Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV-1

HIV-1

Se pravi ce boli samo ena bezgavka je verjetno nekaj narobe v njeni blizini, kaj pa ce bolisti obe vratni leva in desna, na kaj lahko pa v tem primeru pomislimo, verjetno je malo moznosti, da bi se isti cas v okolici obeh nekaj dogajalo?
Lp.

Tudi če bi bili povečani le obe vratni, bi najprej pomislili na dogajanje v ustni votnili: ob zobeh, dlesnih, pod jezikom…

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kako pa ves, da imas povecane se ostale, recimo pod pazduho ali v dimljah ali se jih da isto zatipati mislin so toliko opazne?

Povečane bezgavke na vratu, v pazdušni jami, v dimljah, podkolensko; se vidijo, tipljejo….

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ali je mozno, da tudi srbijo?

Srbi lahko le koža nad vnetimi bezgavkami ali pa nad močno povečanimi bezgavkami (ampak to morajo bti res močno povečane, da pride do raztegnitve kože)

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Se pravi verjetno bi bile potem ze vidne, brez tipanja?
Lep pozdrav in hvala za odgovore!

To pa ni nujno, ker nekatere bezgavke ležijo zelo globoko.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pišem vam v zvezi z virusom hiv

Bil sem trikrat na pregledu v Ljubljani po enem po treh in po šestih mescih od rizičnega kontakta.Vsi testi so bili opravljeni na protitelesa in beljakovino ph 24 in vsi so bili negativni.Vendar še vedno nisem pomirjen.Tako sem izključil hiv 1 ,ostane še hiv 2.Na pregled sem se odpravil zaradi vseh simptomov ,ki sem jih imel(vročica,vročina,boleče grlo,ranice na zadnjiku,mozolji na nosu,težave pri požiranju,hujšanje,osip mozoljev po vratu,serboitični dermatritis,močne bolečine v mišicah in sklepih,bolečine v predelu vratu,beli jezik,vnetje spolovila,bele obloge v ustih,močne glivice po rokah(gobaste roke) in nogah,povečane bezgavke v predelu pod pazduho,močna utrujenost…..
Ker so se mi vsi simptomi pojavili že zelo zgodaj cca 10 dni po okužbi zaradi sekiranja,tudi po tem sem se neprestano zelo,zelo živciral,ali je zarad tega možnost ,da protitelesa test po šestih mescih še ne bi zaznal???
Vnaprej hvala za odgovor

Lep pozdrav

Spoštovani, vaša nervoznost prav gotovo ni vplivala na pojav protiteles. Če ste se testirali tudi po 6 mesecih po rizičnem stiku, ste pokrili tisto najdaljše okno za pojav protiteles. Zanesljivost ste še dodatno ojačali z iskanjem beljaovine p24; oz. virusa HIV 1, ki povzroča okužbe pri nas.
STE NEGATIVNI. Če imate tako hude težave v zvezi glivicami, je smiseln temeljit pregled pri zdravniku, saj ima pojavljanje glivičnih okužb lahko številne vzroke, ki bi jih ob vaši fiksiranosti na HIV okužbo lahko celo spregledali.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Bil sem trikrat na pregledu v Ljubljani po enem po treh in po šestih mescih od rizičnega kontakta.Vsi testi so bili opravljeni na protitelesa in beljakovino ph 24 in vsi so bili negativni.Vendar še vedno nisem pomirjen.Tako sem izključil hiv 1 ,ostane še hiv 2.Na pregled sem se odpravil zaradi vseh simptomov ,ki sem jih imel(vročica,vročina,boleče grlo,ranice na zadnjiku,mozolji na nosu,težave pri požiranju,hujšanje,osip mozoljev po vratu,serboitični dermatritis,močne bolečine v mišicah in sklepih,bolečine v predelu vratu,beli jezik,vnetje spolovila,bele obloge v ustih,močne glivice po rokah(gobaste roke) in nogah,povečane bezgavke v predelu pod pazduho,močna utrujenost…..
Ker so se mi vsi simptomi pojavili že zelo zgodaj cca 10 dni po okužbi zaradi sekiranja,tudi po tem sem se neprestano zelo,zelo živciral,ali je zarad tega možnost ,da protitelesa test po šestih mescih še ne bi zaznal???
Vnaprej hvala za odgovor

