Najdi forum

tole sem šele zdaj videl… tudi naju je najbolj mikal Lumar.
iUporabnik in ana2006, kako se je končala vajina zgodba? je bilo potem vse ok? kaj pa ostali? še kakšna izkušnja z Lumarjem?

Dragi forumovci!

Mi smo tudi “Lumarjevi”. Stanujemo v “njihovi ” hiši že 4,5 let. Joj, zdaj sem se zalotila, kako čas hitro mineva. Ja, tista Nika (oranžno siva) je naš dom.
Kaj naj rečem?
Upam, da smo se zahvalili Lumarjevim fantom in puncam.. Ker smo z njihovo pomočjo realizirali naše sanje.
In s ponosom povemo, da imamo Lumarjevo hišo. Ljudje, ki so prihajali k nam na obiske, so bili enostavno navdušeni nad našo hiško. Zunaj majhna, znotraj pa veeelika… Veliko steklenih površin jo najbrž optično poveča in jo zlije z naravo..
Včasih se mi zdi, da živim v raju… Bivanje v njej je prijetno. Udobno. Enostavno.
Bi danes kaj spremenila? Bi. Še več steklenih površin. Takrat sem se jih bala. Ker so mi mi moji doma rekli, da bomo kot v akvariju.. Ja in pa “dodala” bi rekuperacijo..

Predvsem pa “štejejo” ljudje. Firma so ljudje. In vesela sem, da sem vas spoznala ne samo po “službeni” plati, marveč tudi osebno. Kot ljudi.
Hvala gospod Marko, da ste me “prenašali” ,sprejemali na “obisk” … Hvala gospod Robi, da ste me še po končani gradnji obiskali in povprašali, kako smo zadovoljni…
In nenazadnje, še vedno ste za nas, vaše “stranke” tukaj…Tudi danes

In če se bom še kdaj v življenju odločila za hišo, potem bo to z vami.
In obljubim, da bom manj komplicirala.. Manj spraševala, manj “gnjavila”…

Želim vam še veliko lepih hiš in zadovoljnih ljudi, ki bodo v “vaših” hišah sanjali lepe sanje…
Z največjim veseljem še vedno redno pogledam vašo spletno stran in uživam v pogledu na nove, sodobne hiše… Lepe so…

Madonca, ena mi je še posebej všeč…

Mogoče so bili včasih dobri,pa so zdaj močno padli na kvaliteti.V Petrovčah so dve leti nazaj končali hišo,pa investitor zdaj ne more živeti noter.Dvignilo je parkete,toplotna črpalka nikoli ni prav delala,ogromno napak,Skratka hiša ki jo je Lumar postavil v Mirosanu je velika sramota za Lumar.Pa ko jo obsije sonce,je fasada nikakva,zelo slabo nanesen zaključni sloj.MARLES IN OSTALI SO SVETLOBNA LETA PRED LUMARJEM!PA DOBRO JE EDEN TU GOR NAPISAL,DA SO PRAVI MOJSTRI ZA NATEG!

Meni pa ni bilo jasno zakaj ta hiša ni vseljena.Da meni naredijo tako svinjarijo jih postrelim in grem v zapor.Od zunaj vidim le fasado in je cela šekasta.Stara hiša,ki je prej tam gor stala je bila lepša od te šekaste.

sem vmes imel druge obveznosti in sem dal gradnjo malo na stran. zdaj pa spet tukaj vidim-takšne težave?!
kje ste še ostali lastniki lumarja? kaj zadovoljen(na) je samo eden? pa ostali? sem hotu do jeseni nekaj dogovrt z njimi, zdaj tudi mene ne mika več. ampak izkušnjebi želel slišat. od lastnikov. kaj pa marles? so boljši? ali kateri tretji?

Zanima me kateri parket je boljši tilo ali alpod?
Hvala.

juan,
sliko 7 in 8 sem imel priliko videt na delu/živo.
Tudi Alpod je v redu.
Kateri parket boš polagal je odvisno od …………….. veliko dejavnikov.

Predvsem položi pozornost na izvajalca/polagalcu in podlagi/estrihu. Lahko kupiš vrhunski parket, pa ………………

LP

Nikoli vec ne bi izbrala Lumar Tudi nam so obljubili na kljuc in do predaje zaracunali dodatnih 15000 evr za tisto kar je bilo v pogodbi.

Če je bilo v pogodbi, lahko 100X računajo, pa vam računa ni potrebno plačat.

Pozdravljeni,

Sam živim že dve leti v hiši Lumar.
Pred podpisom pogodbe obljubljajo vsemogočno kvaliteto njihovih hiš. Potem vedno ni tako.
Po enem letu mi je spuščal sifon pralnega stroja vgrajen v steno hiše. Zalilo je strop hiše.
Napako so odpravili( v kolikor se je dalo).
Najbolj me je razjezilo da so obsodili mene, da sem uničil sifon z pritrjevanjem priključka cevi pralnega stroja!!! Priključek PA je puščal v steni.

