Najdi forum

hipotonija-moznost cerebralne?

Pozdravljene. Moj 5-mesecnik, rojen 2 meseca prezgodaj, ima diagnozo hipotonija. Pri 3 mesecih korigirane starosti ze pase kravce, vendar ko ga zdravnica potegne za rokice, ne potegne glave za seboj. Hodiva na NFT, pravijo, da pomaga. Me je pa vseeno strah, da zadeva ne pusti trajnih posledic (cerebralna?). Ali ima kdo izkusnje s tem?

Sonka,

o cerebralni paralizi si lahko kaj več preberete na:
.

To, da ne “potegne glave za seboj”, pa pomeni da še ne popolnoma kontrolira vratnih mišic (oziroma, da še v popolnosti še ni razvita drža glave). To lahko prinese težave, če se – dolgoročno – ne popravi. Trenutno pa lahko prestavlja le misično aktivnost, ki jo vaš otrok še neobvlada in se jo mora še naučiti.

Čutim, da vas otrokovo stanje zelo skrbi – pa ste svoje dvome zaupali nevrofizioterapevtki?

Lep pozdrav, Petra

Pošlji oblikovano (14-11-04 18:21)

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

pozdravljena petraT

mene pa zanima kakšne so lahko te kasnejše težave, če glavice ne potegne za seboj!

hvala, lp maja

Maja,

slabša kontrola glave ob različnih motoričnih dejavnostih.

Lep pozdrav, Petra

Pošlji oblikovano (22-11-04 06:57)

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

New Report

Close