Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Hirschsprungova bolezen

Hirschsprungova bolezen

Lepo pozdravljeni,
Našemu mesec dni staremu fantku je bila pstavljena diagnoza Hirschsprungova bolezen. Ker je prišlo med postavljanjem diagnoze do sepse(Z antibiotiki je hitro okreval) se je datum za operacijo zamaknil za 12 dni, dokler je imel antibiotike. Ves ta čas je bil na infuziji, popolnoma brez hrane.Danes bi moral biti operiran, a je bila operacija prestavljena, ker na intenzivnem oddelku ni prostora(GROZA!!!!!). Še naprej bo na infuziji, dokler ne bo prostora zanj na intenzivnem oddelku.
Koliko časa je lahko dojenček na infuziji, brez hrane, da zanj ni nevarno? Lahko si predstavljate, kako je to hudo za mamico, ki gleda razdraženega otročička, ki vleče dudko, pomagat pa mu ne morete, operiran pa ne more biti zaradi pomanjkanja prostora na VELIKI Pediatrični kliniki.
Pa brez zamere, a to se nam zdi res NEDOPUSTNO.
Hvala in lepo pozdravljeni.

Spoštovani,

čeprav vam ne morem pomagati, tole pisanje vseeno pripenjam na forum. Naj vam v uteho napišem le to, da vi trpite veliko bolj kot vaš dojenček, ki le dobiva hrano (= infuzijo) v žilo in zato ni lačen, pač pa je verjetno že naveličan vsega in čuti vašo stisko.

Da je intenzivni oddelek KOOKIT (kjer zdravijo tako novorojenčke kot dojenčke in večje otroke, tiste s kirurškimi boleznimi in tiste, ki imajo drugačne težke bolezni) na novi Pediatrični kliniki res nabito poln, vem zato, ker smo dogovorjeni, da kljub prezasedenosti našega oddelka ta teden k nam sprejemamo novorojenčke, ki jih z odpovedjo življenjskih funkcij v normalnih razmerah premeščajo iz vse Slovenije k njim. Ta teden namreč poteka pri njih tudi tim. kardiokirurški pogram, ko pride dojenčke in otroke z zahtevnimi prirojenimi srčnimi napakami operirat posebej usposobljen kirurg iz Izraela – in jih vsak dan čaka sprejem nekaj otrok po izjemno težki operaciji, ki potrebujejo veliko aparatur in izkušenega osebja.

Zato morajo počakati dojenčki in otroci, ki so naročeni na sicer velike operacije, vendar odlog operacije za kakšen dan ne pomeni bistvenega poslabšanja njihovega stanja. Operacija “na silo”, ko ne bi bila zagotovljena varnost po posegu (prezasedenost oddelkov in pomanjkanje osebja sta glavni dejavnik tveganja za zaplete), zanesljivo ne bi bila v korist nikomur, še zlasti ne vašemu sinčku.

Zdržite torej še malo, vse bo dobro,
srečno,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close