Najdi forum

Spoštovani imam sledeč problem.

Star sem 35 let, na videz telesno zdrav, univerezitetno izobražen. Muči pa me fobija (anksioznost, depresija, psihična motjnja – ne vem kaj)), ki jo je moja osebna zdravnica opredelika kot “kancerofobijo”, vse kar me zaboli vidim raka. To pa zelo vpliva tudi na moje duševno počutje in družinsko življenje, sem namreč bolj zaprt, zamorjen, manj se mi ljubi kaj počet, sprostim se le ob večjih fizičnih naporih – šport, fizično delo.. Začelo se je lani aprila, ko me je nenadoma začela bolet glava. Moja prva samodiagnoza je bila tumor možganov. PO opravljanih vseh pregledih (2x nevrolog, alergolog, ORL…) je to nekako nehalo. Začelo me je bolet po trebuhu – diagnoza rak debelega črevesa (spet vsi pregledi), ko je to mimo začne tiščati v prsih – diagnoza rak pljuč (sledi RTG PC itd), pojavi se cmok v grlu – znova ORL, vmes še “rak” trebušne slinavke, želodca in jeter. Moram pa povedat, da se ves čas ukvarjam s športom, ne hujšam…se pravi ni organsko nič narobe. Sedaj imam že en teden spet glavobole, kar pomeni spet panika okrog tumorja možganov. Osebna zdravnica mi je že junija predpisala Cipralex, ki sem ga jemal dva meseca, ker ni bilo nobenega učinka sem s tem prenehal. Velikokrat občutim tesnobo in tak neprijeten občutek rahle zmedenosti. Mislite, da obstaja še kakšen način, da si lahko pomagam sam? Bo treba po vašem mnenju stopit do specialista; psihiatra: bi bilo dovolj, da mi osebna zdravnica predpiše druge antidepresive, npr. Paroxat?

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam.

Tudi jaz se vsakodnevno borim z temi mislimi. Nisem pa razkril tega osebnemu zdravniku ker mi bi ta zapis v zdravniški karton zelo škodoval. Tudi preglede sem opravljal samoplačniško pri zasebnikih mimo osebnega zdravnika. Ne vem kako rešiti ta problem.

Spoštovani Bine in še en Bine,

Kot sta že omenila, se borita s takšnimi mislimi..torej se gre za misli, ki se pojavljajo in jih ne želita, da se pojavljajo….Vprašajta se, zakaj verjameta ,da je prav, če razmišljata o tem ?
Kdo vaju je naučil tako razmišljati ?
Kakšno korist imata od takšnih misli ?
Vaju je kdo strašil z raznimi boleznimi ?
Mislita, da si ne zaslužita biti zdrava ?

To je nekaj vprašanj, za katera bi prosil, če lahko v sebi poiščeta odgovore…ter napišeta, da bomo lahko skupaj ugotovili kje je vzrok temu.

Za lažje razumevanje pa še ta link: http://www.pb-begunje.si/Osnova/file.php?id=375&db=priponke

Robi.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close