Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje hipotiroza in zanositev

hipotiroza in zanositev

Spoštovani!

Zdravim se za hipotireozo. Vsaki dan vzamem Euthyrox 100mg 1 tbl. Zadnji izvid TSH ni bil v mejah normale in sicer je bil 0,11 (0,27-4,2) T3 in T4 pa sta bp. Zdravim se v ambulanti za neplodnost. V prihodnjih dneh bi začela z postopkom umetne oploditve. Moj zdravnik je odsoten, zato me zanima vaše mnenje. Ali ima znižana vrednost Tsh kaki vpliv na zanositev. Ali naj grem v postopek ali naj počakam da se vrednost Tsh normalizira?

Zahvaljujem se Vam za pomoč in lep pozdrav!

Spoštovani!

Glede na navedeno je odmerek Euthyroxa prevelik.Priporočam 5 x 100 in 2 x 50 ug tedensko in ponovno določitev čez 4 do 6 tednov. Do takrat priporočam počakati s puskusi zanositve.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

6 tednov nazaj sem imela vrednost TSH 0.66 (0.55 – 4.78), na terapiji Eutirox 3×100 um in 4×75 um. Noseča sem 4 tedne in 3 dni, trenutno je TSH 1.2 (0.55-4.78). Je potrebno zvišati terapijo? Hvala.

Pozdravljeni!
Mene pa zanima, zakaj mora biti pacient po zaužitju radioaktivnega joda izoliran od ostalih do 3 tedne, če pa trdite, da niti za pacienta samega radioaktivni jod nima stranskih učinkov?
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni dr. Pirnat

s partnerjem sva bila napotena na IVF + PGD. Moja diagnoza je E06.3 Autoimunsko vnetje ščitnice insicer:

2.3.2015
TSH: (0,27 – 4,20 mIU/L) 4,51
T4: (12,00 – 22,00 pmol/L) 12,40
T3: (3,1 – 6,8 pmol/L) 5,12

19.10.2015
TSH: (0,46 – 4,68 mlU/L) 3,51
T3: (4,26 – 8,10 pmol/L) 5,53
T4: (10,0 – 28,2 pmol/L) 11,70
S-anti-TG: (do 40) 358 IU/mL ta je bil 9.11.2011 ob prvi diagnozi 87 IU/mL (do 40)
S-anti-TPO: (do 35) 287 IU/mL ta je bil 9.11.2011 ob prvi diagnozi 23 IU/mL (do 35)

zadnja kontrola TSH je bila 6.5.2016 insicer je vrednost znašala 4,75 mIU/L (0,27 – 4,20)

prosim vas za mnenje, ali bi bilo bolje za uspešnejšo IVF in seveda za manj zapletov začeti s hormonsko terapijo že sedaj dokler smo še v fazi raznih pregledov? Ali bi z vrednostjo TSH- ja okoli 2 imela manj možnosti spontanih splavov in več uspeha pri samem postopku? Skušam zbrati čimveč informacij, da bi zmanjšala možnost zapletov. Trenutno in do sedaj nisem nikoli prejemala nobene terapije za ščitnico imam pa vse lepe simptome le te (anksioznost, vroče- hladno, kljub zdravi prehrani in telovadbi 25kg preveč, blago laktozno intoleranco… ampak sem se naučila sprejemati in živeti s tem)

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Lp

Spoštovani!

Glede na navedene vrednosti TSH odmerka Euthyroxa kljub nosečnosti ni potrebno spreminjati.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “manjja”!

Pri zdravljenju z radiojodom moramo upoštevati dva segmenta. Radiojod je zelo učinkovit, eleganten in varen način zdravljenja različnih bolezni ščitnice, predvsem nekaterih oblik hipertiroze. Odmerki radiojoda, ki jih uporabljamo za zdravljenje benignih bolezni ščitnice nimajo neželenih učinkov z izjemo hipotiroze (premejhnega delovanja ščitnice), ki se lahko razvije tudi vrsto let po aplikaciji radiojoda, zato je potrebno bolnike redno spremljati in kontrolirati TSH. Radiojod (131I) pri razpadu oddaja v več kot 90% žarke beta, ki imajo v tkivu doseg 1 mm. Veliko večino sevanja tako prejme ščitnica. 10% so žarki gama, ki imajo doseg nekaj metrov. Bolnik po aplikaciji 131I postane vir sevalne obremenitve za okolico. Ob odpustu iz bolnišnice prejme pisna navodila glede varsta pred ionizirajočim sevanjem. V teh navodilih, ki so usklajena za zakonodajo, ki velja v RS, je povdarjeno naj se izogiba kontaktov z majhnimi otroki in nosečnicami. Navedeni pa so tudi drugi ukrepi, ki jih mora upoštevati. Trajanje ukrepov je odvisno od aktivnosti, ki jo je prejel.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

Kot že rečeno priporočam glede na postopek IVF Euthyrox 50 ug dnevno.

lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close