Najdi forum

meni se tole zdi malo smešno.kaj vidva nista skupaj?če pa sta pa žal moje mnenje je da nista za skupaj!

Lojze!

Kot lahko prebereš iz mojega prvega odgovora, sem vama obema svetovala več strnosti!

Na srečo, sem odraščala v ne-ločeni družini, kar je glede število ločitev v Sloveniji predstavlja že redkost! Vendar pa je z mano rastlo veliko otrok ločenih staršev.

Strinjam se s teboj, da oče in mama morata sodelovati pri vzgoji otrok, pa čeprav sta ločena. Ne strinjam pa se, da če si misliš ustvariti novo družino, da za par dni odhajaš v Celje in prespiš pri bivši ženi. Oprosti to bi bilo iz mojega vidika nesprejemljivo! Okoli mene je veliko ločencev, vendar mož ne spi pri bivši ženi! Mislim, da bi otroka moral iti iskat v Celje (saj ni tako daleč, pa čeprav živiš prav na drugem koncu Slovenije) ter ga odpeljati k sebi domov, da vikende preživi z vama z Obupano, kot z drugo družino!
Tudi na dopust bi moral iti z vama. Ne pa na primer s tabo in bivšo ženo!

Ali se zavedaš, da s svojimi ravnanji lahko begaš tudi otroka. Otroci velikokrat upajo, da se bosta starša pobotala in s tem, da prespiš pri njima, lahko otrok celo meni, da si se vrnil!

Glede ljubosumnosti Obupane! Kot sem že povedala, mogoče vse to izvira, ker jo ne vključiš! Le kako naj sprejme otroka, če ji tega sploh ne omogočaš! Tudi ona mora spoznati otroka, ga vzjubiti, dati ji moraš predvsem možnost in čas. Tudi tvoji bivši ženi moraš dati možnost, da spozna Obupano. Če se bosta spoznali, mogoče se Obupana ne bo več počutila ogroženo.

Mislim, da se ti še nisi pri sebi odločil, ali bi z Obupano gradil novo družino? Če pa si se, potem tako tudi ravnaj! Otrok in Obupana naj vesta pri čem sta, ne pa da ju zavajaš!!

Zavedaj pa se, da če se odločiš, da ustvariš novo družino z Obupano ima tudi ona pravice glede vzgoje otroka. Kot tudi, če bo nekoč tvoja bivša živela z drugim, bo on imel prav tako pravice do vzgoje otroka, saj ga bo tudi on preživljal, ga ponoči pokrival, mu bral pravljice….. Tako, da se vzgoja otrok se ne vrti vedo samo med očetom in mamo, ampak sodelujejo tudi njihovi novi partnerji!

Lep pozdrav!
poli

Takole ,jaz ki sem doživela zelo podobno situacijo iz strani vajinega otroka;
stara sem bila 10 let ,sedaj 23,vam bom povedala isto kot bi sedaj mojim staršem in ljubici očeta;
-ti obupana-si ena navadna “gnjusoba”
-moja mamica-svaka ti čast
-moj oči tebi pa to povem-imam te zelo rada ampak ko vidim tisto kravo ob tebi(pa čeprav se mi vedno prisrčno nasmeji),bi jo najrajši zažgala!!!!

Lahko se dela sladka,prijazna,lahko ti vse ugodi,lahko ti reče dragi ljubim te največ na tem svetu.,,, ampak zapolni si ,da ženska ,ki se sploh lahko zagleda v poročenega moškega z otrokom ,je zame samo ena navadna EGOISTIČNA baba,ki dela sramoto drugim ženskam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!fuuj,fuuj,fuj,fujjjjjjj,……

Pa še eno dragi Lojze,greva stavit da če bosta ostala skupaj jo boš čez par
let prevaral,ker v tvoji podzavesti te sigurno moti to ,da je šla v bistvu s poročenim moškim.In kmalu(če ne že zdaj) verjetno drugega kot njeno lepoto,sploh več ne boš videl.Ščasoma pa se ti bo še ta zagnjusila in jo boš začel videvati še gršo kot je.
Moj očka pa zdaj še njo vara,HAHAHA!!!Ha ha ha,….naj trpi in naj od bolečin zgnije!!!!!!!!

Najprej sem razmišljal, če odobrim tvoj odgovor, in sem se odločil, da ga bom, saj kaže tudi drugo plat, menim da je prav da jo ostali vidite, vendar bom dodal svoj komentar, da ga ne bo treba ostalim.

