Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Hemoroidi?!?

Hemoroidi?!?

Lep pozdrav!

Star sem 28 let in se redno rekreiram. V zadnjem času sem opazil, da se mi pri odvajanju na zadnjiku pojavi bulica, ki pa se z napenjanjem poveča, zato je tudi odvajanje boleče. Včasih pa opazim tudi kri na toaletnem papirju. Predel okrog zadnjične odprtine postane zelo srbeč in je svetlo rdeče barve. Za higieno skrbim redno in vsakodnevno uživam sadje. Zanima me ali so to hemoroidi in kako se jih da pozdraviti, kajti vse skupaj je postalo že precej moteče in me ovira predvsem pri sedenju. Ali je potrebno obiskati zdravnika?

Že vnaprej se Vam najlepše zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani!

Pravilno ste si postavili diagnozo. Vsi znaki sodijo k hemeroidom. Poleg sadja bi bilo priporočljivo uživati še čim več drugih balastnih snovi in nesladke in negazirane tekočine, da bo blato čim bolj redko. V lekarni lahko brez recepta prosite za svečke ali mazila, ki pomagajo pri zmanjšanju hemeroidov. Hemeroidi so podobno kot krčne žile bolezen ven, ki se razširijo in tvorijo vozle. Z ustreznim higiensko dietetnim režimom in z mazili je hemeroide možno zazdraviti. Ob zaprtju, dietnih prekrških (alkohol, ostre začimbe…) se radi ponavljajo.

Lep pozdrav!

Ali mi lahko poveste ime mazila proti hemoroidom? Hvala.

Faktu, Modolex …

Janko Kersnik

New Report

Close