Najdi forum

živijo!!
ne se sedaj ustrašt ampak sm 17letna punca z imenom maja. velika sem 160 moje kile pa so problem, saj na vago znesem kar dobrih 80kg!! 5sem že dol zbila, ampak želja mi je meti kakih 55, tak kot bi bilo zame ok¨¨¨!! problem je naslednji, da nč ne jem , pa ne shujšam ni9ti grama, seka pa je suha ko trlica, pa sam je pa se niti gram ne zredi!! KAJ NAJ DELAM, DA MI BO UPSLEO DO MAJA!!!!!

NAJLEPŠA VAM HVALA

Maja,

Pozabi na to da tvoja sestra je več, pa se ne redi. Ne glede na to da praviš, da ješ zelo malo, je očitno da stvari ne počneš prav. Nemogoče je, da nekdo poje manj kot porabi in da pri tem ne shujša Maja.

Mislim, da si že bila na moji spletni strani in mi pisala, ampak nisem ti imel časa prej odogovrit. Preberi vseeno članek, kako sem poizkusil shujšati… da boš videla kako je treba jesti obroke čez dan in zakaj.

Glede nasvetov o prehrani in treningu, si pa tudi lahko že marsikaj prebereš na tem forumu, prebrskaj malo med odgovori. Če pa te bo potem še kaj posebej zanimalo pa vprašaj.

Morala pa boš spremeniti način življenja, pričeti jesti 5x dnevno in zmerno… zdrave stvari, se izigibat sladkarijam, pa piti več vode…. manj ali nič pa ostalih pijač.

Vsak dan pojdi v fitnes, na kak trening ali rekreacijo, tek, kolesarjenje… kaj ti je pač všeč. Naj traja trening po 60 minut… pa boš postopoma prišla na želeno težo.
Saj nekaj več o tem kako začeti, je tudi v članku na moji spletni strani. Pa poglej še tja malo.

LP,
Goran

1.za hujsanje ne smes biti nikoli lacen !!! ker, ce si lacen se ti zacne nizati metabolizem (ce ne ves kaj je to – uprasi in ti bomo razlozili).

naj povem, da sem sam hujsal (kuril mascobe) pri svojih 70 kilah z okoli 3.000 kalorijami na dan. seveda sem pocasi poveceval kolicino hrane in s tem se je poveceval tudi metabolizem.

2. dosti se moras gibati, najboljsa je aerobna vadba. postopoma zacni z vecanjem intenzitete in trajanjem. najboljsi je tek – najbolj naraven, pa naj drugi se tako govorijo, kako je skodljiv za kolena.

vsake toliko casa si lahko privoscis sladkarije (1x na teden), da telo ne zacuti trajno pomanjkanje mascobe.

Pesjan,

Moja dopolnitev k tvojemu mnenju.

1. Jesti je treba toliko hrane, da ti to zadostuje do naslednjega obroka, če ješ z prevelikimi časovnimi razmaki, se ti začne upočasnjevati metabolizem… podobno se zgodi če ješ preveč naenkrat in s tem zelo obremeniš prebavo.

Pri veliki količini kalorij, lahko kljub temu hujšaš, če dovolj redno in intenzivno treniraš, mišice so največjo porabnik energije v telesu.

2. Tudi meni tek zelo odgovarja, in kdor ga je sposoben izvajati in nima kakšnih zdravstvenih težav, ki bi mu to preprečevale… v tem primeru ga tudi jaz priporočam. Če pa ima kdo zelo velik odpor proti teku, seveda ostajajo tudi druge oblike rekreacije, s katerimi se da doseči enako dobre rezultate.

Telo nima nikakršne naravne potrebe po sladkarijah. Sploh pa vse vrste sladkarij ne vsebujejo maščobe… ker večina ima samo enostavne sladkorje, ki se potem v telesu spremenijo v maščobo.

Že če zelo paziš na vnos maščob v telo… kljub temu zelo težko prideš na vrednost pod 10% glede na celotne kalorije, ki jih čez dan zaužiješ. Tako, da si ni treba delati skrbi, da bi telesu primanjkovalo maščob, in je čisti nesmisel jesti sladkarije zato, ker bi telesu primanjkovalo maščob. Telo ima ponavadi maščob v izobilju, in se jih sploh ne želi znebiti… kadar začuti, da jih primanjkuje… in kadar vso ostalo potrebno hrano iz virov kot so OH in Beljakovine… porabi za energijske potrebe, regeneracijo organizma… potem začne porabljati tudi maščobe, kljub temu, da jih iz hrane ne pridobiva. Seveda, ob pogoju, da ni prišlo do prevelike restrikcije v kalorijah, ker drugače izgubljaš predvsem mišično maso.