Za govoriti so pa res pravi DOHTARJI, DOCENTI, PROFESORJI…

LP

Če je bilo v pogodbi, lahko 100X računajo, pa vam računa ni potrebno plačat.
[/quote]

Tukaj pa je marsikateri kupec bodisi LUMARJA, ali DRUGIH ponudnikov montažnih hiš razočaran. Ko ne plačaš imajo pravico prekiniti dela na objektu ker ne spoštujete pogodbenih obveznosti. Mogoče greste celo na sodišče misleč, da boste prišli do pravice. Šele takrat spoznate, da je v pogodbi člen kjer piše, da se strinjate z njihovimi pogoji, ki so nekje objavljeni. Jih sploh kdo prebere?… Ko je pogodba podpisana je prepozno jokati.
Na žalost je potrebno že pred začetkom podpisa v pogodbi dobro vse definirati s pomočjo nekoga, ki se na to razume in mu lahko zaupate. Od dobre pogodbe je odvisno kasneje reševanje reklamacij če pride do napak. V gradbeništvu je tako, da če dovolite vas opeharijo. Ali boste vedeli da je v betonski plošči ena mreža železa manj?, ali boste vedeli, da so odtoki iz WC-ja narejeni brez padca (pol pa vam zabija fekalije)? tu je ogromno možnosti da nas opeharijo in ogromno možnosti za napake.

Lp
Dejstvo je, da ima Lumar vsako leto več dela in zaradi pomankanja in šparanja na kadru se kvaliteta slabša. Čakalne dobe se daljšajo in ker je gužva, sprejemajo delavce brez izkušenj in znanja, kar pomeni, da se učijo na ” vaši hiši “
V podjetju že nekaj let dela sorodnik, ki je iz terenskega dela prešaltal nazaj v proizvodnjo, da je vsaj ob 16 uri doma
Kako z veseljem in kvalitetno opravlja svojo delo za 635€ mesečno si lahko mislite. Prave slabosti teh hiš se bodo pokazale z leti, po dveh, treh letih se ne pokaže skoraj nič
Lahko bi se raspisal o tem, a ne bom, ker se vedno najdejo takšni, ki narobe razumejo nasvete.

Kremenčkovi s.p
Polaganje kamna
[email protected]

Verjetno ni bil ravno dober terenski delavec, da mu je sedaj 635 eur dovolj……

Verjetno ni bil ravno dober terenski delavec, da mu je sedaj 635 eur dovolj……
[/quote]

Kasneje dojameš da denar ni vse da greš od doma ob 6:00 vrneš se ob 19:00 delaš še sobote kdaj pa kdaj tudi nedeljo… kaj za 300-400€ več…na mrazu, vlagi, prepihu…ti terenske dela nisi videl od blizu.

Vidim da vsi po vrsti vedno bolj kritizirate Lumar, no sama sem na istem. Lumar je zadnja firma, ki bi jo izbrala, če bi se še 1x odločila za to..
na začetku so vsi prijazni, Aljoša in Simona pri Lumarju sta na pravem mestu za to da ”napalita kupca” ko podpišeš pogodbo greš na pa realna tla.. Drobni tisk v pogodbi in kakšen umivalnik j vključen v ceno, ni vredno govoriti..
pri nas se hiša še izvaja, smo čisto proti koncu primo predaje.. ampak to, kar se dogaja, da direktor obljubi, da bodo prišli delavci in jih potem naslednji dan ni, ko ga pokličeš pa reče: Ja kako a jih ni tam, bom preveril…??? katastrofa.
Sami so povedali, da se širili s proizvodnjo ne bodo, ampak naročila pa vseeno sprejemajo. in kaj se zdaj dogaja? Zdaj imajo odprtih xx hiš, pri vseh se zamuja. PRI VSEH zamujajo z deli po cca 1-2 meseca, delavci ne hodijo na delo – takrat ko naj bi jih šef poslal na hišo itd..
stalno se pojavljajo napake, če jih ne kontroliraš in jim ne gledaš pod prste vsak dan. Na steni smo imeli flek, in dokler nismo mi rekli, če se lahko popravi, ga niso popravili, potem pa so. Pa a ne vidiš, da je flek in čakaš, če bom zadovoljen ali kako?! Zakaj je treba reči, popravi sam!
Če imate možnost, pojdite v drugo izbiro podjetja. Niso to, kar so bili in za kar se predstavljajo na začetku, daleč od realnosti. Slišimo pa veliko govoric, da se pri vseh hišah trenutno zamuja z deli in da se na hiši (vsaki hiši) delajo katastrofalne napake…

Tudi mi nismo zadovolji z njimi. Obljubljajo vse in še več, kvaliteta in napake kot omenjajo predhodniki so pa nepopravljive.
Aja pa še to, Les je iz vseh firm (Lumar, Marles, Jelovica isti in je uvožen iz Avstrije) razlika je le v tem, da so ostali cenejši ter da se ti bolj posvetijo, pri Lumarji si pa samo številka, včasih še to ne, ker te nihče ne pokliče nazaj kljub 3x ali več nejavljenim klicem.
Kolegica je vzela hišo pri Jelovici, same pohvale. Majhne skupine delavcev, točni kot urca v pogodbi, plačala je pa 35 tisoč manj kot jaz pri Lumarjih s tem, da ima 5 m2 bivalne površine več kot jaz.
pri nas je bilo polno napak, med njimi ena ogromna. Naročili so nam napačne ploščice, krivi vogalniki v dnevni sobi, okrušena okna z zunanje strani.
Se bo čez nekaj let pokazalo to in jih bo tudi to udarilo glede na to, kako se obnašajo do strank.
Če so vrste so vrste za vse. Imajo pa znani Slovenci pri njih prednost, ki že tako dobijo celotno hišo skoraj zastonj, da promovirajo njihovo firmo.
Nam so obljubljali, da bo hiša končana od prvega dne montaže in do vselitve v pičlih 3 mesecih. Notri smo se vselili po 7 mesecih..
Se bo vse pokazalo, ampak ne še zdaj, čez nekaj let.. je pa veliko nezadovoljnih strank, kar smo v kontaktu z njimi.
Na dnevu odprtih vrat, so pa tiste stranke, ki so dobile popust pri njih in zato seveda imajo lepe besede za njih.
eh..

New Report

Close