Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Grozljiva situacija

Grozljiva situacija

Dober vecer. Se opravicujem za dolg post. Zelo me skrbi za sestro. V avgustu je zanosila. Izvedela je sicer po 2 mesecih, saj otroka nista nacrtovala. Dela pa v gostinstvu, zato ima do alkohola ne- zdrav odnos. Ze ko sva bili mladi, je zurirala in pila veliko, veliko vec od mene. Gremo nazaj k nosecnosti. Potem, ko je bila na nuhalni in se je izkazalo da je vse ok, se je pomirila zato, ker je pila preden je vedela. Zato sta se s partnerjem odlocila za nov zacetek. Nato se je zgodilo nekaj groznega, decembra je njen moz umrl v hudi nesreci. Malo po tem sem prisla do nje, na zalost sem rabila vec ur, saj se je preselila na drug konec slovenije. Ko sem prisla me je skoraj kap, saj je bila mrtvo pijana. Seveda razumem njeno grozno zalost, ampak bila je 4 mesece noseca, torej 20tednov. Drug dan je bruhala, imela macka. Pojedla je se pomirjevalo. Jaz sem jo silila z vodo in vitamini ter hrano, da se alkohol cim prej prebavi. Ko se je spravila skupaj jo je na smrt skrbelo. Lahko si mislite, kaj je prezivljala: grozno zalost in obcutke krivde. Uredili smo ji res dobrega terapevta. V januarju je imela morfologijo, kjer je pokazalo da je vse ok. Ampak, ali bi res na pregeldu kazalo, ce je s tem ko se je takrat na smrt napila, skodovala plodu? Najbrs se to kaze kasneje? Za nekaj casa sem se preselila k nje da ji pomagam. Vzela je bolnisko, jaz pa delam od doma, zato sem bila ves cas lahko ob nje in jo nadzorovala. In kaj se je zgodilo… 4 krat v tem casu sem morala oditi nazaj domov v svoje meso. Ko sem prisla naslednji dan nazaj k nje v stanovanje, je izgledalo da je vse ok. Malo mi je delovala tiha in utrujena, ampak sem pac mislila da je to zalost ki jo nosi od smrti. Dokler nisem v tem tednu  odsla uredit stvari domov dvakrat. Drugic (vceraj) sem pozabila racunalnik in to ugotovila sele dom. Nujno sem ga rabila, zato sem mogla spet v avto in sem bila v 4 urah od odhoda nazaj pri nje. Nisem je klicala ker imam kljuce. Ko sem prisla pa me je kap. Sedela je v zakajeni sobi, ob nje pa prazen liter refoska in tri prazna piva. Vse to je spila, v 4 urah. Sedaj je v 7. Mesecu. Ne znam opisati kako sem bila jezna, po drugi strani pa tako zalostna, ko jo tako gledam. Potem sem jo zaslisala in priznala mi je, da je vsakic ko sem odsla, veliko spila. Dvakrat prav tako liter vina in dva piva, enkrat pa celo dva deci vodke na sus in tri piva. Zraven je tudi skadila ogromno cigaretov. Drugace skadi od groznega dne 3 na dan. Seveda mi to ni bilo vredu, amapak je zdrvnica rekla, da boljse to kot stres. Prej je kadila veliko. Bila sem brez besed. Torej se je od novega leta do danes, kar 4 krat mocno opila in to visoko noseca. Edino kar me tolazi je to, da drugace res skrbim da je zelo zdravo, spije veliko vode in vsak dan je jedla folno, omega 3.. vse to sem ji stimala pred kosilom. Kuhala sem ji zelenjavo, jo silila s sadjem in hodili sva dnevno na dolge sprehode. Upam da to nekaj steje pri temu, da ima alkohol manj vpliva na plod? Danes je bila trezna in jokala mi je 3 ure. Seveda ima ogromne obuctke krivde, pravi da je depresivna, da ga pogresa in da se boji zivljenja. Zelo se sekira kaj je naredila otroku, seveda se tudi jaz kot teta, neskoncno sekiram. Obljublja da bo prenehala, da bo sla na AA. Povedala bo teroavetu da pije, da ji pomaga tudi v tej smeri. Na nek nacin sem tako besna nanjo, po drugi strani pa je dozivela nekaj tako bolecega in mene od zalosti ubija to, kako se pocuti. V sluzbi sem vzela dopust, samo zato da raziskujem kaj se vse lahki zgodi z otrokom. Ginekologa nocem obvestiti, ker se bojim da se vkljuci socialna. Za tega otrocka, lahko poskrbiva dobro tudi jaz in moz. Imava ze dva krasna otroka in vse pogoje. Sestre nikoli ne bi odrezala. Imele sva grozno otrostvo in ona je edino od primarne druzine, kar se imam. Drugace je dober clovek, samo tezave ima. Sedaj sem brala vse mozno in moja glava je polna informacij. Nekako sem prisla do sklepa, da FAS dobijo otroci mam, ki so alkoholicarke in piijejo ogormno, na dnevni fazi, celo nosecnost, ne jejo vitaminov itd. Ampak, se vedno ima ta fantek, lahko ogromne probleme.. dejansko je lahko zaostal. Seveda mu bomo pomagali povsod. Ampak, na kaj naj se pripravimo? Kako naj se pripravimo? Ali je mozno, da je ne glede na to da se je 5 krat v dveh mesecih tako opila, znjim mentalno in fizicno vse ok? Je to sploh mozno, da bo fantek zdrav? Povsod pise da skoraj ne… ampak upanje umira zadnje. Prosim pomagajte nama, nam. Vem, da s pocetjem ne bo nadaljevala. Tako da lahko vsaj ta dva meseca in pol do roka, zivi zdravo. Prisla bo do poroda zivet k nam v hiso, terapije bo imela naprej online z istim terapevtom ki je super. V mestu so srecanja AA. Jaz bom skrbela da je vitamine in ji se naprej zdravo kuhala itd. Res smo v stiski. Najlepsa hvala za vsa mnenja, izkusnje itd. Anja

New Report

Close