Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Hemoroid?

Hemoroid?

Pozdravljeni!

Star sem 34 let. Imam vprašanje, če je to hemoroid. Naredila se mi je kar velika bula na zadnjični odprtini. Opazil sem jo v nedeljo, torej par dni nazaj, ko sem imel kar velike bolečine. Bolečina je popustila, vendar je prisotna, krvavitve ni bilo, občutek je pa zelo nadležen.
Danes sem šel zdravniku in po opisu mi je dal svečke in kremo za hemoroide. Ko se uporabil svečko mi je postalo zelo slabo,, trajalo je kar nekaj časa, ne vem če je to normalno? Rad bi vam poslal slike, če se da kam privat?

Hvala.

Pozdravljeni!
Glede na potek je res najbolj verjeten tromboziran zunanji hemoroid.
Ti običajno nastanejo dokaj nenadoma, v nekaj urah, kažejo se kot boleča bula na zadnjiku.
Lahko se predrejo in pojavi se krvavitev, v večini primerov pa ne in se v nekaj tednih strdek resorbira in hemoroid izgine. Najbolj boleč je obicajno v prvem tednu, takrat ga lahko tudi “umetno predremo” s kirurškim rezom, kasneje ko več ji toliko napet, to ni smiselno.
Glede na reakcijo po svečkah je možno, da vam le-te niso odgovarjale.

Pozdravljeni!
Glede na potek je res najbolj verjeten tromboziran zunanji hemoroid.
Ti običajno nastanejo dokaj nenadoma, v nekaj urah, kažejo se kot boleča bula na zadnjiku.
Lahko se predrejo in pojavi se krvavitev, v večini primerov pa ne in se v nekaj tednih strdek resorbira in hemoroid izgine. Najbolj boleč je obicajno v prvem tednu, takrat ga lahko tudi “umetno predremo” s kirurškim rezom, kasneje ko več ji toliko napet, to ni smiselno.
Glede na reakcijo po svečkah je možno, da vam le-te niso odgovarjale.

New Report

Close