Zadovoljna, ne razumem tvojega nicka, ker s tem kako si napisala in kaj, nisi prav nič zadovoljna, ampak maščevalna, žalostna, pusta, baba brez energije in lepote življenja. naj ti bo življenje še tako lepo sedaj, te tvoj način izdaja, koliko sovraštva imaš v sebi. in verjemi to sovraštvo in takšno sovraštvo, vsakega pokoplje. tak človek ne bo našel nikoli dušnega miru in mu nobeno trpljenje v peklu ne pomaga, kajti trpi še tukaj in sedaj. zakaj? ker ne moreš sprejeti drugačnega življenja in se preveč ubadaš z ostalimi.

imaš vso pravico,da poveš, kako ti je hudo, kako te je bolelo, kako si bila na tleh. vendar bi se morala bolj ubadati s seboj, kako bi lahko živela boljše od tistih, ki so okoli tebe.

če bi se ljudje ukvarjali samo s svojimi problemi , bi imeli dovolj dela,da ne bi niti enkrat pomislili na druge. kako bi bil svet potem cudovit.

Nisem jaz tukaj da bi obsojal, preberite pa si zgodbo v svetem pismu o prešuštnici, ki so jo pripeljali pred Jezusa in so jo želeli kamenjati, ker je grešila.

primož

Draga zadovoljna!

Naj ti najprej povem, da je tvoje pisanje pravi balzam na rane kakšni zapuščeni ženi in materi. Na primeri meni. Točno tako sem se jaz počutila in tako bi rekla, ko bi si upala prepustiti se svojemu besu.
Ampak potem pa……. Življenje je pač takšno (imam dober ducat let več od tebe). Ne moreš v pekel poslati človeka, če pač ni idealen – in očetje, ki varajo, pač niso idealni. Lažje v pekel pošlješ njo, ljubico, ki je kriva da oče vara. Pa ni tako. Za varanje sta potrebna dva, pa še tretji. Razlogov je lahko zelo veliko in na vseh treh straneh. Tako da niti tvoj oče ni nedolžen, niti tvoja mama (pazi – ona za kaj drugega, ne pa za samo varanje). Res pa je najlažje okriviti ljubico. Ampak kaj pa sploh veš o njej, razen da se je zaljubila v tvojega očeta? Očeta imaš rada, zato si se spravila na njegovo ljubico, ker se na njega ne moreš. Ampak v varanju sta bila oba, tudi tvoj oče.
Tudi jaz imam podobno mnenje o ljubicah kot ti (seveda iz lastnih izkušenj), ampak preberi si maile na forumih – stvari so zelo zakomplicirane. Ljudje se podajajo v najrazličnejše stvari, nekateri se ne morejo obvladati, nekateri niso odrasli, nekateri (nekatere) so pač svinje in jim je to hobi. Nekateri srečajo usodno ljubezen, sorodno dušo, pravega človeka – kaj pa če je tak primer? Tega pač ne moreš tako obsojati.
Starši ne morejo ostati skupaj zaradi otrok, če jih je življenje zaneslo drugam.
Hočem reči, razumem tvoj bes (in kar nekako odrešujoče ga je bilo brati), ampak življenje gre dalje, mnogokrat tako, kot nam ni všeč.

Samo za pojasnilo: nikoli nisem prespal in ne spim pri bivši ženi odkar se je odselila iz skupnega stanovanja (kar je bilo dva meseca pred dejansko ločitvijo). Od takrat naprej so moji stiki z njo omejeni samo na kratke pogovore o hčerki takrat ko pridem ali pripeljem hčerko nazaj k njej. In to je vse kar se tiče mojih kontaktov z bivšo ženo. A se ti zdi to prehudo poli?

Eliza,

hvala za tvoj prispevek.

primož

Lojze se opravičujem, če sem napačno razumela, da še vedno prespiš pri bivši!

Se strinjam s teboj, da ko prideš po otroka, da se z bivšo pogovoriš vse o otroku. Otrok je tvoj, zato imaš vse pravice, da izveš kaj se dogaja z njim, ko tebe ni zraven. Saj to bi vsakega normalnega očeta zanimalo! Če je Obupana ljubosumna na te pogovore, jo pelji kdaj s seboj, da bo videla, da se z vama z bivšo nič sumljivega ne dogoja!

Vglavnem, pogovori se z Obupano, saj tako kot živita sedaj je izgleda za oba grozno. Med vama je toliko nestrpnosti, nerazumevanja, psihičnega pritiska, da vajina zveza, če ne bosta OBA kaj spremenila, ne bo mogla dolgo obstajati!

