusa hiv,v ponedeljek grem spet na pregled od tega bo minlo že 1 leto,smatram da imam virus Hiv 2

bil sem že pri treh psihiatrih,10 zdravnikov za hiv mi je reklo da sem zdrav,vključno z g.Tomažičem,jaz pa nisem mogel hoditi 2 meseca ne da bi me bolela vsaka mišica,poleg tega sem imel vse znake z okužbo z virusom hiv,še sam ne morem verjet taki okužbiampak očitno je vse mogoče,sem pa pred tem imel ogromen strah,svojo zgodbo imam napisano na 7 straneh,mislim ,da bom edino človek na svetu po takem času in po takšni neumnosti

aja star sem 32 let,prosim da men ne kličite gospod,sporočim pa kak bojo rezultati v ponedeljek,če mi pa poveste mail pa vam mojo zgodbo pošljem še na mail

Dihur, po vsem temle, vi prav gotovo niste okuženi z virusom HIV, prav zares ne. Ste pa kronski dokaz, kaj vse povzroči strah pre okužbo…. Če ste imeli kup težav z mišicami in sklepi, vam vsekakor priporičam obis revmatologa. Držite se!

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

Zanima me, ali lahko dobiš kakšen hepatitis ali hiv, če si npr. deliš z neko osebo majonezo oz. tatarsko omako? Torej da in ti in on svoj kruh ali nekaj podobnega pomakata v to majonezo oziroma tatarsko omako? Pri tem pa ni videti, da bi ti ali ta oseba vidno krvavela. Verjetno lahko pride do kakšne izmenjave slne, ker ko ugrizneš v svoj kruh je verjetno na njem nekaj sline, potem pa to pomočiš v to majonezo oziroma tatarsko omako in jo tam verjetno tudi nekaj ostane.

Hvala.

Ne, preko pomakanja kruha v majonezo se virus HIV ali hepatitis B, C prav gotovo ne prenašajo.
teoretično bi se lahko prenesel hepatitis A, ki se prenaša z blatom reko umazanih rok. To pomeni, če bi si oseba, okužena s hepatitis A, po kakanju slabo umila roke, z njimi pirjemala kruh in ga pomakala v vašo hrano.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ne, dihur, ni mogoce.

Hvala za odgovor. A to potem pomeni, da se ostali hepatitisi (razen A) in HIV-a ne morejo prenašati preko sline? Ker razmišljam, da ko nekdo vgrizne v kruh, nekaj sline pusti na njem, in ko ga potem pomoči v majonezo oz. tatarsko omako, ta slina ostane v njej. Potemtakem ko tudi jaz pomočim svoj kruh v to majonezo oz. tatarsko omako dobim slino od te osebe na svoj kruh in jo pojem.

Kot drugo me pa še zanima, a v omaki bi se moralo kar dobro videti kri od te osebe, da bi se lahko okužil z njo? Verjetno če je v njej od te osebe ena komaj vidna pikica krvi, se ne moreš z njo s HIVom ali hepatitisi (razen A). Verjetno bi moralo biti te njene krvi v omaki precej, obenem pa bi moral tudi jaz imeti odprto rano.

Hvala.

Spoštovani, virus HIV se splino sploh NE prenaša, hepatitis C teoretično, hepatitis B pa ob TESNEM stiku (sluznica-sluznica, drgnjenje, grizenje) visoko kužnega nosilca ali bolnika z neokuženo osebo. Prenosi preko hrane niso verjetni.
Hepatitis A je bolezen umazanih rok in pri tem prenosu bi šlo za prenos preko z blatom umazaniih rok na kruh, v majonezo in v vaša usta. Gre pa povsem drugačen prenos, drug vstop in drugačno kužnost.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

10 krat negativen leto dni od rižičnega kontaktka s “kavčem”,zdravnica mi je svetovala naj grem na krvodajalsko,da premagam strah in da naj rajši pomagam drugim ljudem ,to kaj so mi sestre svetovale že pred šestimi mesci,upoštevaj bom njen nasvet saj ni človeka ,ki mu po letu dni nebi odkrili virusa,hvala za vse in lep pozdrav,zaj lahko rečem zdrav Dihur

dihur2:

Kako to mislite, rizičen kontakt s kavčem?

Seveda ste zdrav.

vročica, vročina, driska, ranice na zadnjiku, osip mozoljev,močno potenje rok in nog, bolečine v grlu, glivice po rokah in nogah,posledično rdeči izpuščaji po rokah, beli jezik, bele obloge v ustih,rdeče- gnojni mozolji,mozolji na nosu, otečene bezgavke pod pazduho,močni glavobol, močne bolečine v sklepih, močne bolečine v mišicah, uriniranje, zamegljen vid, lišaji,vnetje spolovila, hujšanje, težko požiranje, bolečine v predelu vratu , močna utrujenost,suho grlo,suha usta)tudi po 13 mesecih in pol je test negativen,kri na krvodajasko nisem mogel dati ,ker jemljem tablete za depresijo,po eni strani se mi je kr kamen odvalil od srca,saj nebi hotel ,da bi koga okužil,sem lahko po tolkem času kaj bolj pomirjen?

Kar se okužbe z virusom HIV tiče, ste že dolgo lahko mirni, kaj je pa pravi vzrok vaših težav, pa je treba najti. Ni mi pa jasno, zakaj hodite na krvodajalske akcije, če obstaja kakršnakoli možnost spolno prenosljivih in krvnih okužb, saj je to povsem neodgovorno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Sklepam, da so zdravniki že našli vzrok težav, ko so predpisali tablete proti depresiji.

To je mi je potrdil tudi g.Tomažič,,da lahko po enem letu grem na krvodajalsko akcijo ,da premagam strah

Pozdravljeni
zanima me vase mnenje kaj je lahko vzrok ze skoraj eno leto odtecene leve vratne bezgavke, bil sem ze pri zdravniku in sem ze dvakrat dal kri, ampak vedno naj bi bilo vse vredu, in zdravnica pravi da naj bi to bilo zaradi zivcev, nevem ce je to sploh lahko mozno?

Se mi pa povecuje samo leva pod brado nekje v predelu kjer si meris srcni utrip pa se to je enkrat povecana 14 dni potem je spet skoraj normalna pa vseeno boli spet drugic je lahko povecana pa ne boli skratka malo se ji mesa.

lp in hvala za odgovor

Razumem, ampak to hkrati pomeni, da vaš stik že od samega začetka sploh ni bil rizičen.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani, o povečani bezgavki govorimo, kadar je le-ta večja od 1 cm. Zakaj imate povečano bezgavko, seveda, ne vem, in tudi tega ne, če je res sploh povečana. Boli vas lahko tudi zaradi stalnega tipanja in preverjanja. Je pa tako: v kolikor bi bila bezgavka res trajno povečana 1 leto in bi se še večala, bi jo bilo smiselno punktirati in ugotoviti vzrok. Samo s preverjanjem krvi vzroka pogosto ni mogoče ugotoviti. Če pa se bezgavka malo povečuje in potem praktično izgine, je smiselno iskati neka vnetna dogajanja v ustni votlini: dlesni, zobje, paradontoza, ugrizi, vnetje na jeziku….

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close