Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Hipogamaglobulinemija

Hipogamaglobulinemija

Zdravo

Star sem 34 in imam astmo. Pri enih testih so mi ugotovili, da imam znizano vrednost igg protiteles. To bi pojasnilo, zakaj mi vsak prehlad preide v pljucnico ali bronhitis. Torej vedno pride do bakterijskih superinfekcij. Pulmolog mi pac predpise antibiotik. Osebna zdravnica tudi kaj veliko o tem ne ve. Zanima me, kdo so pri nas ukvarja s tem? Verjetno imunologi, ampak kje? Poznam samo dr. Ihana, ampak k njemu ne mores kr z napotnico it. Res mi ni jasno. V tujini imajo bolnice prav imunologe. Ampak pri nas pa jih ni ali?

Spoštovani, z astmo in vsemi vzroki zanjo se ukvarjajo pulmologi/ alegologi; ki, seveda, morajo poznati tudi stanja in vzroke, ki so pogosteje povezani z boleznijo. Tisti, ki je naročil testiranje spektra imunoglobulinov, je očitno to storil z namenom. V kolikor z rezultati ni seznanjem vaš pulmolog (razen če je on naročil testiranje), ga pač seznanite z rezultati. (Vsi internisti, kamor sodijo tudi pulmologi, odlično obvladajo večino stanj, povezanih z motnjami imunosti). Pomanjkanje določenega tipa protiteles je, seveda, povezano, s povečano občutljivostjo na določene okužbe (spet odvisno od tipa). Morate pa vedeti, da je večina hipogamaglobulinemij prirojenih, gre za različne vrste, in le, v kolikor bi posledično šlo za težke motnje imunosti, bi se s tem še posebej posebej ukvarjali hematologi. V kolikor gre za blažje motnje, pa pomanjkanje posameznih vrst protiteles obvladujemo ali z zmanjšanjem izpostavitve; prejšnjim zdravljenjem z antibiotiki; specifičnimi cepljenji

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close