Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) hemeroidi in zatrdlina

hemeroidi in zatrdlina

Pozdravljeni!

Pred približno petimi meseci sem rodila po naravni poti, brez zapletov in tudi dokaj hitro. Kljub temu sem sicer dobila zaradi raztrganin nekaj šivov a bolečine so po porodu prilično hitro minile (cca 1 mesec) in večjih težav nisem imela. So se pa sedaj pojavile pred cca 1 mesecem težave s hemerioidi. Sprva blage, ki sem jih zdravila z domačimi zravili (kremo narejeno na osnovi medu) vendar ker po dveh tednih ni prišlo do izboljšanja sem pričela s svečkami in mazilom, ki se dobijo v lekarni brez recepta. Prišlo je do olajšanja a pred tednom dni sem med vhodom v nožnico in presredkom začutila zatrdlino, ki sicer ne raste je pa tako boleča, da zelo težko sedim in boli pa me tudi kadar ležim. Bolečine so najhujše nalevi strani, boli pa me tudi presredek. Zaradi vseh napisanih težav sem že cca 10 dni na Nalgesinu(tudi do 2 tabletki hkrati). Sicer nisem občutljiva tako zelo na bolečino a tokrat so šle stvari tako daleč, da če ne vzamem protibolečinske tablete ne morem ne stat ne hodit normalno. Ne vem ali gre v tem primeru za notranji hemeroid, ki bi lahko povzročal tako hude bolečine ali je to kaj drugega in ali bi vendarle morala obiskati zdravnika in sploh katerega. Se naj obrnem na svojo ginekologinjo, osebnega zdravnika ali gastroenterologa?

Pozdravljena!

Najverjetneje je prišlo do t.i. tromboze hemoroidalnega vozliča, kar je zelo boleče. Svetujem vam, da najprej obiščete lečečo zdravnico, ki vas nato napoti k proktologu.

Lp,Nataša Smrekar

New Report

Close