Lep pozdrav

Spoštovani, vaša nervoznost prav gotovo ni vplivala na pojav protiteles. Če ste se testirali tudi po 6 mesecih po rizičnem stiku, ste pokrili tisto najdaljše okno za pojav protiteles. Zanesljivost ste še dodatno ojačali z iskanjem beljaovine p24; oz. virusa HIV 1, ki povzroča okužbe pri nas.
STE NEGATIVNI. Če imate tako hude težave v zvezi glivicami, je smiseln temeljit pregled pri zdravniku, saj ima pojavljanje glivičnih okužb lahko številne vzroke, ki bi jih ob vaši fiksiranosti na HIV okužbo lahko celo spregledali.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za vašo prijaznost in spodbuden odgovor,saj sem resnično imel vse simptome od a- ž,sem verjetno eden izmed rekih,ki je imel vse simptome ,pa nima virusa hiv

Mam pa še eno vprašanje,sestra mi je po mesecu dni ,rekla,da je zaznala zanemarljivo malo protiteles,mislite,da bi mogo spet še po dveh mesecih ponovit testiranje,čeprav mi je že nerodno se vozit v Ljubljano na ponovni tet,če mi vsi pravijo,da je vse vredu
Hvala, pišem vam zadnjič ,da vas več ne motim pri vašem delu

Hvala in lep pozdrav

Tole, kar zdajle pišete, pa nima ne repa, ne glave. Pravite, da ste se testirali po 6 meecih in imeli negativne rezultate. Kaj je mislila sestra, sicer ne vem; ampak testi so Ali negativni ali pozitivni ali neopredeljivi/nejasni. V primeru neopredeljivih/nejasnih se zadevo ponavlja, oz. testira z dodatnimi testi. v primeru pozitivnosti ali nejasnosti vam bi rezultate prav gotovo tolmačil zdravnik in ne sestra.
Pa saj ste najbrž videli rezultate, ali ne.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pišem vam samo kaj mi je dejala sestra al zdravnica po telefonskem razgovoru po prvem testu.
Pisal vam nebi,če nebi imel vseh možnih simptomov.
Že zdaj pa dajem veljavo vam in zdravnici,ki je dejala,da je po 6 mesecih dovolj,da je test negativen
Jaz pa se bom opravil na dokončni test čez 2 meseca,da še izničim teh 0,01 % možnosti
Hvala za razumevanje in vaš trud.

Lep pozdrav

A ha, potem se je zdravstvena delavka prvič najbrž samo nerodno izrazila po telefonu.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani
Pred, dvema mesecema sem opravila test na okuzbo z virusom hiv, od rizicnega stika pa do testiranja so minili stirje meseci, testirali so me na p24 hiv-1, hiv-2 in hiv-0, test je bil nereaktiven.
Vi pravite, da je 100% mogoce hiv-2 in hiv-0 izlociti sele po sestih mesecih, ali to pomeni, ga test prej ne more zaznati ali je to samo tisti zadnji rok?
Prosim ocenite mi se koliko moznosti je, da po stirih mesecih se nebi bilo znakov na okuzbo na hiv-2 in hiv-0?
Testirala sem se na zavodu za transfuzijsko medicino v ljubljani.
Lep dam.

Spoštovani, verjetnost, da ste res negativni, je ob tovrstnem izvidu čez 99,9% ali še več. 6 mesecev je obdobje, v katerem se razvijejo protitelesa proti virusu HIv in pri izjemno majhnem deležu okuženih. To pomeni, da so testi protiteles pri takih osebah skoraj 5 mesecev nejasni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zanima me koliko casa po okuzbi z hivom se zacnejo pojavljati povecame bezgavke in koliko casa?
Lp.

New Report

Close