Želim ti lep dan ter da se bo zate in za vse vpletene čim boljše končalo!

poli

moje mnenje je – da se nekdo med seboj ne zna pogovarjati. In na žalost bo zaradi nezrelosti v partnerskem odnosu ta kratko potegnil otrok. Moj obširnejši komentar je na spodnji temi, ki jo je podal Lojze.
T.

Obupana, tudi jaz sem šla skozi podobne težave kot jih imaš ti. 8 let nazaj sem spoznala svojega partnerja, ki je takrat še živel s svojo koruznico in malo manj kot dveletno hčerko-huh, kakšne iskre so preskočile med nama ; )
Po kakšnih dveh mesecih huuude zaljubljenosti se je on odselil, zveza z mojim prejšnjim fantom se je tudi končala. Partnerjeva bivša je obdržala stanovanje in hčerko, on pa pufe. Delala je take scene, da mi je še danes slabo, ko pomislim na to-partner je hčerko lahko videl samo, če je prišel k njima v stanovanje, ven je niti slučajno ni sme peljat….GROZA! Tudi on je bil na hčerko zelo navezan, grozno je trpel, meni se ni hotel odpreti, da bi se pogovoril z mano….No ja-trpeli smo vsi. Njegova bivša pa …. Brez zveze!
Skratka, vse je minilo, s partnerjem sva poročena, imava 2 otroka, ki se krasno razumeta z njegovo prvo hčerko, s katero se razumem tudi jaz, čeprav mislim, da je bivša s tem, da je skoraj 2 leti nagajala glede obiskov hčerke, povzročila precejšnjo odtujenost punce z njenim očetom. Škoda!
Obupana, če bosta z Lojzetom rešila probleme, se boš čez nekaj časa smejala svojim strahovom!

Lep dan vama želim

Bravo ametist! Popolnoma se strinjam s tabo. Očitno to ni prava ljubezen, ampak drug drugemu ližeta rane. Veš, draga moja Obupana, nekdo je nekoč zapisal: Najboljše ne prihaja samo, ampak v družbi vsega. Če bi imela Lojzeta iskreno rada, te njegov otrok ne bi motil, nasprotno, sprejela bi ga kot del njega, ne pa, da na to bitje gledaš kot na “njenega” otroka. Pa, da ne bo zgledalo, kot, da sem se zarotila proti tebi, bi rada še Lojzetu povedala par besed. Zakaj, za vraga, ne pripelješ hčere v Ljubljano in greste skupaj npr. v živalski vrt ali pa kam drugam na izlet? Verjamem, da se Obupana počuti odrinjeno, če se ukvarjaš samo s hčerko, ko ste skupaj, verjamem tudi, da hči občuti njo kot višek, kot nekoga, ki ji je vzel očeta. Če ju imaš rad, potem naloži obe v avto, pa hajd na izlet. Zunaj doma bo spoznavanje bistveno lažje kot med štirimi stenami. Strinjam pa se, da morata z bivšo funkcionirati kot starša, čeprav sta ločena. Otrok je od obeh in tako se morata tudi obnašati. Konec koncev je vsa zadeva najbolj stresna prav za njo in ne zate, tvojo bivšo ali tvojo zdajšnjo.

Tole je bilo cenzurirano,

obupana, te pa lepo prosim, da ne bi gledala na ostale ljudi tako obupano, za vsakega je upanje in je škoda besed in še več negativne energije, ki pa nas ne bo pripeljal nikamor.

primož

Spremljam to zgodbo med Lojzetom in Obupano. So že vsi ostali dovolj povedali, pa se mi ni bilo treba vključevati, s Poli imava podobno mnenje. Sadaj, ko sem perebrala to od Zadovoljne, me je kar srh spreletel.Ne morem, da ne bi še kaj dodala na Primožev kontekst, da bo “zadovoljna” res zadovoljna, bo tudi ona s takim maščevanjem dosegla ravno to kar sovraži.
Poglej, poglej res je drzna.
Svetujem ji Lutherja in tale citat: “Kar me ni ubilo, me je utrdilo!”
Naj raumišlja, razmišlja, mogoče pa bo vseno spoznala, da je Jezusova ljubezen(ali katerakoli druga) pot do sreče, in vse to kar je doživela ena velika izkušnja z v prihodnje.
Primož je vse lepo povedal!
lp Issa

New Report

Close