LP,
Goran

Pesjan,

Moja dopolnitev k tvojemu mnenju.

1. Jesti je treba toliko hrane, da ti to zadostuje do naslednjega obroka, če ješ z prevelikimi časovnimi razmaki, se ti začne upočasnjevati metabolizem… podobno se zgodi če ješ preveč naenkrat in s tem zelo obremeniš prebavo.

Pri veliki količini kalorij, lahko kljub temu hujšaš, če dovolj redno in intenzivno treniraš, mišice so največjo porabnik energije v telesu.

2. Tudi meni tek zelo odgovarja, in kdor ga je sposoben izvajati in nima kakšnih zdravstvenih težav, ki bi mu to preprečevale… v tem primeru ga tudi jaz priporočam. Če pa ima kdo zelo velik odpor proti teku, seveda ostajajo tudi druge oblike rekreacije, s katerimi se da doseči enako dobre rezultate.

Telo nima nikakršne naravne potrebe po sladkarijah. Sploh pa vse vrste sladkarij ne vsebujejo maščobe… ker večina ima samo enostavne sladkorje, ki se potem v telesu spremenijo v maščobo.

Že če zelo paziš na vnos maščob v telo… kljub temu zelo težko prideš na vrednost pod 10% glede na celotne kalorije, ki jih čez dan zaužiješ. Tako, da si ni treba delati skrbi, da bi telesu primanjkovalo maščob, in je čisti nesmisel jesti sladkarije zato, ker bi telesu primanjkovalo maščob. Telo ima ponavadi maščob v izobilju, in se jih sploh ne želi znebiti… kadar začuti, da jih primanjkuje… in kadar vso ostalo potrebno hrano iz virov kot so OH in Beljakovine… porabi za energijske potrebe, regeneracijo organizma… potem začne porabljati tudi maščobe, kljub temu, da jih iz hrane ne pridobiva. Seveda, ob pogoju, da ni prišlo do prevelike restrikcije v kalorijah, ker drugače izgubljaš predvsem mišično maso.

LP,
Goran

Pesjan,

Moja dopolnitev k tvojemu mnenju.

1. Jesti je treba toliko hrane, da ti to zadostuje do naslednjega obroka, če ješ z prevelikimi časovnimi razmaki, se ti začne upočasnjevati metabolizem… podobno se zgodi če ješ preveč naenkrat in s tem zelo obremeniš prebavo.

Pri veliki količini kalorij, lahko kljub temu hujšaš, če dovolj redno in intenzivno treniraš, mišice so največjo porabnik energije v telesu.

2. Tudi meni tek zelo odgovarja, in kdor ga je sposoben izvajati in nima kakšnih zdravstvenih težav, ki bi mu to preprečevale… v tem primeru ga tudi jaz priporočam. Če pa ima kdo zelo velik odpor proti teku, seveda ostajajo tudi druge oblike rekreacije, s katerimi se da doseči enako dobre rezultate.

Telo nima nikakršne naravne potrebe po sladkarijah. Sploh pa vse vrste sladkarij ne vsebujejo maščobe… ker večina ima samo enostavne sladkorje, ki se potem v telesu spremenijo v maščobo.

Že če zelo paziš na vnos maščob v telo… kljub temu zelo težko prideš na vrednost pod 10% glede na celotne kalorije, ki jih čez dan zaužiješ. Tako, da si ni treba delati skrbi, da bi telesu primanjkovalo maščob, in je čisti nesmisel jesti sladkarije zato, ker bi telesu primanjkovalo maščob. Telo ima ponavadi maščob v izobilju, in se jih sploh ne želi znebiti… kadar začuti, da jih primanjkuje… in kadar vso ostalo potrebno hrano iz virov kot so OH in Beljakovine… porabi za energijske potrebe, regeneracijo organizma… potem začne porabljati tudi maščobe, kljub temu, da jih iz hrane ne pridobiva. Seveda, ob pogoju, da ni prišlo do prevelike restrikcije v kalorijah, ker drugače izgubljaš predvsem mišično maso.

LP,
Goran

goran… s sladkarijami sem mislil pregrehe (mascobno bogata zivila) ne pa sladkarije dobesedno (bonboni pa to)…

respect

New Report

Close