Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina hiperglikemija

hiperglikemija

Na dieti (zdravniški) sem že kakšnih 7 tednov. V tem času sem izgubil cca. 18 kg. Težave pa se pojavljajo pri daljših naporih (recimo v gorah, ki jih pogosto obiskujem). Energije imam za kakšne pol ure (ko se počutim zelo dobro), potem pa kot kakšen začetnik – 50 metrov in dihanje, 50 metrov in pavza, 50 metrov in … Stvar me zelo moti in me zanima ali je problem v hiperglikemiji, zmanjšanjem številu kalorij, ki jih trenutno (na dieti) zaužijem ali čem drugem? Zdravnica govori o hiperglikemiji, pa imam občutek, da ima premalo časa, da bi mi zadevo razložila. Za kaj pravzaprav gre in ali lahko (po dieti, ko bom jedel za spoznanje več) pričakujem izboljšanje stanja?

Spoštovani!

Gre le za hipoglikemijo, ali bolje za pomanjkanje glukoze v krvi, ki bi bila na razpolago za izgorevanje v mišicah. Ko zaloga izgori, morate preklopiti na maščobne kisline, kar prvič, nekaj časa traja in drugič pogosto ni tako učinkovito gorivo. Veselo nabirajte kondicijo, prilagodite hojo zalogam energije. Sedaj verjetno tudi laže razumete športnike, ki uživajo različne enregetske napitke, ker si na ta način stalno dobavljajo dobro gorljive snovi za intenzivno vadbo. Pri vas bi bilo to kontraproduktivno, saj bi ne hujšali več.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close